Sayfa 757/899 İlkİlk ... 257657707747755756757758759767807857 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 6,049 - 6,056 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

Alıntı Originally Posted by olimpik forum Yazıyı Oku
    Bu zihniyet var ya bu zihniyet,,fikir üretme yok,yenilik yok,,,ancak mevcudu koruma var.
    20 kuruş temettü 200 milyon tl eder.200 milyon tl ye de ortalama 30 milyon hisse alırsın.
    Temettü vereceğine ben hisseleri 10 a kadar geri alacağım dese,,hisse buralarda mı kalır,
    Zaten bu sene temettü ödenmesi pek doğru değil,,kim istiyor ki temettüyü.
    Ne kıytırık hisseler gitti,,soda gibi karlı bir şirketin yerinde sayması inanılır gibi değil.
    Diğer giden hisselere bakaraktan böyle karlı bir şirketin değeri 15-20 tl neden olmasın.
    Devlet 10 dolara millete gecirdigi hisseleri Halk Bankasinda tahsisli yapip 70 sentten kapti. Gozalti pazari, ya da yatirim holdingler gibi insanlari duzmek icin kullanilan tahsisli sisteminin kullandi, insanlarin paylarini sulandirdi.

Bu sirketlerin bir sorunu yoktu, ne zaman ulke batmaya basladi, satacak birsey kalmadi, o zaman uzerlerine cullanildi iste. Yoksa Sise sistematik bir sekilde butun yavrularini buyutup 30'a sokuyordu. Sirket survival moduna girdi, burda hakkinin gasp edilmesini onlemek icin de ilerde buyuk bir ortak getirecek Dow, ChemInvest ya da St. Gobain gibi (bu kisim tahmin, yani spekulasyondur, ama bence oyle olacak).

Herkesin de bayrami kutlu olsun, umarim sirketlerin ustundeki kara bulutlar da tez zamanda kalkar.

Borsada yillar icinde sahit oldugum en dogru soz "borsa kim kime korsa"

Chp veya artik is banki kimler yonetiyorsa genel yatirimcisini hic dusunmedigi asikar. Milli kazanimimiz falab filan hikaye. Milli kazanimimiz iyi bir markamiz evet ama yatirimcisini duzuyor mu duzuyor. Bunu cok net gorduk. Is bankasinin da belli cikar guruplarinin elinde dondugune artik hic suphem yok. Bu nedenle idea olarak uyusmadigim bir iktidarin yonettigi devletimizin Atamizin hisselerini alarak olaya el koymasini artik yatirimci olarak kendi acimdan daha mantikli ve karli buluyorum. Hisse cogunlugunu ele gecirmek icin illaki birileri borsa daki paylari toplayacaktir.

Tamamen kendi sahsi dusuncem ve uydurmalarimdir.

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Muhtemelen sirket de "sizin gibi beni zor zamanda yolda birakan hissedara ihtiyacim yok, malim kiymetli, alicisini her zaman bulurum" diye dusunuyordur.

Adamin derdi once Is Bankasinda kara carsafliyi calistirmak. Kac yerde okudum bunu bu gruplardan.

Yarin da gelip evinde kara carsafi sana zorla giydirmek. Afganistan'i, Iran'i boyle oldu. 20 sene aliyor virusun bedene yayilmasi.

Hisselerin ustundeki problemler yapilan siyasi baskindan kaynakli. Sizler de sirketleri suclayip baski yapana gecsin diyorsunuz.

TAV'da gelmis adam patrona "serefsiz" diyor. 24'ten almis kagit 19. Havalimanlarinin kapali oldugundan bille haberi yok. Patronu ne yapsin, tek basina gunde 24 saat bir havalimanindan otekine mi ucsun yolcu sayisini artirmak icin?

Boyle yatirimciya gerek yok.

Herkes kendi akil ve inanc suzgecinden gecirdigi bilgilerle mantik cercevesinde yorum yapiyor ben dahil uzun zamandir herkes genel gecerligi olmayan duygusal yorumlar yapiyor. Herkesin mantikli bir dayanagi var kendince.

Ancak demissinizki sirketleri malı kiymetli her zaman alici bulur. Sirketlerin gercek degerine bakinca mallarinin cokta kiymetli olmadigi hatta oldukca kiymetsiz oldugu borsa fiyatindan ve uzman kurulus raporu degisim oranlarindan belli oluyor. Kendileri bile mallarini kiymetsiz gostermis. Ha bu is bankasinin taktiksel bir hamlesiyydi dersek ozaman da kimse bana koklu moklu sirket iktidar cokuyor ulkemizin zararina olacak bu olay diye anlatmasin. Anlatsa da beni ikna edemez. Boyle yonetime boyle sopa gerek. Yatirimcisini gercekten memnun eden bir sirket mi var yoksa duzen mi... ben son yillarda duzdugunu bu birlesme surecinde gorerek ikna oldum.
     Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Muhtemelen sirket de "sizin gibi beni zor zamanda yolda birakan hissedara ihtiyacim yok, malim kiymetli, alicisini her zaman bulurum" diye dusunuyordur.

Adamin derdi once Is Bankasinda kara carsafliyi calistirmak. Kac yerde okudum bunu bu gruplardan.

Yarin da gelip evinde kara carsafi sana zorla giydirmek. Afganistan'i, Iran'i boyle oldu. 20 sene aliyor virusun bedene yayilmasi.

Hisselerin ustundeki problemler yapilan siyasi baskindan kaynakli. Sizler de sirketleri suclayip baski yapana gecsin diyorsunuz.

TAV'da gelmis adam patrona "serefsiz" diyor. 24'ten almis kagit 19. Havalimanlarinin kapali oldugundan bille haberi yok. Patronu ne yapsin, tek basina gunde 24 saat bir havalimanindan otekine mi ucsun yolcu sayisini artirmak icin?

5. Exclamation

Forum ahalisinin bayramını kutluyorum. Akşam yattık sabah kalktık CB kararnamesi döviz alışına yuzde 1 vergi. bu ve buna benzer uygulamalar yüzünden de bu ülkede devlete rağmen yapılabicek birşey olmadığı kanaatindeyim. Umarım herşey SODA lehine olur.

Yil 2014 sonlariydi galiba. Yine dolar 1.8 lerden 2.2 lere gelmisti operasyob cekiliyor falan denmisti. Ben de bimere yazmistim. Gelir vergisi kanunu gecici 67. Maddeye ek yapilip kambiyo alim satimlarindan elde edilen kazanclar uzerinden kesinti yapilmasi hem potansiyel mukelleflerin kazanclarinin vergilendirilmesini hemde dovizin yatirim araci gibi kullanilmasini onleyecek cozum olabilecegini onermistim. Gecte olsa beni dikkate almislar sanirim ) geeci ben yuzde 15 kesinti onermistim. Tabi yabanci yatirimci acisindan dusunemedigimden yuksek oran onermisim ) yuzde 1 daha makul.
     Alıntı Originally Posted by bilto Yazıyı Oku
    Forum ahalisinin bayramını kutluyorum. Akşam yattık sabah kalktık CB kararnamesi döviz alışına yuzde 1 vergi. bu ve buna benzer uygulamalar yüzünden de bu ülkede devlete rağmen yapılabicek birşey olmadığı kanaatindeyim. Umarım herşey SODA lehine olur.

Borsa herkesin kazandığı yada kaybettiği bir yer değildir.
    Şirketlerin borsa fiyatından kazanç veya kayıpları yok.
    Kurumsal olan ve nakit bulunduran şirketler zaman zaman hisse alımlarıyla destek oluyor ancak boyle bir mecburiyetleri yok kaldiki bu alımlar hisse fiyatını artıracak diyede dusunmek doğru değildir.
    Size 2 şirketten örnek vereyim netholding ve global yatırım holding az buz hisse almadılar hisse bırakın artmayi düşmüştur.
    Onlarca hisse sayarım ozkaynagi azalan ama yüzde 200 prim yapan.
    Demem odur ki hisse fiyatını dayanak göstererek şirkete ve yöneticilere hakaret etmek yersizdir.
    Temeli sağlam ise süre sorununuz yoksa sorun yoktur.
    Yeni yatırımcı patlaması yasaniyormus
    Yakında bunların aglamalarina şahit oluruz nedeni çoğu kısa sürede vole peşinde temelsiz hissede işlem yapıyor
    Küskünler ordusu yaratılacak.
    Kurumlar zamanında tedbir almiyorlar
    Helede tek fiyatla işlem gören hisselerde oynanan oyunu goremiyen borsa İstanbul
    Yeni uyandı atı alan Üsküdarlı geçti
    Biz bunu kaç sene önce önerdik ama
    İşte kurumlarimiz böyle
    3 ayda tebligi çıkarmıyor yada cikaramiyorsun ama eski tebliğe göre karar verebiliyorsun
    Bundan sonraki süreçte ne olacağı hususunda belirsizlik olmaması için açıklama yapmıyorsun yazık o koltukta oturanlara ve güzel ülkemiz insanına zulüm yapanlara ne diyelim
    Sağlık olsun

8.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku

genelde fikirlerinde haklılık payı bulurum lakin 'Hoca Nasrettinin hiç mi hırsızın suçu yok' olayına geliyor......

söyle ustam iş gurubu bugün katarlı firmaya satsa şişe gurubunu bu fiyattan verirmi .....

adamın kasasında ağzına kadar para dolu derdi malı ucuza indirmek ......

tav ile burayı kıyaslamayın tavın hava limanına tank girdi-işid bombaladı-rusya krizi oldu. v...s... ama adam gibi de durdu uzun bir zaman tav ile burayı kıyaslamak hata olur zira şişe hala çalışıyor üretiyor.. tav çalışmadığı dönemlerde bile hisse aldı dikkatini çekerim.....

Sayfa 757/899 İlkİlk ... 257657707747755756757758759767807857 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •