Sayfa 498/996 İlkİlk ... 398448488496497498499500508548598 ... SonSon
Arama sonucu : 7968 madde; 3,977 - 3,984 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI IV ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

Duhul
    Feb 2020
    İkamet
    Cincinnati, Ohio, USA
    Gönderi
    1,700
    Sepet yapacağım ACC %20, KUB %20, AFT %20, Altın %20, Kalan %20 PPF olacak. Saçma mı sizce?

Duhul
    Feb 2020
    İkamet
    Cincinnati, Ohio, USA
    Gönderi
    1,700
    Bitcoin yatırımı yapan fonlar da olsaydı çok iyi olurdu. Orda da iyi kazanç var.

3.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Portföy güzel üstadım fakat türevi fazla kaçıyorlar bazen
    Ellerinini ayarı yokki.Ekim Kasım Aralık ayındaki ralliyi heba ettiler.
    ACC yatırımcısı BİST artışı günlük 0,5'i geçtiğinde kahrolacak duruma gelmiş.
    Bence bunu bir yazılım yapıyor.Ayarlayıp bırakmışlar, kafasına göre takılıyor türevde.

Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    Rabb'im rahmet eylesin. akşam başkanlar görüştü diye borsada her şey çözüldü havası verildi. ne acı ki değişen bir şey olmamış. Burak üstadım, affına ve anlayışına sğınarak sana bir şey soracağım. grafik ve indikatörlere baktığını bildiğimden, kendim de görme engelli olunca ekran okuyucuların yetersizliğinden dolayı böyle bir imkânım olmadığından yatırım tavsiyesi bağlamında değil, teknik bakış açısıyla baktığınızda endeksin durumu nasıl görünüyor? bir de son zamanlarda fonların kimyası bozuldu. sizin aldığınız tte ayrı da, son aldığım mps'yi satmakta geç kaldığımdan perşembe günü bir günde 4 bin lira kaybettim. tabi akşama doğru o derece düşüş olacağını tahmin etseydim satmazdım ayrı mesele. bu kapsamda eski tcd çok güzeldi. endeks yüzde 2 düştüğünde dahi 0,50 ile durumu idare ediyordu. şu saatten sonra mps'yi asla almam. gözünüze çarpan daha istikrarlı fonlar var mı? bir de haftaya nasıl bir sıtrateji düşünülebilir teknik görünüme göre? teşekkürler
    Teknik olarak endeks günlükte henüz al vermedi. 4 saatlik grafik bile tam olarak al vermedi. Muhtemelen 117500-118000 üstü kapanışları gördükten sonra al verecektir. Ben şu an serbest fonlara bakıyorum. Değişkende hisse fonda endeksle birlikte düşüyor. Bir koruma sağlamıyor. Bazı serbest fonlar daha istikrarlı duruyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk

5.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Onların bizim CDS'le ilgileri olmadığı için farklı kategoriye konmaları gerekir.
    KUB yabancı hisse var.

Benim için gerçek döviz fonu bizim CDS'lerle ilgisi olmayan, güvenilir yabancı borçlanma araçlarına yatırım yapan ve bizdeki döviz faizinin üstünde getiri sağlayabilen bir fondur.
    Arayışım sürüyor.

Haaa bizdeki durum düzelir CDS'ler aşağı gelmeye başlarsa bizim kıymetlere yatırım yapan fonlarada gireriz.Ama şimdi sırası değil bence.

Bu arada doların 6 civarına inmesi durumunda alım düşünülebilir.Dolar biraz şişik gibi duruyor.
    Döviz ve Yabancı borçlanma araçları olarak geçiyorlar üstadım aslında farklı kategoride Kriz zamanı işe yararlar ama belki dövizden daha fazla yararlı olabilirler. Hızlı döviz hareketlerinde bankalarda işlem bile yapmak ne kadar zordu biliyorsunuz ama fonda yapabilirsiniz
    Yatırım Tavsiyesi Değildir

6. Döviz fonlarından, bende (KIS) "Qinvest Portföy Kira Sertifikası Katılım (Döviz) Fonu" var. Tefastan geçmiş performansına göz atabilirsiniz.

https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=KIS

7.  Alıntı Originally Posted by Blueberry Yazıyı Oku
    Bitcoin yatırımı yapan fonlar da olsaydı çok iyi olurdu. Orda da iyi kazanç var.
    Yurtdışında Grayscale gibi çeşitli çözümler var. Benim de ülkemizde hayata geçmesini sabırsızlıkla beklediğim bir ürün

8.  Alıntı Originally Posted by burak1987 Yazıyı Oku
    Teknik olarak endeks günlükte henüz al vermedi. 4 saatlik grafik bile tam olarak al vermedi. Muhtemelen 117500-118000 üstü kapanışları gördükten sonra al verecektir. Ben şu an serbest fonlara bakıyorum. Değişkende hisse fonda endeksle birlikte düşüyor. Bir koruma sağlamıyor. Bazı serbest fonlar daha istikrarlı duruyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    bu işlere tcd olayından dolayı girmiştim aslında. kısa süren, ama hakkını verelim iyi kazandığımız bir rüya gibiydi tcd. tekrar eski haline gelirse belki şansımı denerim ama umudum pek yok. muhtemeldir ki bu güzellik, küçük hisselerdeki inanılmaz yükselişlerden dolayı oldu. sürekli olarak şu söyleniyor: ilk defa borsa tarihimizde yabancının katılmadığı ve küçük hisselerde yaşanan inanılmaz pirimlerle bir ralli yaşandı. yüzde 200, yüzde 500 600 pirimlenen kâğıtlar oldu ve hepsi spekilatif ve anlamı olmayan pirimler. bir çöküş halinde de bu kağıtlar çok can yakar. şöyle de düşünüyorum. yüz liralık opb gibi değişken alacağına 20 liralık hisse fon, gersini de ppf ve duruma göre kvb arasında değiştir, kendi değişken fonunu yaptın bile. ve de sadece ve sadece borsa endeksinin yükseleceğine inanıyorsak bu işlere girmeliyiz. yükselişlerde tcd, düşüşlerde acc diye bir sloganımız vardı. hey gidi günler diyorum. kaymaklı dönem bitince kralın çıplak olduğu nasıl da anlaşılıyor. serbest fonlara girecek gücüm olmadığından bundan sonra hisse fonlara girerken bir değil, bin defa düşünüp oldukça da temkinli oranlarla kademeli giriş yapacağım. borsanın güzel zamanları hariç bu işlerin iş olmadığını kârdan zarar olarak ödediğim bedelle çok iyi anladım. mps şu kadar gelmiş, mac bu kadar hiç umrumda olmuyor. borsa yüzde 0,30 düşerken yüzde 1,60 düşebilecek hiç bir fonun gözümde kıymeti yok. bu hafta borsa yüzde 4 civarı düşerken mps yüzde 8 düştü ya. olmaz olsun sizin fonunuz. paramızı profosyoneller yönetyor diyoruz, yerin dibine batsın sizin profosyonelliğiniz. ille de alacaksam endekse yakın giden fonlardan alırım. zarar da etsem daha mantıklı zarar olur. belki kazanırken de agrasiflere göre az kazanırım ama alavereyle kazandığımı da 2 günde dalavereyle kaybetmemiş olurum diye düşünüyorum. hakkımızda hayırlısı

Sayfa 498/996 İlkİlk ... 398448488496497498499500508548598 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •