Sayfa 9/78 İlkİlk ... 78910111959 ... SonSon
Arama sonucu : 621 madde; 65 - 72 arası.

Konu: Neden temettü ödeyen sanayi şirketlerine ortak olmalıyız

1. Oncelikle herkese iyi gunler diliyorum, ben genc bir kardesinizim universite son sinif ogrencisi bir finans ogrencisiyim.Son zamanlarda borsa ile ilgilenmeye basladim ve okulda ogrendiklerimle beraber kendi arastirmalarimi birlestirip algilamaya calisiyorum.Uzun vadeli bir temettü yatirimcisi olmayi istiyorum.Siz degerli abilerime bir soru sormak istiyorum.her ay belli bir yatirim yapmak yerine, ornek vermek gerekirse drekt bir 60-70 bin tl ile secilmis temettu gelenegi olan birkac sirkete bu parayi baglamak guzel bir getiri saglamazmi? Simdiden tesekkur ediyorum her turlu tavsiye niteligindeki yorumlariniza acigim, iyi gunler diliyorum.

Alıntı Originally Posted by omeriko Yazıyı Oku
    Oncelikle herkese iyi gunler diliyorum, ben genc bir kardesinizim universite son sinif ogrencisi bir finans ogrencisiyim.Son zamanlarda borsa ile ilgilenmeye basladim ve okulda ogrendiklerimle beraber kendi arastirmalarimi birlestirip algilamaya calisiyorum.Uzun vadeli bir temettü yatirimcisi olmayi istiyorum.Siz degerli abilerime bir soru sormak istiyorum.her ay belli bir yatirim yapmak yerine, ornek vermek gerekirse drekt bir 60-70 bin tl ile secilmis temettu gelenegi olan birkac sirkete bu parayi baglamak guzel bir getiri saglamazmi? Simdiden tesekkur ediyorum her turlu tavsiye niteligindeki yorumlariniza acigim, iyi gunler diliyorum.
    Örneğinizdeki iki alternatife göre gidecek olursak ;

Aylık bütçenize göre düzenli alımlar yapmak sizi öncelikle işin en güzel tarafı tasarruf etmeye yönlendirir ve öğretir. Hele ki sizin yaşınızda başlamak mükemmel bir disiplini gösterir ve sonucunda büyük başarı sağlar... Bu strateji ile ilk başarınız ayrılan miktar ne olursa olsun tasarruf etmek olur... Devamında ise biriktirdiğiniz kağıtlardan temettü ya da prim getirisi sağlamak , borsayı takip etmek, buna bağlı kendinizi geliştirmek size ayrıca yatırımcı olma başarısı kazandırır. Aylık biriktirmenin handikapı olarak söylenebilecek belki de tek şey , maliyet oluşturmada piyasa şartları ilk kriter olarak belirlenmediği/belirlenemediği için daha uygun maliyet kriteri ikinci planda kalır. Sadece lot biriktirme disiplini ile ilerlersiniz...

Belli bir birikiminiz zaten varsa ( ya da ilk olarak birikim yapılması planlanıyorsa ) , toplu para ile blok alımlar yapmak, size kağıt alma aşamasında , doğru zamanlamayla ,peyderpey alıma göre daha uygun maliyetler oluşturma,buna bağlı daha fazla lot alabilme ve ilerleyen süreçte kağıdın temettü getirisinin yanında primlenmesinden de daha fazla kazanma fırsatı sunabilir... Sabır ve piyasayla mücadele eşiğinizi genişletir . Ama bu alternatif için de şu handikap söylenebilir ; işin başındasınız , borsa ve piyasa tecrübeniz henüz oluşuyor bu sebeple iyi maliyetin neresi olduğunu kendiniz yardım almadan tespit edebilecek misiniz ? Edemezseniz blok alım yaptığınız için kötümser süreçte piyasada oluşan rakamlar motivasyonunuzu ve kazanma inacınızı törpüleyebilir ...

Bu yaşınızda temettüyü düşünmeniz bile imrenilecek bir disiplin ... Başarı düşe kalka muhakkak gelecektir...

Sevgiler ... Saygılar... Bol kazançlar...

____|| @cizgilereitaat ||____ ( Hunharca teknik analiz )...

Duhul : 2004 ...
    ... Ben bitti demeden bitmez ... CR7 ...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,397
     Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    2001 banka krizi öncesi sanayi hisselerinin lafı bile edilmezdi.Petkim ereğli falan akmaz kokmaz kağıtlardı şimdi dönem böyle oldu ,yarın olayın değişmeyeceğini ne biliyorsunuz.
    2001 krizinden önce değil herzaman sanayi hisseleri revaçtaydi..örnek Asel ve Ereğli....ve halen revaçta....bilgi yanlışiniz var... Bankalar değil hizmet sektörü de en ufak bir durumda nem kaparlar .. zira dogalarinda var...temettü veren ciddi sanayi şirketleri (Ford,Ereğli,tupras,Aygaz vs.) Herzaman daha güvenilir ve revaçta şirketlerdir.lutfen sırf muhalefet etmek için yazmayın.22 yıllık bir birikimle yazıyorum.once geçmiş istatistikleri incelemeniz gerekiyor.Banka hisseleri ve diğer hizmet sektörü hisseleri herzaman büyük voltalite ile hareket eder..çünkü piyasadan en çok etkilenen hisselerde.syglr.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by omeriko Yazıyı Oku
    Oncelikle herkese iyi gunler diliyorum, ben genc bir kardesinizim universite son sinif ogrencisi bir finans ogrencisiyim.Son zamanlarda borsa ile ilgilenmeye basladim ve okulda ogrendiklerimle beraber kendi arastirmalarimi birlestirip algilamaya calisiyorum.Uzun vadeli bir temettü yatirimcisi olmayi istiyorum.Siz degerli abilerime bir soru sormak istiyorum.her ay belli bir yatirim yapmak yerine, ornek vermek gerekirse drekt bir 60-70 bin tl ile secilmis temettu gelenegi olan birkac sirkete bu parayi baglamak guzel bir getiri saglamazmi? Simdiden tesekkur ediyorum her turlu tavsiye niteligindeki yorumlariniza acigim, iyi gunler diliyorum.
    Valla benim yöntemim şu .60 000 i aylık faize bağlıyorum .600 faiz mi aldım.2 katı kadar yani 1200 liralık hisse alıyorum.Borsaya soktuğum paranın yarısı havadan gelmiş gibi bir his veriyor.Uzun zamana yayılmış alım krizlere karşı koruyor

Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    2001 krizinden önce değil herzaman sanayi hisseleri revaçtaydi..örnek Asel ve Ereğli....ve halen revaçta....bilgi yanlışiniz var... Bankalar değil hizmet sektörü de en ufak bir durumda nem kaparlar .. zira dogalarinda var...temettü veren ciddi sanayi şirketleri (Ford,Ereğli,tupras,Aygaz vs.) Herzaman daha güvenilir ve revaçta şirketlerdir.lutfen sırf muhalefet etmek için yazmayın.22 yıllık bir birikimle yazıyorum.once geçmiş istatistikleri incelemeniz gerekiyor.Banka hisseleri ve diğer hizmet sektörü hisseleri herzaman büyük voltalite ile hareket eder..çünkü piyasadan en çok etkilenen hisselerde.syglr.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    22 yıldır ilgileniyorsanız dediğiniz hisselerin 20 yıllık grafiklerini koyun biz de görelim ne kadar revaçtalarmış.Ben elbette yanlış hatırlıyor olabilirim teknoloji ile pek alakam yok hafızam beni yanıltıyordur belki de eskiden de revaçtadırlar.Koyun grafikleri görelim isterseniz.

6. 100 adet Aygaz hisse senedini 25 sene öncesi bedelli bedelsiz ve temettü hisseye ekleyerek hesap edin yada ASELSAN 10 sene önce aynı hesap ile hesaplayınız sonuçlar şaşırtıcı derecede kazançlı olduğuna hak vereceksiniz .

ytd

Alıntı Originally Posted by nakama Yazıyı Oku
    100 adet Aygaz hisse senedini 25 sene öncesi bedelli bedelsiz ve temettü hisseye ekleyerek hesap edin yada ASELSAN 10 sene önce aynı hesap ile hesaplayınız sonuçlar şaşırtıcı derecede kazançlı olduğuna hak vereceksiniz .

ytd
    Aselsan cidden inanılmaz arttı.Ama konumuz o değil.2001 öncesi yani 1995 2001 arası sanayi hisselerinin performansları neydi.Ben eskiden o kadar revaçta değillerdi dedim arkadaş eskiden de revaçtaydılar dedi.

Sayın nakama siz anlıyorsanız grafik işlerinden koyun grafikleri görelim.Ben de merak ettim belki de yanlış hatırlıyorumdur yaşlandık tabi.

Sayfa 9/78 İlkİlk ... 78910111959 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •