Sayfa 560/996 İlkİlk ... 60460510550558559560561562570610660 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 4,473 - 4,480 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VI

1.  Alıntı Originally Posted by abc1980 Yazıyı Oku
    Sayın Djoz , ben de X Belediyesi ' nde 6 seneden beri güvenlik görevlisi olarak çalışıyorum. Asıl mesleğim güvenlik değil . Sakarya Ünv. Bilgisayarlı Muhasebe bölümü mezunuyum. Özellikle benim gibi hayata değil sıfırdan eksilerden başlayan biri için hayat gerçekten çok zor . Maddiyatı bir dert , maneviyatı apayrı bir dert. Muhasebe işinde çalışmayı çok istedim ama bir türlü olmadı. Anne ve baba da ayrılınca Allah başa vermesin insan kendini bir an boşlukta hissediyor . Ünv. mezunuyum demeden , iş ayrımı yapmadan tekstil , gıda , güvenlik sektöründe çalıştım . Son 12 seneden beri güvenlik görevlisi olarak çalışıyorum .

Ama nasip deyin , ama kısmet deyin , belki şans bir el kaza sonucu belediyede normal piyasa koşullarının üzerinde çalışmak nasip oldu . Kısacası bu ülkede referans ( torpil ) olmadan iyi yerlerde çalışmak gerçekten zor .
    Son 16 senedir neler çektiğimi , neler yaşadığımı bir ben , bir de Allah bilir .

Bu ülkede sıfırdan başlayıp iyi yerlere gelmek gerçekten çok zor. Deveye hendek atmaktan daha zor . Sağlıcakla kalın .
    En kötüsü,ümitlerin kaybolması....

Tam 30 yıl evvel,emekli olduğum işe başvurdum,bölümümüz çok az kişi aldığı için gerçekten çok yüksek üniversite 1.basamak puanıyla birlikte çok zor fiziki ve sağlık mülakatları sonucu mesleğe girmeye hak kazandım,hiçbir tanıdığımız vs yoktu,ama bir genç olarak umudum vardı,maalesef gençlerin elinden onu aldılar..

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Biz ülke olarak diplomaya ve hayatta kalmaya o kadar odaklandık ki bir çok insanı doğru işe yerleştiremiyoruz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Bu yüzden de birçok insan mutsuz . Paraya odaklı düşünüp, yanlış işlerde çalışıyoruz.
    Yetmiyor hayatımız para odaklı. İnsanlara para odaklı değer biçiyoruz. Hatta yetmiyor eş seçerken bile para odaklıyız.

Hepimiz paraya tapıyoruz: Arabalarımız evlerimiz mabedimiz oluyor , banka estrelerimiz kutsal kitabımız.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku

Tam 30 yıl evvel,emekli olduğum işe başvurdum,bölümümüz çok az kişi aldığı için gerçekten çok yüksek üniversite 1.basamak puanıyla birlikte çok zor fiziki ve sağlık mülakatları sonucu mesleğe girmeye hak kazandım,hiçbir tanıdığımız vs yoktu,ama bir genç olarak umudum vardı,maalesef gençlerin elinden onu aldılar..
    Ne güzel söylediniz. Pandora 'nın kutusundan her şey uçar ama son anda kapatır kutuyu ve içinde sadece umut kalır.

'''
    Çünkü o haklıydı. Bu ülkenin şu anda bir binadan fazlasına ihtiyacı var. Bu ülkenin umuda ihtiyacı var.... ''

V for Vendetta

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by yuzdeoncu Yazıyı Oku
    Carfurda kiyma 90 lira olmus.100.000 kg ile sınırlı.dolar sanki hala ucuz kalmis.dolara degil kiymaya yatirim sart
    https://www.carrefoursa.com/tr/dana/c/1046
    45 ile 50 arası değişiyor.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

Reha abi adam kombo diyor.

O egeli ben değilim

6.  Alıntı Originally Posted by jmk99 Yazıyı Oku
    https://www.carrefoursa.com/tr/dana/c/1046
    45 ile 50 arası değişiyor.
    Arkadas carfur cengelkoye gitmis.resimde atmis .fiyat 90.ama baska arkadasta olivyum carfura gitti.kampanya son gun irdada 46 lira.yanlis bilgilendirmeyeyim.arkadasin resmi uzerine yzmistim kesin bilgi diye.

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Reha abi adam kombo diyor.

Adam lafı iyi sokmuş...
    İçinde kalan düşünsün.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

8.  Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku

Eskiden yeni mezun üniversiteden isen memurlukta 2

mühendis isen 3 katından işe başlanırdı hiçbir deneyimimin olmasa bile .

Şimdi yeni mezun mühendis asgari ücret *3 başlayabilir mi .

Sorum bu kadar benim

Uzun vade yatırım tek eşlidir. Trader ise her Çiçek'ten bal alan arı gibidir

Sayfa 560/996 İlkİlk ... 60460510550558559560561562570610660 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •