Sayfa 423/992 İlkİlk ... 323373413421422423424425433473523923 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 3,377 - 3,384 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - I

1.  Alıntı Originally Posted by BOZDOĞAN Yazıyı Oku
    İNG halen (extrası ile beraber) 21
    Alternatif 21
    Fiba kiraz 20.50
    Burgan güldüren 19.50

En yüksekler şimdilik bunlar.
    Son güncelleme yapmayan İNG ve alternatif kaldı.Onlarda yarın birgün yaparlar.
    Alternatifbank 20,25 oldu

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,808
     Alıntı Originally Posted by maracana35 Yazıyı Oku
    Hocam Söğüt’te Denizkızını tek geçerim.Öyle bir ahtapotu hiç bir yerde yemedim.Yunan adaları dahil.Fiyatlar da gayet makuldü bu arada(2 sene önce)
    https://www.tripadvisor.com.tr/Resta...ean_Coast.html

Burasi mi??

Syg,

3.  Alıntı Originally Posted by BOZDOĞAN Yazıyı Oku
    İNG halen (extrası ile beraber) 21
    Alternatif 21
    Fiba kiraz 20.50
    Burgan güldüren 19.50

En yüksekler şimdilik bunlar.
    Son güncelleme yapmayan İNG ve alternatif kaldı.Onlarda yarın birgün yaparlar.
     Alıntı Originally Posted by NewsTR Yazıyı Oku
    Oda düştü 20,25 oldu.
    Vay anasını ya, saat 10:00 da baktığımda alternatif 21 idi,20,25 olmuş şu an.Anlaşıldı,dolar alıp,kasa kiralayacağım .

4. Ykb eski müşteri 920k 18.65 oran verdiler. Geçen 23 den bağlamıştık

5.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Cevabınızı tam olarak anlayamadım ama genel olarak bankalar borç alıp, borç verirler.
    Dolayısıyla hesaplarında karşılığında bir para tutmazlar. Sonuç olarak sizden aldıkları parayı hesaplarında tutarlarsa kredi veremezler.
    Sonuç olarak sistemdeki paranın çok az bir kısmı efektiftir. Bunu takip etmek istiyorsanız emisyon hacmine bakabilirsiniz. Nispeten daha hızlı bir ipucu verir.
    1994 krizi süreci ise kamu borcunu yönetilmesi ile ilgiliydi diye anımsıyorum.
    Bankada yeterli TL yok ise :
    Merkez Bankası bankaların tl karşılığını verebilir veya gerekirse para basıp enflasyonu göze alarak da bankalara TL verebilir Fakat merkez bankaları: Bankaların merkez bankalarına vermiş olduğu munzam karşılığı dövizi de bankalara verebilir, hatta fazla rezervi varsa onuda bankalara dağıtabilir FAKAT MERKEZ BANKALARI OLMAYAN DÖVİZİNİ VEREMEZ VE BASAMAZ

Ayrıca 1994 Yılında Başbakan pr. dok.TANSU ÇİLLER Koolisyonu hükümeti varken Kamunun TL borcunu ödemek için para basmıştır. Sonra da bu basılan fazla parayı geri çekmek için 3 Aylık %50 faizli devlet tahvilleri çıkarmıştır. Ülke bedelini Çok ağır ödemiştir. Saygılar.

Bu bir yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by trion Yazıyı Oku
    Sonunu dusunen kahraman olamaz dudu reis su an para kazanilacak tek yer var oda riski alana borsa ...risk alinmadan kazanc ta yok ...2 ay once senle burada temettu meselesi konusurken en guzel temettu kagidi is yatirim demistim yillarin tecrubesi ) o gun 0.96 ydi dun itibari ile 1.34 oldu 1.32 ciktim nerede var 2 ayda %35 kazanc ? Bugunku aylik tl mevduatin net 1.4 getirdigini varsayarsak 25 aylik mevduat kazanci demek ...
    Büyük başarı tebrikler.Ben hayatta yapamam bunu

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Sorunuzun cevabı doğrudan hayır.

Vatandaş lirasının tamamını değil sadece %15 ini çekse bankada karşılığı var mıdır?
     Alıntı Originally Posted by iyimser Yazıyı Oku
    Bankada yeterli TL yok ise :
    Merkez Bankası bankaların tl karşılığını verebilir veya gerekirse para basıp enflasyonu göze alarak da bankalara TL verebilir Fakat merkez bankaları: Bankaların merkez bankalarına vermiş olduğu munzam karşılığı dövizi de bankalara verebilir, hatta fazla rezervi varsa onuda bankalara dağıtabilir FAKAT MERKEZ BANKALARI OLMAYAN DÖVİZİNİ VEREMEZ VE BASAMAZ

Ayrıca 1994 Yılında Başbakan pr. dok.TANSU ÇİLLER Koolisyonu hükümeti varken Kamunun TL borcunu ödemek için para basmıştır. Sonra da bu basılan fazla parayı geri çekmek için 3 Aylık %50 faizli devlet tahvilleri çıkarmıştır. Ülke bedelini Çok ağır ödemiştir. Saygılar.

Bu bir yatırım tavsiyesi değildir.
    1. Merkez Bankası ya da bankaları, ticari bankalara borç verirken karşılığında bir teminat alıyor mı?
    2. Bankaların merkez bankalarına vermiş olduğu munzam karşılığı dövizi ticari bankalara vermek yerine munzam oranlarını düşürüp bankaları rahatlatmak daha etkin bir çözüm değil mi?
    3. Fazla rezervi olup bankalara dağıtan bir örnek verirseniz daha iyi bilgi edinir kendimi geliştiririm.
    1994 krizi süreci ise kamu borcunu yönetilmesi ile ilgiliydi diye anımsıyorum. Şu an durum nispeten daha farklı gibi geliyor.

Tüm bu bilgi paylaşımını tartışmak adına değil sizin deneyimlerinizden yararlanmak adına soruyorum. Bu kapsamda yazar iken karşı tarafın dikkat etmesini gerektiğini düşündüğünüz bir nokta var ise büyük harf yerine koyulaştırma ya da altı çizili yazarsanız daha uygun olur.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

8. Yakında bankalar sıfır reel faiz verecek Bu şartlarda kim mevduata para yatıracak Türkiye'nin risk pirimi bile hala 350 puan iken bence

Döviz veya altın al kiralık kasaya koy piyasayı bekle

Kesinlikle bu bir yatırım tavsiyesi değildir

Sayfa 423/992 İlkİlk ... 323373413421422423424425433473523923 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •