Sayfa 585/993 İlkİlk ... 85485535575583584585586587595635685 ... SonSon
Arama sonucu : 7937 madde; 4,673 - 4,680 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XVIII

1. Biz fakir edebiyatı ile bu kadar yol alabiliyoruz şuana kadar yanılgımiz yok. Seçim sonrasına çok merak ediyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Biz fakir edebiyatı ile bu kadar yol alabiliyoruz şuana kadar yanılgımiz yok. Seçim sonrasına çok merak ediyorum.
     Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Kızın çeyizi tmm oğlana başladım şu marka model dönemini seçimden sonra geçeriz aldığımiza şükredecegiz. Taksitle beyaz eşyaya başladım üstüne kredi kartı ile her ay 3 gram altın alacağız seçime kadar. Aldığımız parayı karta yatıracağız muhtemelen seçime borçlu ve varlıklı olarak gireceğim. Bakalım tutacak mı. Aldığımız kâr mi olacak.
    Her ay 3 gram altın , ayriyetten buzdolabi , mobilya taksidi , evin kendi mesarifleri, bütün bunlar pek fukaralik belirtisi göstermiyor desem ?
    No animal will sleep in a bed /with a sheet. Duyda sakın inanma .

3.  Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    Her ay 3 gram altın , ayriyetten buzdolabi , mobilya taksidi , evin kendi mesarifleri, bütün bunlar pek fukaralik belirtisi göstermiyor desem ?
    Hocam sadece faturalar stok değil diğerleri bir yıllık peynir de bile yaza çıkarım. Oğlanın daha yeni başladık ufak ufak. Çamaşır makinesi en son taksitle oda.

4. Aynı şekilde emekli iki engelliyiz. Bende kredi kartı var onda yok. Ben ne var yok stok yaptım zamanında. O maaşı çekince alıyordu. Önce Reis büyük bizi yolda bırakmaz ezdirmez diyordu en son geldiğimiz noktada artık maaş yetmiyor geçinemez olduk. Her gün daha da fazla ağlıyor umudu da kalmadı. Bende aynı gemideyim. Son bir yılda %100 den az fiyatı artan ne var. Mayısta şeker aldım ilave 45 TL 5 kgluk İki çuvala tmm. Peynir bastık kg 30 TL den yazın. %100-300 arasında artmış aldıklarım.

5.  Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    Seçime borçlu olarak girmeyi planlıyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Seçime borçlu olarak girmeyi planlıyorum.
    Benimkisi latife , Allah kolaylık versin herkese , sistem zıvanadan çıktı , eskiden tv de bi program vardı Kadir İnanır in yaptığı , boyle gitmez diye , hala böyle gidiyor , maaşa zam gelse esnaf azmış vaziyette
    No animal will sleep in a bed /with a sheet. Duyda sakın inanma .

7.  Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    Benimkisi latife , Allah kolaylık versin herkese , sistem zıvanadan çıktı , eskiden tv de bi program vardı Kadir İnanır in yaptığı , boyle gitmez diye , hala böyle gidiyor , maaşa zam gelse esnaf azmış vaziyette
    Kızın çeyizi covidden önce bitti borcu da bitti. Oğlana da dedim düğünü unut. En kötüsü olursa ev büyük 180 MT ikiye bölüp yaşarız. Kiraya çıkmaz. Misafiri gelince arayı kapatırız. Ben Tansu Çiller döneminde oğlumun yaşından az büyüktüm. Asgari ücret ile taşeron olarak tıpta çalışırdım. Akşam gazetesinden kuponla TV aldım son gazete Parasını maaş yetmedi. Hiç bir geçim masrafım yoktu maaş dolmuş sigara gazete parasına yetmiyordu. Şimdi daha da kötüsünü bekliyorum

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,022
     Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Aynı şekilde emekli iki engelliyiz. Bende kredi kartı var onda yok. Ben ne var yok stok yaptım zamanında. O maaşı çekince alıyordu. Önce Reis büyük bizi yolda bırakmaz ezdirmez diyordu en son geldiğimiz noktada artık maaş yetmiyor geçinemez olduk. Her gün daha da fazla ağlıyor umudu da kalmadı. Bende aynı gemideyim. Son bir yılda %100 den az fiyatı artan ne var. Mayısta şeker aldım ilave 45 TL 5 kgluk İki çuvala tmm. Peynir bastık kg 30 TL den yazın. %100-300 arasında artmış aldıklarım.
    Bende stok yapıyordum ama bu işin sonu yok. En fazla 2 ay geriden gidiyorsun. Mesela sizin 1 çuval şeker bittiğinde muhtemelen aynı şekerin kilosunu 100 tl den alacaksınız. Yani fiyat artışları belli bi süre değilki, en az 10 yıl bu iş böyle gider. Benim diyecek 5 seneden önce durduramaz, düşürmeyi düşünemiyorum bile.

Sayfa 585/993 İlkİlk ... 85485535575583584585586587595635685 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •