Sayfa 796/1312 İlkİlk ... 2966967467867947957967977988068468961296 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 6,361 - 6,368 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by boymatlı Yazıyı Oku
    Mersin'de bir Rus çift tantunici açmış, alışalım bunlara
    Alışmıyorum, alışmayacağım. Dünya vatandaşlığı, hümanistlik vb. söylemler Türkleri köreltmek için özellikle işleniyor. Bu ülkeyi kuran dedelerimiz- ninelerimiz yokluk içinde mücadele vererek can verirken belki de karşı cephede bizim orduyla çarpışanların çocuklarına torunlarına katlanmak zorunda değilim. Kim nereye emek verdiyse orada yaşasın.

2. son 10 sayfayı okudum..millet birbirine girmiş ev almak akılsızlıktır diyen de var ..hadi oradan hiç bir şey ev gibi getirmez diyenler....herkes birbiriyle kavga ediyor ..çünkü herkes magdur..ve magdureyitinden dolayı birilerini sçluyor..ama asıl suçluyu kimse görmemiş...faiz sebeb enflasyon sonuç politikası nedeni ile faizleri aşırı baskılama buna sebep...düşük faiz ,yuksek gelirli ( birden fazla geliri olan )kişilerin daha rahat borçlanabilmesini sagladı...o sayede bir talep oluştu..elinde olan daha fazla ev alabildi...nakit ihtiyacı dogan kişler de ellerindekini satmak yerinee düşük faizle borçlanabildiler...sn uzunvadeci nin dedigi gibi iş herzaman daha fazla getirmiştir..ama bir iş adamı düşünün elinde de 15-20 tane gayrimenkul olsun...normaldee enflasyon ortamında yatırım yaparsa işinden çok iyi kazanacıgını düşünsün..ama yatırım için sermaye lazım...%100 enflasyon olan bir ortamda...% 30 la bile kredi çekebilecekken neden daha önce yatırım yaptıgı gayrimenkullerden vazgecsin ki ? çeker krediyi yine işini devam ettirir..oyle çok evi olana çok vergi ..evini boş tutana daha çok vergi gibi sacma şeyler..piyasayı iyi ce bozuyor...o iş adamına %100 enflasyon olan ortamda %120 ile kredi çıksa...bu adam yatırımının büyük çogunlugunu kendi öz sareyesi ile yapmak için o 10-15 gayrimenkulunu feda eder...yada %100 enfalsyon ortamında %85-90 mevduat faizi veriliyor olsa 5 tane gayrimenkulu olan kişiler en azından 1-2 tanesinden feragat edip birazda faiz den kazanmak isteyeceklerdir..yada krediye hiç girmek istemiyorum..ben zaten para biriktiriyorum.. birikimimi degerlendirip ileride daha güzelini alacagım beklentisi ile düşük finansal okuryazarlıgı olan kesimin tasarruflarıda eridi ..onlarda bu seefer daha kötü köhne bile olsa alayım bari bir tanede ileride satar üstüne yine birşeyler koyar daha iyisini alırım düşüncesi ile bir talep oluştu..tüm kavga aslında uygulanan ekonomik modelden kaynaklanıyor..ve herkes birbirini suçluyor...aslında suclu tek...birde bizim genel hatamız..geçmişe bakarak yatırım yapıyoruz..tamam geçmişte gayrimenkul çok kazandırdı..ama şartlar aynı olacaksa eger yine kazandırmaya devam edecektir de.. ama ya şartlar degişirse..? sonuç itibari ile en az 10 yıllık bir yatırım yapmış olacagız.. bu 10 yıl içinde...ya savaş biterde rus ve ukraynalılar geri dönerse..? yada dün sisi ile oldugu gibi dostum esed olurda..suriyeyliler dönerse ..ya heteredoks politikalardan vaz gecilip rasyonel ekonomik politikalara dönülürse...nüfüs artış hızımız hızla düşüyor... vatandaşlık almış birsürü yabancı olmasına ragmen...yeni vatandaşlık alımı için satılan konut sayısı düşüyor...5 yıl satış yasagı var.. ve geçmişte almış ve tr yaşamayanlar vatandaşlıgı aldıktan sonra bunlar satışa başlarsa ki son 3 yılda çok yogundu...ve 2 yıl sonra bunların süreleri doluyor..gib gibi gibi ...bir sürü etken var...gayrimenkul her daim iyi bir tasarruf aracıdır...ama bundan sonra artık alalımda nerede olursa olsun diye alınan gayrimenkuller zarar etirir...bir arkdaş sabancının yalılardan kazandıklarından bahsetmiş..bogazdaki yalı sayısı toplamda en fazla 100-150 tanedir...yok başka ...hadi benim çok param var yaptıracagım bir tane desin biri ...yaptıramaz çünkü yok...bu degerlidir..ve degerlenmeye devam edecektir...yada sn vivatraderın bahsettigi kuşadasında denize ilk ev en ön sırada ki ev...yok..dolu heryer. ama yazlık olsun sorun degil 500 metre mesafede bir sürü alternatif var...ve iiyice araştırıp etmeden oradan alacagınız ev kullancaksanız içinize sindiyse ok ama prim yapsın diyeyse zarar ettirebilir...ha secimlerden sonra yine bu hükümet secildi..ve bu heteredoks politikaların inatla devam ettirilecegine inanıyorsanız o zaman halen daha gayrimenkul çok ucuz ve yükselmeye çok çok devam edecektir...

3. arkadaşlar faizlerin 90 larda olduğu gibi 80% vb rakamlara gelmesi baya uçuk bir senaryo olur buan göre hesap yapmayın çok ciddi hayal kırıklığına uğrarsınız.

normalde şu an tr de olması gereken 30% civarı enflasyon ve 25% civarı bir mevduat faizi ama Nas Heterodoks vb goygoylar ile maalesef ipin ucu kaçtı.

tüm işletmeler uyuşturucudan beter krediye alıştı, herkesin tek derdi enflasyonun x puan altına kredi almak.

ozkaynak kullanımı derseniz tek adam rejimi altında niye sermaye eklesin adam, yarın gelip çökmeyecekleri ne malum.

enflasyon üstü bir oranla kredi vermeye kalkarsanız ay sonuna birkaç milyon işsizi kucağınızda bulursunuz.

4.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    arkadaşlar faizlerin 90 larda olduğu gibi 80% vb rakamlara gelmesi baya uçuk bir senaryo olur buan göre hesap yapmayın çok ciddi hayal kırıklığına uğrarsınız.

normalde şu an tr de olması gereken 30% civarı enflasyon ve 25% civarı bir mevduat faizi ama Nas Heterodoks vb goygoylar ile maalesef ipin ucu kaçtı.

tüm işletmeler uyuşturucudan beter krediye alıştı, herkesin tek derdi enflasyonun x puan altına kredi almak.

ozkaynak kullanımı derseniz tek adam rejimi altında niye sermaye eklesin adam, yarın gelip çökmeyecekleri ne malum.

enflasyon üstü bir oranla kredi vermeye kalkarsanız ay sonuna birkaç milyon işsizi kucağınızda bulursunuz.
    zaten bu seviyeler enflasyonda da köpük...sadece mb faizi 10,5 tan 15 e çekse ve enflasyon seviyesine kadar yukseltecegini ima etse yeterli..15 in ardından ertesi 20 ve sonraki aylarda 2 şer puan arttırsa 6 aya enflasyon 40 lara geriler...o zamanda zaten 40 faizlere ulaşmış oluruz ...bir sene içinde de dediginiz gibi 30 enflasyon 30 faize gelmiş oluruz.. işte o arada ev fiayarı ne olur ?agbal döneminde 14 enflasyon 16 faizde ev fiyatları nasıl dı ?

5.  Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
    Alışmıyorum, alışmayacağım. Dünya vatandaşlığı, hümanistlik vb. söylemler Türkleri köreltmek için özellikle işleniyor. Bu ülkeyi kuran dedelerimiz- ninelerimiz yokluk içinde mücadele vererek can verirken belki de karşı cephede bizim orduyla çarpışanların çocuklarına torunlarına katlanmak zorunda değilim. Kim nereye emek verdiyse orada yaşasın.
    John Lennon'un Imagine şarkısında dediği gibi ben de ülkelerin ve sınırların olmadığı bir dünya hayal ediyorum

6.  Alıntı Originally Posted by cemsoy35 Yazıyı Oku
    son 10 sayfayı okudum..millet birbirine girmiş ev almak akılsızlıktır diyen de var ..hadi oradan hiç bir şey ev gibi getirmez diyenler....herkes birbiriyle kavga ediyor ..çünkü herkes magdur..ve magdureyitinden dolayı birilerini sçluyor..ama asıl suçluyu kimse görmemiş...faiz sebeb enflasyon sonuç politikası nedeni ile faizleri aşırı baskılama buna sebep...düşük faiz ,yuksek gelirli ( birden fazla geliri olan )kişilerin daha rahat borçlanabilmesini sagladı...o sayede bir talep oluştu..elinde olan daha fazla ev alabildi...nakit ihtiyacı dogan kişler de ellerindekini satmak yerinee düşük faizle borçlanabildiler...sn uzunvadeci nin dedigi gibi iş herzaman daha fazla getirmiştir..ama bir iş adamı düşünün elinde de 15-20 tane gayrimenkul olsun...normaldee enflasyon ortamında yatırım yaparsa işinden çok iyi kazanacıgını düşünsün..ama yatırım için sermaye lazım...%100 enflasyon olan bir ortamda...% 30 la bile kredi çekebilecekken neden daha önce yatırım yaptıgı gayrimenkullerden vazgecsin ki ? çeker krediyi yine işini devam ettirir..oyle çok evi olana çok vergi ..evini boş tutana daha çok vergi gibi sacma şeyler..piyasayı iyi ce bozuyor...o iş adamına %100 enflasyon olan ortamda %120 ile kredi çıksa...bu adam yatırımının büyük çogunlugunu kendi öz sareyesi ile yapmak için o 10-15 gayrimenkulunu feda eder...yada %100 enfalsyon ortamında %85-90 mevduat faizi veriliyor olsa 5 tane gayrimenkulu olan kişiler en azından 1-2 tanesinden feragat edip birazda faiz den kazanmak isteyeceklerdir..yada krediye hiç girmek istemiyorum..ben zaten para biriktiriyorum.. birikimimi degerlendirip ileride daha güzelini alacagım beklentisi ile düşük finansal okuryazarlıgı olan kesimin tasarruflarıda eridi ..onlarda bu seefer daha kötü köhne bile olsa alayım bari bir tanede ileride satar üstüne yine birşeyler koyar daha iyisini alırım düşüncesi ile bir talep oluştu..tüm kavga aslında uygulanan ekonomik modelden kaynaklanıyor..ve herkes birbirini suçluyor...aslında suclu tek...birde bizim genel hatamız..geçmişe bakarak yatırım yapıyoruz..tamam geçmişte gayrimenkul çok kazandırdı..ama şartlar aynı olacaksa eger yine kazandırmaya devam edecektir de.. ama ya şartlar degişirse..? sonuç itibari ile en az 10 yıllık bir yatırım yapmış olacagız.. bu 10 yıl içinde...ya savaş biterde rus ve ukraynalılar geri dönerse..? yada dün sisi ile oldugu gibi dostum esed olurda..suriyeyliler dönerse ..ya heteredoks politikalardan vaz gecilip rasyonel ekonomik politikalara dönülürse...nüfüs artış hızımız hızla düşüyor... vatandaşlık almış birsürü yabancı olmasına ragmen...yeni vatandaşlık alımı için satılan konut sayısı düşüyor...5 yıl satış yasagı var.. ve geçmişte almış ve tr yaşamayanlar vatandaşlıgı aldıktan sonra bunlar satışa başlarsa ki son 3 yılda çok yogundu...ve 2 yıl sonra bunların süreleri doluyor..gib gibi gibi ...bir sürü etken var...gayrimenkul her daim iyi bir tasarruf aracıdır...ama bundan sonra artık alalımda nerede olursa olsun diye alınan gayrimenkuller zarar etirir...bir arkdaş sabancının yalılardan kazandıklarından bahsetmiş..bogazdaki yalı sayısı toplamda en fazla 100-150 tanedir...yok başka ...hadi benim çok param var yaptıracagım bir tane desin biri ...yaptıramaz çünkü yok...bu degerlidir..ve degerlenmeye devam edecektir...yada sn vivatraderın bahsettigi kuşadasında denize ilk ev en ön sırada ki ev...yok..dolu heryer. ama yazlık olsun sorun degil 500 metre mesafede bir sürü alternatif var...ve iiyice araştırıp etmeden oradan alacagınız ev kullancaksanız içinize sindiyse ok ama prim yapsın diyeyse zarar ettirebilir...ha secimlerden sonra yine bu hükümet secildi..ve bu heteredoks politikaların inatla devam ettirilecegine inanıyorsanız o zaman halen daha gayrimenkul çok ucuz ve yükselmeye çok çok devam edecektir..
    İlk cümlenizi okuduğumda, kimsenin bilmediği, göremediği iyi bir analiz bekledim ama yeni bir şey söylememişsiniz. Üstelik sizin kafanız daha karışık

7.  Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
    milliyetçilik iyi bişey değildir siz yinede dünya insanı olmaya çalışın

8.  Alıntı Originally Posted by cemsoy35 Yazıyı Oku
    son 10 sayfayı okudum..millet birbirine girmiş ev almak akılsızlıktır diyen de var ..hadi oradan hiç bir şey ev gibi getirmez diyenler....herkes birbiriyle kavga ediyor ..çünkü herkes magdur..ve magdureyitinden dolayı birilerini sçluyor..ama asıl suçluyu kimse görmemiş...faiz sebeb enflasyon sonuç politikası nedeni ile faizleri aşırı baskılama buna sebep...düşük faiz ,yuksek gelirli ( birden fazla geliri olan )kişilerin daha rahat borçlanabilmesini sagladı...o sayede bir talep oluştu..elinde olan daha fazla ev alabildi...nakit ihtiyacı dogan kişler de ellerindekini satmak yerinee düşük faizle borçlanabildiler...sn uzunvadeci nin dedigi gibi iş herzaman daha fazla getirmiştir..ama bir iş adamı düşünün elinde de 15-20 tane gayrimenkul olsun...normaldee enflasyon ortamında yatırım yaparsa işinden çok iyi kazanacıgını düşünsün..ama yatırım için sermaye lazım...%100 enflasyon olan bir ortamda...% 30 la bile kredi çekebilecekken neden daha önce yatırım yaptıgı gayrimenkullerden vazgecsin ki ? çeker krediyi yine işini devam ettirir..oyle çok evi olana çok vergi ..evini boş tutana daha çok vergi gibi sacma şeyler..piyasayı iyi ce bozuyor...o iş adamına %100 enflasyon olan ortamda %120 ile kredi çıksa...bu adam yatırımının büyük çogunlugunu kendi öz sareyesi ile yapmak için o 10-15 gayrimenkulunu feda eder...yada %100 enfalsyon ortamında %85-90 mevduat faizi veriliyor olsa 5 tane gayrimenkulu olan kişiler en azından 1-2 tanesinden feragat edip birazda faiz den kazanmak isteyeceklerdir..yada krediye hiç girmek istemiyorum..ben zaten para biriktiriyorum.. birikimimi degerlendirip ileride daha güzelini alacagım beklentisi ile düşük finansal okuryazarlıgı olan kesimin tasarruflarıda eridi ..onlarda bu seefer daha kötü köhne bile olsa alayım bari bir tanede ileride satar üstüne yine birşeyler koyar daha iyisini alırım düşüncesi ile bir talep oluştu..tüm kavga aslında uygulanan ekonomik modelden kaynaklanıyor..ve herkes birbirini suçluyor...aslında suclu tek...birde bizim genel hatamız..geçmişe bakarak yatırım yapıyoruz..tamam geçmişte gayrimenkul çok kazandırdı..ama şartlar aynı olacaksa eger yine kazandırmaya devam edecektir de.. ama ya şartlar degişirse..? sonuç itibari ile en az 10 yıllık bir yatırım yapmış olacagız.. bu 10 yıl içinde...ya savaş biterde rus ve ukraynalılar geri dönerse..? yada dün sisi ile oldugu gibi dostum esed olurda..suriyeyliler dönerse ..ya heteredoks politikalardan vaz gecilip rasyonel ekonomik politikalara dönülürse...nüfüs artış hızımız hızla düşüyor... vatandaşlık almış birsürü yabancı olmasına ragmen...yeni vatandaşlık alımı için satılan konut sayısı düşüyor...5 yıl satış yasagı var.. ve geçmişte almış ve tr yaşamayanlar vatandaşlıgı aldıktan sonra bunlar satışa başlarsa ki son 3 yılda çok yogundu...ve 2 yıl sonra bunların süreleri doluyor..gib gibi gibi ...bir sürü etken var...gayrimenkul her daim iyi bir tasarruf aracıdır...ama bundan sonra artık alalımda nerede olursa olsun diye alınan gayrimenkuller zarar etirir...bir arkdaş sabancının yalılardan kazandıklarından bahsetmiş..bogazdaki yalı sayısı toplamda en fazla 100-150 tanedir...yok başka ...hadi benim çok param var yaptıracagım bir tane desin biri ...yaptıramaz çünkü yok...bu degerlidir..ve degerlenmeye devam edecektir...yada sn vivatraderın bahsettigi kuşadasında denize ilk ev en ön sırada ki ev...yok..dolu heryer. ama yazlık olsun sorun degil 500 metre mesafede bir sürü alternatif var...ve iiyice araştırıp etmeden oradan alacagınız ev kullancaksanız içinize sindiyse ok ama prim yapsın diyeyse zarar ettirebilir...ha secimlerden sonra yine bu hükümet secildi..ve bu heteredoks politikaların inatla devam ettirilecegine inanıyorsanız o zaman halen daha gayrimenkul çok ucuz ve yükselmeye çok çok devam edecektir...
    Yazınızı ben sahsen begendim farklı düşündüğümüz noktalar varken.
    Ama yanlış giden sistemi buraya yazan çapta biri ekonomisen anlıyordur emlak piyasasına veya tüketim ürünü olan araca yatırması dogru değil sürdürülebilir değil.
    Aslında bende de hata var eksik yazdım.
    Elbette sermaye piyasalarının vs nin düzeltilmesi gerekir ki ayse teyze mehmet amca tl bszlı yatırım araçlarına uzun vade yatırım yapabilsin.Ama ben buna ragmen üç bed tane bilinen kurumsal firmanın emlak getirisini karsılayacağını düşünüyorum.Barınma bir sorun kalitesiz şekilde ev sahipleri de kiracılar da magdur ve daha agır olucak gibi.Bunun düzeltilmesi lazım ilk etapta vergi bir öneri birçok şey yapılmalı.
    Emlak edinme aynı zamanda bankalara vs ye de emeğin kaptırılması demek.
    Üretime ürerim araçlarına yatırım yapmak insanımızı ilerletir.
    İlk ev ihtiyac diye düşünelim daha cesur olanlar bunda da kev almayabiliyor onu es geçelim ikinci üçüncü evler veya arazilerin kat karsılıgı müteahhitlere verilmesi sorunu daha da büyütüyor yasakcı olarak değil de suyu kanalize etmek açısından dogru adımlar atılırsa daha yüksek kazançlar elde edilir.
    Coğrafi arbitirajı kullanarak sömürge noktasına indik.Eger Avrupa nın dibinde onları yakalayamazsak elin gavuru gelir toplumunu köle yapar.Ben sokagında oynadıgım okulunda okudugum sıra arkadaşlarımın elin gavuruna hizmetkar olmasını kabul edemiyorum.
    Yoksa isterim ki herkes zengin müteffeh yasasın.
    Ben Urla da kiracıyım.Benim ev alacak param var ama memleketimin şirketlerini ve kendi işimize para yatırdım daha cok kazanmak için.
    Memleketim varsa ben de varım anlayısını ben de benimsiyorum.Elimiz bal börek yesin ülke yemesin toplum fakir olsun ben de mutlu olamam o mutsuzluk bana da gün gelir dokunur.
    Banka kredilerle emlak piyasalarını öyle veya böyle şişirdi durdu dogru ya da yanlış peki onlar o parayı kazanmadı mı?Kazanmıyor mu?
    Ülkenin iyi şirketlerine ortak olmak daha da iyi getiri sunuyorken ortalama emlağa göre neden bu pastayı başkalarına yedirelim.
    Adam gelmiş zeytinlik almış çiftlik kurmuş bir arkadaşım aldı böyle çiftlik yaptı aferin yapaın yumurta zeytinyağı et vs her türlü katlı sunuyor.Buna eyvallah ama bir arkadaşım gitti zeytinlik aldı havuzlu villa yaptı agacları da söktürdü imara uygun şekilde bu dogru değil.
    Bizim toplum olarak bakış açımızı değiştirmemiz gerek.makaleler ortada geçmişe yönelik getiriler de ortada.
    Elbette takla attıran emlak araba hisse tas bile alıp satsa takla attırıyorsa kazanır.Ama bunu yapamadıgına göre hiç olmazsa emlağa talebin yarısı üretimedeki kara ortak olsa daha iyi olur faha iyi getiri kazanır.
    Dicekler serbest piyasa…
    Ee o zaman emlak piyasası durmasın diye verilen yanlış teşvikler ucuz krediler verilen vatandaşlıklarda serbest piyasa koşulları mı var?Orda müdahale yok mu?Oranın bedelini bizim toplum ödemedi mi?
    Yazlık bölgelerindeki emlak rantını görmüyor muyuz?
    Bodrum ben küçükken nasıldı şimdi nasıl?
    Anadolu nun köyleri bile betona maruz kalmadı mı?
    Bizim zenginlerimiz bile emlak biriktirme derdinde.Bilmedikleri için değil alışkanlıklarını değiştirmedikleri için.
    Altın dolar emlak yatırımı dogru değil.bunlara eşit ve daha yüksel getiriler kolaylıkla mümkün.Ama devletin ve toplumun yapması gerekenler elbette var.
    Daha eksiğim vardır söylediklerimde ama maalesef dogruyu söyleyeni sevmezler hatta hakaret ve küfür de ediyorlar.
    Herkes ne yapmakta ise özgür ama bazı şeylerin bedelini toplum ödüyor maalesef.
    Syg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.Yatırım tavsiyesi verecek yetkinlikte değilim.
    "Memleketim varsa ben de varım."

Sayfa 796/1312 İlkİlk ... 2966967467867947957967977988068468961296 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •