Sayfa 409/852 İlkİlk ... 309359399407408409410411419459509 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 3,265 - 3,272 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bu arada 3 ayrı tarayıcıda ceset yıkama olayını taradım bulamadım. Ben nerden uydurdum bu lafı diye düşünmeye başladım.

Hani öyle kafadan uydurulacak bişeyde değil.

Komşu geçen yaz, tayyipin söylediği bir lafı aramıştı, internette bulamamıştı. TV de söyledğinden öyle eminki.!

İnternette geçmişinizi silmek isterseniz, bazı şirketler bu işi yapıyorlar. abd de yaygın bildiğim kadarı ile. Ünlenenler, ünlü olmadan önceki hallerini iternetten sildiriyorlar.

her neyse...

BIST den bahsetmeye girmiştim.
    Artık yarın sabah bahsedeyim. 2 günlük rekor işlem hacminde manipulatör realizasyon yapmş belliki.

Son bir kaç gündür BIST hise viop longları azaltımıştım, bu sabah toparlanma belirtisi görmeyince, genel durumuda göz önünde bulundurarak kapadım, kenara çekildim.

faize kadar kenardayım. teknik bir çalışma yapıp, nerede yeniden mallanacağımı bulmam lazım.

ons altın da kısa vadelerde longdayım.

USDTRY de ise perşembe günü MB faiz kararına çok az short la girme niyetindeyim. Sebebini anlatmayı yarına bırakayım. Hesap kitap işi.

2. O lafı ettiyse de etmediyse de kendisiyle ilgili görüşlerim kolay kolay değişmez Alicemal bey boşuna dertlenmişsiniz.

Sadece kendisiyle ilgili birçok kişinin haberinin bile olmadığı açıklamalarını bilen biri olarak, bahsettiğiniz açıklamayı duymamam meraklandırdı. Bence siz yazdığınız her şeyi olduğu gibi kabul eden kitleniz varsa onlar için üzülün. Yazdıklarınızı merak edenlere değil.

Bu arada siz de haklısnız bazı şeyler kolay bulunmuyor nette ama bırakın videoyu yazılı bile hiç veri yok nette. Amacım sizi olmayan birşeyi uyduran konumuna sokmak da değil. Sadece bahsettiğiniz açıklamayı okumak, izlemek istedim. Umarım şimdi daha iyi kendimi ifade etmişimdir
    Saygılar...

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Evet yine özür dilemem gerekiyor.

siyasetçilerin maaşlı ve gönüllü agresif savunucuları o kadar çokki ve bunlar o kadar boş ve bilgisiz ki, sürekli bir savunma halinde hissediyorum kendimi. Birde kendilerini ve gelecek nesilleri yok eden bu siyasetçileri savunanlar acaip sinirlerimi bozuyor. tamamı bilgisizlikten. Olayları birbirine bağlayamamaktan.

Dün yılmaz özdil yine çok güzel örnek vermiş. tayyip in halkı soyan deniz feneri derneğini nasıl koruduğu ile ilgili. hepsini yaşadık hatırlıyorum. Ama hatırlamayan bilmeyen veya körü körüne sürü savunmasına anlamsızca geçen var.
    (diğer yandan yılmaz özdil halkın-ülkenin bu hale gelmesinde baş rol oynayan grupdan kendi hırsızı aydın doğanı çok güzel korumuş, oda yılmaz özdilin sürü davranışı. aydın doğanla çalışırken güzel besleniyordu, unutamıyor o günleri)

Dün akşamda hafif kafa bulutlu O sebeple imausu okuyunca direk tayyipi savunan bilgisiz biri daha pozisyonuna geçtim.

Sabah tekrar okuyunca sadece bilgi almak isteyen biri olduğunu fark ettim.

---

Yanlız tayyip yaptığı gafları internetten yok ediyor. Dediğim gibi bunu yapan şirketler var ve pek çok ünlü bu yöntemi kullanıyor.
    Ben gürcü yüm videosunu bulamazsınız ama TV de bunu söyledi ve pek çok arkadaşım da şahit. Ya MIT e yada bir firmaya sildirmiş.

eminim ceset yıkama olayını seyretmiş olan pek çok kişi çevremizde vardır, sormamız gerekir.

Her neyse bunun önemi yok. Önemi olan siyasetçi hayranı on milyonların olması.

Bunuda evrim teorimle çok güzel açıklıyorum. Bir olay bu kadarmı güzel açıklanır.?
    Açıklıyorum.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    BIST de kenardayım, ONS da az miktarla kısa vade longdayım, şu an ne olduğunu anlamaya çalışıyorum, USDTRY de çok az kontratla günlük short al sat yapmaya çalışıyorum.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    BIST de o 2 günlük yüksek hacim, normal şartlarda olduğu gibi realizasyonun göstergesiymiş.

İmdi nereden döneceğini bulmam lazım. Belkide bulmanın anlamı yok, çünki MB kararı ile anormal hareketler olacak. Şartlar normal değil.

Şartlar normal olsaydı realizasyonlar %5 veya %6 civarı oluyor normal ülkelerde. Bizde üzerine birde silkeleme gelebiliyor.
    Silkeleme gelmezse, MB yide yok farz edersek, %5 düşüş 65 puana denk geliyor. 1309 tepe olduğuna göre eksi 65 eşittiiir 1244

Bunu derinliştirecek etkenler var.
    Birincisi merkez hisseler hariç diğerleri pahalı. Bu durumda BIST genel şu an için ucuz değil.
    İkincisi rekor seviyelerden döndük. Yukarısı artık daha zorlu, aşağısı daha kolay.
    Üçüncüsü, virus 2. dalga sebebi ile son çeyrek ülke bilançoları duraklamış olacak, belki geriye gidecek. Bir kaç ay ülkelerdeki bilançolar kötü yönde ilerleyecek.

Hali ile %5 den daha büyük bir realizasyon normal şartlarda mümkün.

Tabi şartlar normal değil, MB kararı aşağı yada yukarı doğru büyük dalga yaratabilir. Bir tek 300 puan civarı açıklarsa dalga olmayabilir.

En az 1,75 açıklayacağı kesin. En fazla beklentide 4,50.

Dün niye XU030 da short gitmedim şu an ona şaşırmış durumdayım.?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bu arada ayık kafa ile arayınca ölü yıkama haberlerini buldum. Aynı anlama gelen farklı bir cümle kullanmış. Bir aile ve ceset değil her müslüman ve ölü kelimelerini kullanmış. TC de herkes müslüman göründüğüne göre, herkes ölü yıkamayı bilecek emşerim gibi bişey söylemiş.

https://www.haber3.com/guncel/politi...haberi-3539696
    http://www.diken.com.tr/erdogandan-y...yikayabilmeli/
    https://www.cumhuriyet.com.tr/amp/ha...bilmeli-377359
    https://www.sozcu.com.tr/2018/yazarl...kmadi-2691250/

Arayıp bulmam anlamsızdı, efsane keçi seviyesine yakışmayan bir iş yapmış oldum.
    Arada halkın arasına karışmak lazım.
    Bu konuda dahada yazardım ancak karşılıklı muhabbete girer ve karşımdaki kendine hakaret olarak algılar. Bundan hoşlanmam. İnsanların genelini anlayıp açıklamak varken, tek kişiyle anlamsız bir muhabbete girmek boşa kürek çekmek. hele karşındaki siyasetçi sürüsüne dahil biri ise.

Neyse uzatmayayım, halktan biri ile kişisele giriyorum. Hiç istemediğim bir şey. Kafa bulutlu iken kaza olabiliyor.
    "Herkes ceset yıkamayı bilecek" cümlesini kullanmaya devam edebilirim Yük kalktı üzerimden.

7. Teşekkürler vaktinizi ayırdığınız için

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by imaus Yazıyı Oku
    Teşekkürler vaktinizi ayırdığınız için
    Bu cevap "efsane keçi, muhtarlık seçimlerinde sana oy verecem" anlamına mı geliyor.?

O anlama geliyorsa siyasetçilerin sürüsünden oy yağacak demektir.
    Hele din kullananların sürüsünden benim gibi yazan birine oy gelirse, muhtarlık çantada keklik demektir.

Sayfa 409/852 İlkİlk ... 309359399407408409410411419459509 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •