Sayfa 425/2104 İlkİlk ... 3253754154234244254264274354755259251425 ... SonSon
Arama sonucu : 16831 madde; 3,393 - 3,400 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

Alıntı Originally Posted by şahit Yazıyı Oku
    Dolar endeksi
    ve ero dolar paritesi hakkında,
    temel, teknik ve siyasi verileri de dikkate aldığınızda,
    nasıl bir trend beklentiniz var? Var mı veya?
    -Önümüzdeki 4 ay içinde dolar endeksinin değer kazanacağını eur/usd paritesinin dolar lehine gelişeceğini tahmin ediyorum.
    Çünkü önceki sayfalarda yazdığım gibi ,ABD borsaları krizi fiyatlamak bir yana ,aşırı pahalı(S&P 500 için bugün itibariyle:Price/Earnings (TTM):30.93;Price/Book:8.38)Bu nedenle ABD borsalarının ,özellikle ikinci çeyrek bilançolarında bazı şirketlerin devasa zarar etmelerinden ve defter değerlerinin büyük ölçüde erimesinden,bazı şirketlerin ise iflas ederek borsadan çıkarılmalarından sonra ,borsa endeksinin hızlı bir hareketle dip yapacağını,bu esnada fonların teminat eksikliklerini tamamlamak için küresel ölçekte dolara ihtiyaç duyacaklarını ve bu talep nedeniyle dolar endeksinin yükseleceğini ve usd/eur paritesinin ise dolar lehine hareket edeceğini tahmin ediyorum.

-Önümüzdeki 4-12 ay'lık dönem içinde ise ; gsyih küçülmesi,işsizlik gibi temel makroekonomik verilerin ABD'de ,Euro bölgesine göre daha kötü geleceğini öngördüğümden bu sefer dolar endeksinin düşmesini,euro/usd paritesinin euro lehine hareket etmesini bekliyorum.

-Önümüzdeki 12 ay'dan sonra ise ABD ekonomisinin Euro bölgesi ekonomisine göre daha hızlı toparlanmaya başlamasını ve temel makroekonomik verilerin daha iyi gelmeye başlaması ile ,bu sefer de dolar endeksinin yükselmesini ,euro/usd paritesinin dolar lehine hareket etmesini bekliyorum.

Kerim Rota'nın Yazısı: Dövizde Rıfkı ve son iki kimde kalacak?

https://www.paraanaliz.com/2020/ekon...kalacak-46866/

Ekonominin yönetiminden sorumlu kurumlar,kurullar ve kişilerin küresel piyasaların işleyişinden ne kadar habersiz ve uzak olduklarını ,yeterli donanım ve liyakata sahip olmadıklarında alınan kararların nasıl arzu edilenin tam tersine sonuçlar ürettiğini verilere dayalı olarak, herkesin anlayabileceği sade bir dille anlatan acıklı,hüzün verici bir hikaye.
    Son düzenleme : deniz43; 09-05-2020 saat: 12:26.

3.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Kerim Rota'nın Yazısı: Dövizde Rıfkı ve son iki kimde kalacak?

https://www.paraanaliz.com/2020/ekon...kalacak-46866/

Ekonominin yönetiminden sorumlu kurumlar,kurullar ve kişilerin küresel piyasaların işleyişinden ne kadar habersiz ve uzak olduklarını ,yeterli donanım ve liyakata sahip olmadıklarında alınan kararların nasıl arzu edilenin tam tersine sonuçlar ürettiğini verilere dayalı olarak, herkesin anlayabileceği sade bir dille anlatan acıklı,hüzün verici bir hikaye.
    Bu yazıdan kısa vadede kur yükselişinin yavaşlayacağı ya da duracağı çıkarımını yapabilir miyiz?

Alıntı Originally Posted by balesanist Yazıyı Oku
    Bu yazıdan kısa vadede kur yükselişinin yavaşlayacağı ya da duracağı çıkarımını yapabilir miyiz?
    Yapamayız.

Haftaya bakış ve önümüzdeki haftanın önemli verileri ve gündem maddeleri

Önümüzdeki hafta global piyasalar açısından önemli olarak ABD'den;Salı enflasyon,Çarşamba üretici fiyat endeksi,Perşembe haftalık işsizlik sigortası başvuruları(Bu haftanın verisiyle de ,mevcut işsiz sayısına medyan ortalama tahmin 2.5 milyon kişi daha eklenmesi bekleniyor),Cuma perakende satışlar,Michigan tüketici eğilimleri,sanayi üretimi,imalat üretimi,kapasite kullanım oranı ve işletme stokları verileri gelecek.
    Çarşamba günü Fed başkanı Jerome Powell'ın Peterson Institute for International Economics'da bir konuşma olacak.

Önümüzdeki hafta global piyasalar açısından önemli olarak Çin'den;Salı enflasyon,üretici fiyat endeksi,motorlu araç satışları,Perşembe doğrudan dış yatırımlar,Cuma perakende satışlar,sanayi üretimi,sabit varlık yatırımları verileri gelecek.

Önümüzdeki hafta global piyasalar açısından önemli olarak Euro bölgesi'nden;Çarşamba sanayi üretimi,Cuma birinci çeyrek gsyih değişimi ikinci okuması ,dış ticaret dengesi verileri gelecek.

İçeride bizden ise;Pazartesi Şubat ayı istihdam raporu,Çarşamba ödemeler dengesi,Perşembe Mart ayı sanayi üretimi ve perakende satış endeksleri,Cuma merkezi yönetim bütçe dengesi,konut satışları verileri yayınlanacak.

6. Türk tahvillerinin para ağırlıklı zaman duraşını 2.3 yıldır deniyor.
    Yani şuan ki ekonomik durumun etkisi 2 yıl sonra verilere tamamen yansıyor MUŞ.
    Gecikmeli veri gibi bişey mi bu?
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Uğur Gürses'in yazısı:

https://ugurses.net/2020/05/11/hisse...ar-kumpanyasi/

Hisseli harikalar kumpanyası

Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Uğur Gürses'in yazısı:

https://ugurses.net/2020/05/11/hisse...ar-kumpanyasi/

Hisseli harikalar kumpanyası
    Sn Deniz
    Mesela ben bireysel yatırımcı olarak x hissesini 50 lira olursa alırım diyorum. 50 liraya gelmeden x hissesini almak için hareket etmiyorum.
    Çok istekliysem (yani kar marjı görüyorsam) en azından x hissesini almak için en kötü ihtimalle 50 liraya gelmeyeceğine ikna olmam gerekiyor.
    Mevcut süreçte biz yabancı yatırımcıya bu intibayı vermeden yabancı yatırımcının gelmesini beklememiz mümkün mü ?
    yada diğer bir deyişle mevcut hamlelerimizle bu denklemde hangi değişkenin değişmesini bekliyoruz.
    Benim tahminim 0 faizli bol likidite sizin görüşünüz nedir ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Sayfa 425/2104 İlkİlk ... 3253754154234244254264274354755259251425 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •