Sayfa 451/818 İlkİlk ... 351401441449450451452453461501551 ... SonSon
Arama sonucu : 6538 madde; 3,601 - 3,608 arası.

Konu: TUKAS - Tukaş Gıda Sanayi

1.  Alıntı Originally Posted by Diamantidis Yazıyı Oku
    Yıllardır hisse.net forumu izlerim ama bu Tukas olayına kadar hep izledim hiç yazmadım.Dün 31.03.2019 dan itibaren Cem Okullu nun borsaya bildirdiği tüm pay alımlarını (20 milyon lot civarında) tek tek excele attım ve ortalama fiyatın 5.17 - 5.60 aralığında olduğunu gördüm. Alımlar yapıldıkça halka açık kısım haliyle düşüyordu.
    31.03.2019 itibariyle halka açık dolaşımdaki kısım %23 olarak görünüyor. Bugün baktığımızda ise %20.55 olarak görünüyor. Yani eski halka açık seviyeye geri döndük.
    29.05.2020 tarihinde ise yaklaşık dolaşımdaki pay %15.5 di.
    Eğer 50.6 milyon lotun tamamı (SPK kilitlemeseydi) dolaşıma girseydi ilave %18.6 daha dolaşıma girecek ve halka açık kısım %15.5 + %18.6= %34.1 e çıkacaktı.
    Yani 272.6 milyon toplam lotun %5 i yani 13.6 milyon lotu KY ye satılmış gibi görünüyor.
    Cengiz Okullunun sattığı 50.6 milyon lottan 13.6 mikyon KY nin aldığı lotu çıkarırsak kalan 37 milyon lot ise SPK yasaklarıyla kilitlenmiş durumda . Eğer bağlantılı bir başka grup yoksa dolaşımdaki serbest hisse sayısı 55 milyon lot civarında ve bunun önemli bir bölümü KY de. Yai hissenin kaderini KY çizebilir..Yeter ki panik oluşmasın. Saygılar
    Hocam halka açıklık mkkdaki değişime göre 2 gün geriden geliyor diye düşünüyorum. Bgn gördüğümüz %20,55 oranı perşembe satışlarından sonra oluşan oran. Gece yada yarın cuma satışlarından da fiili dolaşımdaki payın artacağını düşünüyorum. İnşallah değişmez ama değişirse de önemli bir kısmı ky dışında toplu olarak başka bir grupta/kişilerdedir. Çünkü asıl tabandan el değişimi cuma günü yaşandı, manuplasyona ortak olup alan kişiler de ceza alan kişiler arasında ise dediğinizi gibi lotları kilitlemiş oluruz ve halka açıklık bu düzeyin çok üstüne çıkmaz, bizin adımıza spknın lotları kilitlemesi olumlu durum. Yarın panik satışları ile negatif açsa da belki taban da olsa kapanışın yeşil olacağını umuyorum, inşallah tez zamanda kurtuluruz bu tezgahtan. Yarın ola hayrola.

2.  Alıntı Originally Posted by Diamantidis Yazıyı Oku
    Yıllardır hisse.net forumu izlerim ama bu Tukas olayına kadar hep izledim hiç yazmadım.Dün 31.03.2019 dan itibaren Cem Okullu nun borsaya bildirdiği tüm pay alımlarını (20 milyon lot civarında) tek tek excele attım ve ortalama fiyatın 5.17 - 5.60 aralığında olduğunu gördüm. Alımlar yapıldıkça halka açık kısım haliyle düşüyordu.
    31.03.2019 itibariyle halka açık dolaşımdaki kısım %23 olarak görünüyor. Bugün baktığımızda ise %20.55 olarak görünüyor. Yani eski halka açık seviyeye geri döndük.
    29.05.2020 tarihinde ise yaklaşık dolaşımdaki pay %15.5 di.
    Eğer 50.6 milyon lotun tamamı (SPK kilitlemeseydi) dolaşıma girseydi ilave %18.6 daha dolaşıma girecek ve halka açık kısım %15.5 + %18.6= %34.1 e çıkacaktı.
    Yani 272.6 milyon toplam lotun %5 i yani 13.6 milyon lotu KY ye satılmış gibi görünüyor.
    Cengiz Okullunun sattığı 50.6 milyon lottan 13.6 mikyon KY nin aldığı lotu çıkarırsak kalan 37 milyon lot ise SPK yasaklarıyla kilitlenmiş durumda . Eğer bağlantılı bir başka grup yoksa dolaşımdaki serbest hisse sayısı 55 milyon lot civarında ve bunun önemli bir bölümü KY de. Yai hissenin kaderini KY çizebilir..Yeter ki panik oluşmasın. Saygılar
    Ortak yanlışını çıkarmak için yazmıyorum yanlış anlama ama açık kısım bugün için 20,55 yarın öğleden sonra bak açık kısım 34 olacak , yani orda hatan var, ayrıca 37 milyon kilitlenmedi o lotlari zaten okullu yanındaki adamlarina hesap açtırıp onların hesabına attı ve yarından itibaren onlardan ve onceden farklı isimlere attığı lotlari kendi oynayacak en az bu lotlarin toplsmida bana göre 70 milyon lota yakındır, 50 milyon lotu sattım diye bildirdi zaten yani halka açıklık yarın öğleden sonra yüzde 34 olacak .ayrıca dediğim gibi dolaşımda 93 milyon lot var artık ve bunun 70 milyon en az kendi kuluçka yancı hesaplarda, kendi adında lot tutmadı, bu cezayı alacağını bildiği için. Ne dedigimde doğru olduğunu yarın yüzde 34 görünce hakli olduğumu anlayacaksin

3.  Alıntı Originally Posted by jebaha Yazıyı Oku
    Hocam halka açıklık mkkdaki değişime göre 2 gün geriden geliyor diye düşünüyorum. Bgn gördüğümüz %20,55 oranı perşembe satışlarından sonra oluşan oran. Gece yada yarın cuma satışlarından da fiili dolaşımdaki payın artacağını düşünüyorum. İnşallah değişmez ama değişirse de önemli bir kısmı ky dışında toplu olarak başka bir grupta/kişilerdedir. Çünkü asıl tabandan el değişimi cuma günü yaşandı, manuplasyona ortak olup alan kişiler de ceza alan kişiler arasında ise dediğinizi gibi lotları kilitlemiş oluruz ve halka açıklık bu düzeyin çok üstüne çıkmaz, bizin adımıza spknın lotları kilitlemesi olumlu durum. Yarın panik satışları ile negatif açsa da belki taban da olsa kapanışın yeşil olacağını umuyorum, inşallah tez zamanda kurtuluruz bu tezgahtan. Yarın ola hayrola.
    Benden bir dakika önce yazdin hızlısin)

4. Yazılanlara şöyle bir bakıyorum herkes birilerini suçluyor.Anladik hırsızın suçu sabit
    ya biz ev sahiblerinin hiç mi suçu yok bile bile lades diyoruz.Çok kazanmak hırsıyla böyle hisselere atlıyoruz.
    Bu adamlar belli sadece bu hissedemi aynı şeyi yaptılar sanıyorsunuz en yakın hatırladıgım işfin
    aynısını oradada yaptılar. biz ky ler ders almıyoruz onlar bir yem atıyor malesef yemi yutuyoruz.
    ondan sonrada vay anam zehirlendim. hadi suçlu ara

5. Herkesin beklentisi cimer yada sosyal medya olmuş arkadaş SPK ya neden sıfır güven var

6. Bugün nasıl açar öngörünüz nedir

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Pastada her taraf ky görünüyor akşama kadar yakartop oynarız artık

Sayfa 451/818 İlkİlk ... 351401441449450451452453461501551 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •