Sayfa 48/95 İlkİlk ... 38464748495058 ... SonSon
Arama sonucu : 754 madde; 377 - 384 arası.

Konu: TH ile Lebalep

TREND eline saglik. Yine guzel bilgiler koymussun.

Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Robotlarla işlem yapan kurumlar için bu durum yasadır çünkü tahtaya gelen emirleri önceden görebilmek için BİST'e bir ücret ödüyorlar.
    Bunun kaynagi nedir? HFT'de islemler hizli yapilir, ama birinin gerceklesmeyen islemini gorup onun onune gecmek... mantikli degil.

3. Sayın Trendhound çok değerli bilgi ve paylaşımlarınız için teşekkürler.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Bunun kaynagi nedir? HFT'de islemler hizli yapilir, ama birinin gerceklesmeyen islemini gorup onun onune gecmek... mantikli degil.
    666 kardeşim, bunu bilmemen beni çok şaşırttı çünkü Borsaya ücret ödeyerek böyle bir öncelik hakkı satın almak yeni bir olay değil. Zaten HFT'nin (algo ve robotların) en önemli özelliği bu değil mi? Hem nanosaniye hızı ile yani saniyenin milyarda 1 i ile ölçülen bir hızla işlem yapabiliyorlar hem de order book'u yani tahtaya gelen al-sat emirlerini daha onlar işleme konulmadan görebiliyorlar, işlerine geldiği zaman da başkalarının tahtaya halihazırda gönderdiği emirler işleme konulmadan kendi emirlerini gönderip işlem yapabiliyorlar. İşin esprisi zaten burada yani diğerlerinin emirlerini görüp duruma göre onlardan önce işlem yapabilmek. Bunları icra eden insan değil tabii, kuvantum eşdeğeri HFT/robot bilgisayarları. Borsaya ekstra bir ücret ödeyerek tahtaya gelen emirleri önceden görebilme yeni bir olay değildir, yıllardan beri uygulanıyor. En başta da ABD borsalarında SEC'in (oranın SPK'sı) onayıyla devreye girip oradan BİST dahil tüm dünyaya yayıldı.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

5. High-Frequency Trading - HFT Structure

HFT is a subset of algorithmic trading. Computer-assisted rule-based algorithmic trading uses dedicated programs that make automated trading decisions to place orders. The algorithms also dynamically control the schedule of sending orders to the market. These algorithms read real-time high-speed data feeds, detect trading signals, identify appropriate price levels and then place trade orders once they identify a suitable opportunity. These orders are managed by high-speed algorithms which replicate the role of a market maker.By paying an additional exchange fee, trading firms get access to see pending orders a split-second before the rest of the market does.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

6.  Alıntı Originally Posted by ada Yazıyı Oku
    Sayın Trendhound çok değerli bilgi ve paylaşımlarınız için teşekkürler.
    Rica ederim, sağlık ve mutluluk dolu günler diliyorum. TH

Sagolasin, yeni birsey ogrenmis olduk. Algolarin ufak tefek islemleri yazip aradaki farki tahmin edebilecegini dusunmustum ama boylesini bilmiyordum.

bayram tatiline mi kaçtın trend
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Sayfa 48/95 İlkİlk ... 38464748495058 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •