Special Days Image
Sayfa 587/996 İlkİlk ... 87487537577585586587588589597637687 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 4,689 - 4,696 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VI

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Tamam yardım iyi bir şey de ülkemizde halen doktorlar malzeme eksikliğinden yakınırken İtalya ve İspanya'ya uçakla malzeme yollamamız ne kadar doğru?

https://tele1.com.tr/turkiyeden-ispa...zemesi-147054/
    Yardımın içeriği de önemli. Maske , solunum cihazıysa başka değerlendirilir ama sahra hastanesi gibi şeyler kurulsun diye gönderilen şeyler farklı değerlendirilir.
    İhtiyacımızdan fazlasına sahip olduğumuz şeyleri göndermemiz hem insani hem siyasi hem de stratejik olarak iyi bir hareket.
    Yoksa Irak 'a 30 bin maske göndermemizin kabul edilebilir yanı yok .

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Çok düşük risk grubunda olanlar,10 yaş altı çocuklar,onlarda virüsün hücreye tutulmasını sağlayan yapı tam gelişmediği için,etkisi bir grip gibi oluyormuş,ancak bu virüs ilk çıkışından bu yana 7 kez mutasyona uğramış,yani bu hastalıkta hiçbir şeyin %100 garantisi var diyemeyiz..
    Genetikçi arkadaşımız mı demişti , baska yerde mi okumuştum, hatırlamıyorum.

Virus, kendisi de hayatta kalmak için tutunduğu canlıyı öldürmek istemez. Şuan insan bedenini tanımıyor ama insanı öldürmemek için mutasyona uğrayacaktır, deniyordu.
    Bu yüzden kaçış yok ama olabildiğince geciktirmek lazım deniyordu.

Çok mantıklı gelmişti ama bu tür olaylar başlarsa bu tez de çöker. Kaos büyür.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    Usdtry > 6.66

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Genetikçi arkadaşımız mı demişti , baska yerde mi okumuştum, hatırlamıyorum.
    Bu virüs ailesinin mutasyona uğradığı bir gerçek.

Benim kıt bilgimle bildiğim kadarıyla, canlı organizmalar değişen yaşam koşullarına adapte olabilmek için mutasyona uğrarlar. Yaşam şartları stabil ise mutasyon ihtiyacı yoktur.

Bu virüs ailesi de (Don Corona ailesi ) bilindiğinden beri mutasyona uğrayıp duruyor.

Mutasyon sebebi için binlerce sebep olabilir. Global ısınmadan tutun da, vahşi hayvan yaşam alanlarının insan eliyle değiştirilmesine, işgal edilmesine kadar.

Şimdi bir mühendis olarak benim aklıma son yıllarda gittikçe kullanımı artan yüksek frekans geldi. Acaba Novel Coronavirus (COVID-19) da yüksek frekans sebebiyle bir mutasyon sonucu mu ortaya çıktı.

Eğer öyle ise, bilim insanları bu yönde bir çalışma yaparak yüksek frekans band aralıklarını değiştirerek bir çözüm bulabilirler mi. ?

Değişik frekans aralıklarına bu virüsün nasıl tepkiler verdiğini deneysel olarak inceleyebilecek imkanlara sahip olmayı çok isterdim.

Not: Evde kapalı kalmak de düşüncelerimi mutasyona uğratıyor galiba.

5. önümüzde matbaa para basmaya başladı.resesyonla beraber enflasyon artışı sonrasında deflasyona gideceği öngülüyor.
    1. küçüleceğiz.
    2.işsizlik artacak
    3.iflaslar başalayacak çünkü kimse faturasını ödemiyor
    4. corana eylüle kadar sürer ve önce düşer sonra tekrar yükselişe geçer
    5.devlet gelir elde edemeyecek
    6 merjez bankasının yedek akçesi bile yok.
    7.hazine şimdiye kadar doları bastırdı.artık bastırmak kolay da değil,mantıklı da değil.
    8.zirveyi görmedeen inilmez dibe gelmeyince çıkılmaz.henüz dib görülmedi
    9.ihracat ve turizmde aşırı düşüş yaşayacağiz.
    10iktidar yangını benzinle söndürmeyi tercih ediyor.

olumlu yanlar
    1 döviz mevduat hesapları yüksek.
    2para basmak akıllıca
    3krizin arkasından hızla büyüyeceğiz.dövizin yükselmesiyle çok ucuz olacağız
    4. alt yapı , fabrika vb modern ve güçlü.
    5petrol geriledi
    6.akp ve mhp hatalarıyla yüzleşiyor ve bunlardan ders alıyor.
    7.eğitim sistemi bilime dayalı olacak, meslek liseleri açılacak.
    8.suriye politikası değişecek ..eli mahkum..
    9.rusya güdümünden abd ve avrupa güdümüne tekrar girilecek
    10TÜRKİYE MİLLETİ;MİLLET OLMAYI BECEREBİLMİŞ YEGANE MİİLETTİR.HİÇBİR ŞEY BİZE ZOR GELMEZ:AŞAR GEÇERİZ...
    Son düzenleme : harpi; 01-04-2020 saat: 16:06.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    Bu virüs ailesinin mutasyona uğradığı bir gerçek.

Benim kıt bilgimle bildiğim kadarıyla, canlı organizmalar değişen yaşam koşullarına adapte olabilmek için mutasyona uğrarlar. Yaşam şartları stabil ise mutasyon ihtiyacı yoktur.

Bu virüs ailesi de (Don Corona ailesi ) bilindiğinden beri mutasyona uğrayıp duruyor.

Mutasyon sebebi için binlerce sebep olabilir. Global ısınmadan tutun da, vahşi hayvan yaşam alanlarının insan eliyle değiştirilmesine, işgal edilmesine kadar.

Şimdi bir mühendis olarak benim aklıma son yıllarda gittikçe kullanımı artan yüksek frekans geldi. Acaba Novel Coronavirus (COVID-19) da yüksek frekans sebebiyle bir mutasyon sonucu mu ortaya çıktı.

Eğer öyle ise, bilim insanları bu yönde bir çalışma yaparak yüksek frekans band aralıklarını değiştirerek bir çözüm bulabilirler mi. ?

Değişik frekans aralıklarına bu virüsün nasıl tepkiler verdiğini deneysel olarak inceleyebilecek imkanlara sahip olmayı çok isterdim.

Not: Evde kapalı kalmak de düşüncelerimi mutasyona uğratıyor galiba.
    Virüs, frekans. ... Benim aklım ermedi açıkçası.

7. Türk milleti maalesef fikri alt yapi acisindan hatlari keskin bir sekilde bölünmüştür, bu fikri birlikteligi saglayacak bir oluşum ve lider ihtiyaci var, piyasadakilerin hicbirisi bu düşünce yapisinin yakinindan bile geçemez, bu bölünme de siyasiler eliyle gerceklestirildi, ulus ve millet bilinci delik desik edildi, simdi bir kismi osmanlici, bir kismi müslüman turk, bir kismi reisci, birazı ulusalcı, kürtçü, Atatürkçü simdi bunlari tek potada eritip hedefe yönlendirmek belki bu cin virüsüne nasip olur?

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by harpi Yazıyı Oku
    önümüzde matbaa para basmaya başladı.resesyonla beraber enflasyon artışı sonrasında deflasyona gideceği öngülüyor.
    1. küçüleceğiz.
    2.işsizlik artacak
    3.iflaslar başalayacak çünkü kimse faturasını ödemiyor
    4. corana eylüle kadar sürer ve önce düşer sonra tekrar yükselişe geçer
    5.devlet gelir elde edemeyecek
    6 merjez bankasının yedek akçesi bile yok.
    7.hazine şimdiye kadar doları bastırdı.artık bastırmak kolay da değil,mantıklı da değil.
    8.zirveyi görmedeen inilmez dibe gelmeyince çıkılmaz.henüz dib görülmedi
    9.ihracat ve turizmde aşırı düşüş yaşayacağiz.
    10iktidar yangını benzinle söndürmeyi tercih ediyor.

olumlu yanlar
    1 döviz mevduat hesapları yüksek.
    2para basmak akıllıca
    3krizin arkasından hızla büyüyeceğiz.dvizin düşmesiyle çok ucuz olacağız
    4. alt yapı , fabrika vb modern ve güçlü.
    5petrol geriledi
    6.akp ve mhp hatalarıyla yüzleşiyor ve bunlardan ders alıyor.
    7.eğitim sistemi bilime dayalı olacak, meslek liseleri açılacak.
    8.suriye politikası değişecek ..eli mahkum..
    9.rusya güdümünden abd ve avrupa güdümüne tekrar girilecek
    10TÜRKİYE MİLLETİ;MİLLET OLMAYI BECEREBİLMİŞ YEGANE MİİLETTİR.HİÇBİR ŞEY BİZE ZOR GELMEZ:AŞAR GEÇERİZ...
    Genel olarak doğru ama eğitim bilime dayalı olacak , hatalarla yüzlesilecek kısmı biraz şey olmuş. Ne desem bilemedim . Dur gülmem geçsin bulacağım.

Sayfa 587/996 İlkİlk ... 87487537577585586587588589597637687 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •