Sayfa 389/782 İlkİlk ... 289339379387388389390391399439489 ... SonSon
Arama sonucu : 6255 madde; 3,105 - 3,112 arası.

Konu: SNGYO - Sinpaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı

1.  Alıntı Originally Posted by investor2014 Yazıyı Oku
    kağıdı burada tutanlar o kadar adi o kadar ******** ki son dakikaya kadar belirsizliğe oynuyorlar, ya patron vazgeçerse, yada birleşme kaç ay sürer gibi kuşkular uyandırmak için basıyor, bir de bu şirkete piyasada güven kalmadığı, bu sinpaşın itibarı paçavraya döndüğü için 74 ten bile kimse almaya yanaşmıyor, bu durum bunların satışlarına da yansır iskontosuz mülk satamaz hale gelirler ki şu anda evleri hep indirimle kampanyayla satabiliyorlar.

bu durumdan kurtulmanın yolu sinpaş markasını en az 5tlye çıkarmaktır ama bunlarda o beyin yok, beyni olan şirketlerine halka açık bile olsa döviz borcu taşıtır mıydı zaten? çıkar ulan cebinden 30-40 milyon, sok kağıda, 2-3e vursun kağıt, millet noluyor lan desin şirket patlama yapacak herhalde desin, şirkete güvenmeye başlasınlar, yaptığın projeleri daha kolay sat....
    Ne yalan söyleyim, Genel kurul tarihi açıklanıncaya kadar bende de aynı duygular vardı, acaba GK niye açıklanmadı diye, neyseki artık iş kesinleşti bu akşam itibariyle. Muhtemeldir ki p.tesi o marjı azalacak, belki 0,76-0,77 ay sonuna doğru da 79-80 kuruştan dökülün diyecek.

Patron asıl birleşmeden sonra para koyabilir, alım taahhüdü var. Millet 3-4 lira çağrı talep etmiş geçmiş dönemdeki genel kurullarda, bir daha o yatırımcılarla bu fiyatlarla yüzyüze gelmek istemezler. Bu kadar projesi olan Sinpaş, nominalin altında kalamaz, birleşmeden sonra hızlı bir şekilde üstüne atacaktır diye düşünüyorum.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Yatırımcılardan biri 0,7812 kuruşluk çağrıyı beğenmeyip çağrı fiyatını 3.14 TL istemiş ama çağrı fiyatı aynı kalması konusunda YK karar almış.
    Bu de demek oluyor ki 78 kuruşluk çağırya talep fazla olmayacak. Birleşmeden sonra atağa kalkar, o zaman da kim olur, kim olmaz bilinmez.

29 Aralıkta 0,7812 fiyat cepte, üstüne 5-10 kademe atarsa düşünürüm şahsen.
    Artık bu fiyatlarda kalmasının bir manası yok, çıkarsın fiyatı 80-85 kuruşa, niyeti olanı ayakarına getirmesinler bari.
    Genel kuruldan önce 80 kuruşlara atması bence zor
    79 kuruş bıle olsa hiç kimse 78 kuruşa vermez piyasadan verır gecer
    eğer olurda 80 kuruş üzerı atarsa bilinki durum vahimdr
    neden diyecek olursanız
    demekki patron 78 kuruşa bile kendi hissesini istemiyor demektir
    bence genel kurula 76 gıbı gırer kuruldan sonrada pıyasa durumuna döner
    buda bnm görüşüm ytd
    Bizim ATATÜRK sevgimiz, Anayasanın ilk 3 maddesi gibidir.
    Değişmez, değiştirilemez, değiştirilmesi teklif dahi edilemez.

Duyuru metninde mide bulandırıcı bir ifade ver, birlesme gerekçesi olarak sinpas yapi hissedarlarına likidite sağlamak, bu su anlama geliyor borsada pay satabilme imkanı sağlamak, birlesme sonrasi halka acıklık yuzde 24 e inecek, yuzde 10-15 payi cakabilirler

4.  Alıntı Originally Posted by ZICO Yazıyı Oku
    Genel kuruldan önce 80 kuruşlara atması bence zor
    79 kuruş bıle olsa hiç kimse 78 kuruşa vermez piyasadan verır gecer
    eğer olurda 80 kuruş üzerı atarsa bilinki durum vahimdr
    neden diyecek olursanız
    demekki patron 78 kuruşa bile kendi hissesini istemiyor demektir
    bence genel kurula 76 gıbı gırer kuruldan sonrada pıyasa durumuna döner
    buda bnm görüşüm ytd

Amaç, vermek isteyenler piyasada versin, uğraştırmasınlar diye 2-3 kademe üstüne atar diye tahmin ediyorum.
    Yakın zamanda 80-90 arasıydı zaten, bir de eski yatırımcıların çağrı fiyatına vereceklerini hiç sanmam, 3,14 TL teklif etmişler zaten.
    Bakalım haftaya niyetini beli eder ve ay sonu fiyatını tahmin etmek daha kolaylaşır.

5.  Alıntı Originally Posted by Mosquito_ Yazıyı Oku
    Duyuru metninde mide bulandırıcı bir ifade ver, birlesme gerekçesi olarak sinpas yapi hissedarlarına likidite sağlamak, bu su anlama geliyor borsada pay satabilme imkanı sağlamak, birlesme sonrasi halka acıklık yuzde 24 e inecek, yuzde 10-15 payi cakabilirler
    çaksınlar ama kuruşlu fiyatlardan mı çakacak bu kavaslar?
    saçma sapan kağıtlara bulaşmayın benim gibi sürünürsünüz sonra

6.  Alıntı Originally Posted by investor2014 Yazıyı Oku
    çaksınlar ama kuruşlu fiyatlardan mı çakacak bu kavaslar?
    önce çıkıyormuş gibi yaptırıp çakarlar doğru ifade son derece manalı iyi düşünmek lazım üstünde ne demek sinpas yapi ortaklarına likidite güçlendirmek avni hac parası istiyor tövbekar olmadan son bir cakiyim nasılsa bi daha bu fırsat gelmez diyor Hazreti Avni lanetullahu aleyh

7. çok güzel bir ev gördüm bugün satılık. o evi almam için bu lanet kağıdın 2 lira olması lazım hadi ulan 2 lira ol hemen....
    saçma sapan kağıtlara bulaşmayın benim gibi sürünürsünüz sonra

8. Pazartesi artık 0,74 den mal vermezler kimseye diye düşünüyorum, 0,75-0,76 açılıp olması gereken fiyata çekecekler bana göre.
    0,74-hatta 0,75 fiyatla sadece 25 günde %5 getiri garantisi var, hiçbir şey yapmaya gerek yok, bir imzayla patrondan bir işgünü sonra tahsil edilecek.

Tabii uzun vade düşünenlerin daha iyi getireler elde edeceklerini de düşünüyorum, gönlündeki evi almak isteyenler de umarım amaçlarına ulaşırlar.
    Herkesin bir satış fiyatı vardır, 80 üstü yapmazsa genel kurula kahve içmeye giderim ben.

Sayfa 389/782 İlkİlk ... 289339379387388389390391399439489 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •