Sayfa 196/436 İlkİlk ... 96146186194195196197198206246296 ... SonSon
Arama sonucu : 3486 madde; 1,561 - 1,568 arası.

Konu: ULUUN - Ulusoy Un Sanayi

1. 6 ayda 200 milyon finanssal gider yazmis yilda 400 milyon yapar bu gidisle bu kadar karli bir sirkete hangi yabanci ortak olmak istemez birde kapasite artisi daha ciroya yansimadi yillik cirosu 7 milyar tl gecer onumuzdeki sene. 25 yildir bildigim bir kural varsa bir sirketin piyasa degeri cirosundan cok az olmaz bugunki sartlarda bile bu yil ciromuz 5 milyari rahatlikla gecer iskontolu bir hesapla piyasa degeri 2.5 milyar olarak dusunursek hissenin 30 tl olmasi lazim bugunluk bu kadar beni izlemeye devam jokeriniz burda rahat olun artik.
     Alıntı Originally Posted by Baybo Bey Yazıyı Oku
    Arkadaşlar neden bu yükselmiyor diyorsunuz size açıklama gereği hissettim. Uluun un yapabilmek için buğdayın çoğunu maalesef dolar ile ithal ediyor. Yurt içinde işleyip ihraç ediyor veya gene yurt içine satıyor. Döviz pozisyonu eksi. Tüm bu şartlardan dolayı Uluun un karının artması için tek yol döviZin düşmesi. Dövize negatif korreledir uluun karı. E döviz de maşallah çıkuyor. Bu döviz kurlarıyla Uluun un yatırımcısını tatmin edecek karlar açıklaması imkansız. Maalesef acı ama gerçek. Karlılığı kötü geleceği için de doğal olarak fiyat baskılanıyor. Yabancıya satış konusu gündemde olabilir veya bilerek tutuluyor olabilir bu konu gündemde. İşte bu sayede de fiyat 10 üzerinde tutunuyor. Yabancıya şirket satılsa bile beklediğiniz rakamları görmesi gene maalesef çok olası değil.
    Ancak satış söylentileri ile spekülatif bir çıkış yaratılmak istenebilir. Buna oynamak isteyenler varsa aranıZda buyursun alsın.

Saygılarımla.

Not: yazılanlar kesinlikle alım veya satım tavsiyesi değildir. 30 senelik bir küçükmyatırımcı muhabbwtidir.
    SM-A207F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by joker75 Yazıyı Oku
    6 ayda 200 milyon finanssal gider yazmis yilda 400 milyon yapar bu gidisle bu kadar karli bir sirkete hangi yabanci ortak olmak istemez birde kapasite artisi daha ciroya yansimadi yillik cirosu 7 milyar tl gecer onumuzdeki sene. 25 yildir bildigim bir kural varsa bir sirketin piyasa degeri cirosundan cok az olmaz bugunki sartlarda bile bu yil ciromuz 5 milyari rahatlikla gecer iskontolu bir hesapla piyasa degeri 2.5 milyar olarak dusunursek hissenin 30 tl olmasi lazim bugunluk bu kadar beni izlemeye devam jokeriniz burda rahat olun artik.

joker hosgeldin .
    hisse zaten yatay vs
    birde topikde şu olur bu olur milletin hesap kitap uzmanı olmaya başlayanlar olumsuz hava yapanlar yogunlastı

3. Ekmek zam yemis gene yarin yuzde 5 yukardan acip tavan yapabilir mallariniza sahip cikin arkadaslar.

4.  Alıntı Originally Posted by joker75 Yazıyı Oku
    Ekmek zam yemis gene yarin yuzde 5 yukardan acip tavan yapabilir mallariniza sahip cikin arkadaslar.

tv haberi var hisse ye tıklayınca haberler bolumunde
    dunya buğday stoku vs link yapistiramadim.

5. Spekcigim ****lestin gene kafa atdirma bana tahdaya mal veriyoruz begenmiyosun alip gotursene tavana ozurlu ****

6. 11 üzerinde duramıyor ısrarla geri basıyorlar..ebet kıracak oraları
    Tokezlemeyen halim olmaz, tecrübe edinmeyen hakim olmaz. Hadis-i Şerif.

7. Cakal bunlar biraz mal satiyorum asagi indirirse alirim maksat kumar olsun diye ama bu dangalaklar butun mali bekliyo olum totoslar 10 milyon lot alirim devlet buyuklerinize kulanizi cektiririm adam olun insanlari soymayi birakin yabanci ortagi ruyanizda goremezsiniz uzerim sizi akilli olun okumus cocuklar.
     Alıntı Originally Posted by aslanbey Yazıyı Oku
    11 üzerinde duramıyor ısrarla geri basıyorlar..ebet kıracak oraları

8.  Alıntı Originally Posted by joker75 Yazıyı Oku
    Cakal bunlar biraz mal satiyorum asagi indirirse alirim maksat kumar olsun diye ama bu dangalaklar butun mali bekliyo olum totoslar 10 milyon lot alirim devlet buyuklerinize kulanizi cektiririm adam olun insanlari soymayi birakin yabanci ortagi ruyanizda goremezsiniz uzerim sizi akilli olun okumus cocuklar.

İyi nakit varmış sizde sayın joker..kazancınız bol ve daim olsun
    ''Yatırım Tavsiyesi Değildir'' görüşlerim tamamen şahsi düşüncelerim olup beni bağlar

Sayfa 196/436 İlkİlk ... 96146186194195196197198206246296 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •