Sayfa 608/999 İlkİlk ... 108508558598606607608609610618658708 ... SonSon
Arama sonucu : 7989 madde; 4,857 - 4,864 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz III

5.60'da kısa vadeli stoplar çalışınca üstüne bir 10 kuruş daha koydu. 2-3 günde tOBO hedefine ulaşacak gibi. Daha bir de kırılan takozu var bu işin.

Tuncer Şengöz

2. 5.7299 vurdu çekti.

Bu seferki ani likidite açığı daralmasından da kaynaklanıyor olabilir. Dün verileri paylaşmıştım.

Likidite açığı çok sert düştü. Merez bankası kalıcı olarak piyasada çok yüksek miktar TL bırakıyor olabilir.

API ile borç vereceğine, ihtiyaç akçesi ve diğer kanallardan parayı kalıcı olarak para arzının içinde bırakıyor gibi.

Bu işlemi yurt dışına güvenerek yapıyorsa bu bir hata olabilir. Zira içeriye kalıcı olarak sokulan bu paranın (ki şu an kabaca 100 milyar TL'nin biraz üzerinde olabilir. 20 milyar $ gibi) bir terslik olması durumunda piyasadan emilmesi çok zor olabilir.

(Veya bu para ileride bir terslik olması durumunda piyasadan emilmek istenirse şu an gördüğümüz daralmanın en 2 -3 katına razı olmak gerekli, o nedenle fiilen sanırım imkansıza yakın)
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

"başkanlık sistemi süper oldu" ve "onca olumsuzluğa rağmen dolar artmıyor çünkü bizimkiler zincirlerinden kurtuldu" mealinde zırvalayan bir trol vardı, swap faizi için dolar şortlaması ile de ünlüdür
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

4. Bundan 1-2 hafta önce yabancı 4 büyük bankanın doların nasıl düşeceğini TL alın dediklerini hatırlayın.

Her zaman olduğu gibi biraz daha düşüp yukarı ivmeyle fırladı.

Şimd mobius ne fiyattan bulursanız altın alın demiş:
    https://www.bloomberght.com/mobius-n...n-alin-2230903

Bu tür haberler çoğaldı mı dedikleri yönde hareket biraz devam eder sonra sert tersi hareket görürüz. Ama ciddi sayılan kurumlardan açıklamaların devamı gerekir.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

5. merkezin dolar bekçisi kamu bankaları kredi taleplerini yanıtlamaktan doları baskılamaya zaman bulamıyorlar.aha da nedeni bu son yükselişin.alaman bizi kıskanıyor,catır catır catlıyo.

6. nano adb blocker ı ifşa ettiniz şimdi o da artık reklamları engellemiyor

7.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    5.7299 vurdu çekti.

Bu seferki ani likidite açığı daralmasından da kaynaklanıyor olabilir. Dün verileri paylaşmıştım.

Likidite açığı çok sert düştü. Merez bankası kalıcı olarak piyasada çok yüksek miktar TL bırakıyor olabilir.

API ile borç vereceğine, ihtiyaç akçesi ve diğer kanallardan parayı kalıcı olarak para arzının içinde bırakıyor gibi.

Bu işlemi yurt dışına güvenerek yapıyorsa bu bir hata olabilir. Zira içeriye kalıcı olarak sokulan bu paranın (ki şu an kabaca 100 milyar TL'nin biraz üzerinde olabilir. 20 milyar $ gibi) bir terslik olması durumunda piyasadan emilmesi çok zor olabilir.

(Veya bu para ileride bir terslik olması durumunda piyasadan emilmek istenirse şu an gördüğümüz daralmanın en 2 -3 katına razı olmak gerekli, o nedenle fiilen sanırım imkansıza yakın)
    Likitide açığını yanlış yorumluyorsun..
    Bence yani..

Alıntı Originally Posted by savasC Yazıyı Oku
    sıkısma var malda..
    enteresan isler oluyor dolarda..
    hala almadim , biseyler olacak lakin zamanini kestiremiyorum..
    biseyler olmasa bile kesin biseyler olacak, burdan ali ihsani da analim bu ileti vasitasi ile..
    6.28 euro ve 6.89 sterlin alarak zaman geliyor artik demeye basladim..
    portfoy / 10 oraninda aldim..ytd
    bir cukurdan cikmak istiyorsan yapacagin ilk sey kazmaktan vazgecmektir..

Sayfa 608/999 İlkİlk ... 108508558598606607608609610618658708 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •