Special Days Image
Sayfa 336/930 İlkİlk ... 236286326334335336337338346386436836 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 2,681 - 2,688 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Siz de satmışsınız ama gene dayanamayıp gelip topiğinde yorum yapıyorsunuz.Demek ki bir cazibesi var kağıdın.Neden almadığınızı,sattığınızı , anlatmak ihtiyacı hissediyorsunuz değil mi ))))))))Neden çünkü satmak ve almamak rasyonel aklın işi değil diye düşünüyor herkes.Borsada çok az kağıda nasip olur bu düşünce tarzı.
    Isyatin cazibesi buyuk ve onemli bir kurum tarafindan yonetilen yat.ort. olmasi. Kendi yatirim kararlarimda da cok tutucu davranirim ve benim bu anlayisim isbankasi sirketleri ile genel olarak ortusuyor. O yuzden de -satsamda- aylik bazda mutlaka portfoy dagilimina bakip portfoy degisimlerini ve agirlik dagilimini gozlemliyorum. Forumda buna benzer, burada diger hisseleri de takip ediyorum.degerli insanlar var. Biesey ogrenirsem diye.

Ote yandan kimseye neden almadigimi sattigim vs. benzer bir konuda kendimi anlatmak istegi hissetmedim.

Genellikle kendi bildigim bir konu olursa veya bieseyin yanlis oldugunu dusunursem kendimce yorum yapiyorum. kararimdan memnunum dedigim gibi kisisel olarak yatirim yapiyoruz. Saygilar :-)

iPad cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by ozanz Yazıyı Oku
    Isyatin cazibesi buyuk ve onemli bir kurum tarafindan yonetilen yat.ort. olmasi. Kendi yatirim kararlarimda da cok tutucu davranirim ve benim bu anlayisim isbankasi sirketleri ile genel olarak ortusuyor. O yuzden de -satsamda- aylik bazda mutlaka portfoy dagilimina bakip portfoy degisimlerini ve agirlik dagilimini gozlemliyorum. Forumda buna benzer, burada diger hisseleri de takip ediyorum.degerli insanlar var. Biesey ogrenirsem diye.

Ote yandan kimseye neden almadigimi sattigim vs. benzer bir konuda kendimi anlatmak istegi hissetmedim.

Genellikle kendi bildigim bir konu olursa veya bieseyin yanlis oldugunu dusunursem kendimce yorum yapiyorum. kararimdan memnunum dedigim gibi kisisel olarak yatirim yapiyoruz. Saygilar :-)

iPad cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Elbette kişisel olarak yatırım yapıyoruz.Elbette neden sattığınız neden aldığınız sizin bileceğiniz iş.Siz işyatı olan bazı yatırımıcılar eşlerinden çocuklarından fazla işyatı seviyorlar falan diye yazınca kağıda yatırım yapıp sevip sevmemek de kişisel kararlardır konusunu size hatırlatmak babında yazmıştım ben de zaten.

Aslında topu topu 1 yıldır kağıdın yatırımcısıyım.Deminki konuyu ctuğrul,hısım,demirkan,tradeshark,oralet osman falan cevaplamalıydı ya neyse ))))))))))

Hisseyi biri gidikliyor sanki

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
     Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Aslında topu topu 1 yıldır kağıdın yatırımcısıyım.Deminki konuyu ctuğrul,hısım,demirkan,tradeshark,oralet osman falan cevaplamalıydı ya neyse ))))))))))
    değer artışı tabiki iş bankası tarafından kontrol ediliyor. Fiyatın yükselmesiyle klasik bant aralığının dışına çıkabilir.
    Örneğin seneye 1.20 den temettü dağıtsa 1.00 nominal fiyat olur. 1 tl nin altına getirmeyebilirler.
    sözün çözü iyi takip edip alsat yapan ve uzun vadede toplayan kazanır başkan
    syg...
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Bu forumda bayram dan bayrama şenleniyor.yani temettü den temettü ye kadar .

7. merkezin faiz artırması yada artırmaması işyatı nasıl etkiler ( borsa tümü yada endeks hariç ) sadece işyat için soruyorum ?

Faiz geliri artar.tahvil geliri azalır.

Sayfa 336/930 İlkİlk ... 236286326334335336337338346386436836 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •