Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 454/1002 İlkİlk ... 354404444452453454455456464504554954 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,625 - 3,632 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    5,796
     Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    3 kuruş !!!!!

2 yılda köşe olan emlakcilar nedeniyle her köşe emlakci olmadimi bu memlekette.

Orta halli maaşi olan birinin ev alirken 2 ay emlakciya calismasi gerekiyor.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Bu konuyu devletin regüle etmesi gerekiyor, önüne gelen emlakçı olmamalı. Emekli olan herkes emlakçı mesela yanlış. Profesyonelleşme olmalı, ihtisas sahibi eğitimli kişiler olmalı. Kazanca gelince çevrenizde öyle köşeyi dönmüş emlakçı var mı? Madem öyle büyük para var sizde bu işi yapın.
    Canın bile emanetken, Kaybedecek neyin olabilir ki?

2.  Alıntı Originally Posted by Serkan23 Yazıyı Oku
    Siz ne iş yapıyorsunuz? Ben emlakçı değilim ama bu şekilde adice bir planı buralardan duyurduğunuz için kendi kişiliğinizi ortaya koymuşsunuz. Sizin gibiler herşeye müstehak, ne emeğe saygı var ne ahlak
    1. Öncelikle sen Emlakçısın. Olabilir, işini doğru yapan baş üstüdür. Ama Ankara da pazarladığın arsalar ( tarlalar ) unutulmadı.

2. Bu kadar g..tü yanmış kediler gibi höykürdüğüne göre kuyruk acın var. İsabet olmuş.

3. vatandaşı salak yerine koyanları , vatandaş enayi yapar. En doğal hakkıdır. Dairenin katını yanlış yazmaktan tutun, ilçesine kadar sahte bilgi vererek , arsa tapulu yerleri kat mülkiyetli diye yutturanlara kadar sayarım.

4. Her şeye müstehak dediğin müşterilerine bakış açın belli. Kimin neye müstehak olduğunu zaten vicdanı söylüyor. Senin gibilere kazanç sağlamak enayiliktir.

Emek dediğin şey çok farklıdır. O nu bilmen mümkün değil. Sana yazmakla bile emeğimi israf ettim.

3. Soy bağı olanların yer gösterme formuna imza atmaması daha uygun olur bence.. Böyle emsal davalar var
     Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Merhaba, ev alacağınız şehir veya semte karar verdikten sonra , internetten bölgenin fiyatlarını inceleyiniz. Genelde internet veya emlakçılarda %10 fazla fiyat olur. Sonra kafanıza uyan 3-4 tane binanın yerini öğrenin. ( emlakçıda ise , ileride sorun olmaması için yer gösterme tutanağına imzayı bir akrabanız veya arkadaşınız yani evi üzerine almayacak birisi imzalasın ).

Araçla sokak sokak tur atarak , satılık afişleri olanlardan kafanıza uyanları gezerek bir fiyat skalası oluşturun. Bu gezme işi gerekirse 10 gün sürebilir. Karar verdiğiniz evin bulunduğu binada oturanları, alt kat- üst katınızda kimlerin oturduğunu ( gerek eğt. durumları, gerek uyumları ) , sokakta asayiş durumu küçük sohbetlerle öğreniniz. Yoksa paranızla hapse düşmüş olursunuz.

Pazarlık aşamasına gelince, emlakçıyı devre dışı bırakınız. ( yok işleriniz kolaylaşır vb. hikaye. ) Evin sahibini bulmak bu devirde en fazla 20 dk. lık iştir. Zaten tapu işlemleri çok basit. Kimliğinizle tapu binasına gitseniz, sizden harç alacakları için ( döner sermaye önemli ) size gönüllü yardımcı oluyorlar.

hayırlısı olsun.

4. Evet... Doğru ev ve doğru emlakçı.. Çok da soğuk bakmamak gerek dediğiniz gibi..
     Alıntı Originally Posted by Serkan23 Yazıyı Oku
    Emlakçıya verdiğiniz para asla zorunuza gitmesin, düzgün bir emlakçı ise çok faydasını görürsünüz.
    -dolandırılma riskinizi ortadan kaldırır
    -sahibinden ilanlar genelde ederinin üstünde fiyat ister
    -angarya işlerle siz uğraşmak zorunda kalırsınız
    -pazarlığı sizin adınıza yapar
    -bölgeyle ilgili en doğru bilgiler emlakçıdadır.
    Gibi birçok artısı vardır.
    SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Emlakci komisyonu pazarliga tabi o yuzden her emlakci cok yuksek komisyon aliyor diyemeyiz
    300 000 TL lik eve pazarlik yapsaniz kaca ikna olacakki emlakci!..
    Satici komsyn ödemedigi icin onunkinide aliciya gömüyorlar.
    5000 e ikna etsen 2 asgari ucret. Veya 1 memur maasindan fazla.
    5bini de begenip agizlarini acmaz emlakci milleti. ( ist. Bahcelievler tecrübesiyle sabit)

6.  Alıntı Originally Posted by Serkan23 Yazıyı Oku
    Bu konuyu devletin regüle etmesi gerekiyor, önüne gelen emlakçı olmamalı. Emekli olan herkes emlakçı mesela yanlış. Profesyonelleşme olmalı, ihtisas sahibi eğitimli kişiler olmalı. Kazanca gelince çevrenizde öyle köşeyi dönmüş emlakçı var mı? Madem öyle büyük para var sizde bu işi yapın.
    Kendi oturdugum kiradaki evi emekli ogretmen olan enlakcidan kiraladim. Bana tavsiyesi emeklilikte emlakciliktan kiyak meslek olmadigi.
    Emekli olayim yapicam bende. Şimdiden okulunu okuyorum
    Düşünsene, ev başkasinin ve alan sensin. Mal da parada benim degil. Giriyorum sahibinden e veriyorum ilani. Sen buluyosun beni. Aliyosun evi. Senin en az 5000 kagit para benim cebe . ( Arada sana istedigim kadar yalani iteliyorum haa.Hem ilanda hemde sözlü. Bana inanip arastirmazsan fena halde mucks oluyosun. Ve bu yalan bilginin hic bir yaptirimi yok bana)

Bundan iyi meslek mi olur. Malin depolama ve bozulma riski de sıfır.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    5,796
     Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Kendi oturdugum kiradaki evi emekli ogretmen olan enlakcidan kiraladim. Bana tavsiyesi emeklilikte emlakciliktan kiyak meslek olmadigi.
    Emekli olayim yapicam bende. Şimdiden okulunu okuyorum
    Düşünsene, ev başkasinin ve alan sensin. Mal da parada benim degil. Giriyorum sahibinden e veriyorum ilani. Sen buluyosun beni. Aliyosun evi. Senin en az 5000 kagit para benim cebe . ( Arada sana istedigim kadar yalani iteliyorum haa.Hem ilanda hemde sözlü. Bana inanip arastirmazsan fena halde mucks oluyosun. Ve bu yalan bilginin hic bir yaptirimi yok bana)

Bundan iyi meslek mi olur. Malin depolama ve bozulma riski de sıfır.

Sahibinden.com da dükkan açmak ne kadar ofis kirası araç yakıt vs aylık minimum 5000 tl gideriniz olacak.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    5,796
     Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    1. Öncelikle sen Emlakçısın. Olabilir, işini doğru yapan baş üstüdür. Ama Ankara da pazarladığın arsalar ( tarlalar ) unutulmadı.

2. Bu kadar g..tü yanmış kediler gibi höykürdüğüne göre kuyruk acın var. İsabet olmuş.

3. vatandaşı salak yerine koyanları , vatandaş enayi yapar. En doğal hakkıdır. Dairenin katını yanlış yazmaktan tutun, ilçesine kadar sahte bilgi vererek , arsa tapulu yerleri kat mülkiyetli diye yutturanlara kadar sayarım.

4. Her şeye müstehak dediğin müşterilerine bakış açın belli. Kimin neye müstehak olduğunu zaten vicdanı söylüyor. Senin gibilere kazanç sağlamak enayiliktir.

Emek dediğin şey çok farklıdır. O nu bilmen mümkün değil. Sana yazmakla bile emeğimi israf ettim.

Ne güzel uydurdun ben emlakçı değilsem ne vereceksin? Ya da eşek gibi anıracakmısın? Ankarada tarlam arsam mı varmış? Komedisin ruh hastası

Sayfa 454/1002 İlkİlk ... 354404444452453454455456464504554954 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •