Sayfa 942/1000 İlkİlk ... 442842892932940941942943944952992 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 7,529 - 7,536 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Neden mi artıyor. Gelsin seçim ekonomisi, bütçe açıkları, cari açık ve enflasyon.

2.  Alıntı Originally Posted by axo1 Yazıyı Oku
    bu artış niye
    Düşüşün "pardon" u

3.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Matrikste, USDTR yazınca ; USDTRF çıkıyor
    Detayında; ABD Haz Bonosu BYF(TL) yazıyor.
    Piyasa Yapıcı QNB Finans Yat.
    Bu mu ?
    Evet o.

Alıntı Originally Posted by boschyatirim Yazıyı Oku
    Ben yeni takip etmeye başladım.
    Seans kapandığı zaman işlem olmuyor sanırım.
    E bu durumda misal %5+ yaptığı gün
    Spot dolar seans kapandıktan sonra şelale görse Buda ertesi gün eksi açar.
    Seans kapandıktan sonra işlem yapamıyorsun.
    Birde makas seans içinde 2 krs idi.kapandıktan sonra 15 krs çıktı.
    Borsa işlem saatleri içinde işlem oluyor, bu saatler dışında işlem yok, o arada kur değişirse de sabah gaplı açıyor.
    Makas dediğiniz alıcı-satıcı farkı sanırım, çok likit bir hisse değil bir kademeden fazla fark olabiliyor bazen.
    Ben limitli emir giriyorum, ani düşüş-çıkışları kaçırmıyorum ekran başında olmadığımda.
    Dün 530'dan alış girmiştim alınmış mesela (kur karşılığı 5.48), bugün birazına 545 satış yazmıştım o da gitmiş (kur karşılığı 5.63), bunu piyasada yapmaya kalksam ekran başında izlemem lazım, makastan ve zaman farkıyla yine tutturamayabilirdim.

Takip etmek veya incelemek isteyenler için https://tr.investing.com/etfs/abd-us...y-dolar-b-type

Merak eden en iyisi kendi deneyip tecrübe etsin, bir tane alıp satın 100 dolar karşılığı fiyatı var.

4. ''ABD Hazine Bonosu Dolar B Tipi''

Abd faizine de duyarlı sanırım!

Tür: ETF
    Piyasa: Türkiye
    İhraççı: Finans Portföy
    ISIN: TRYFNBK00089
    Varlık Sınıfı: Tahvil
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

5.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Şu swap işini bilen biri kısa bir özet geçebilir mi? Saldırı var diye kıstık bu zıkkımı. Şimdi MB himayesinde başlıyoruz. Yani kim ne veriyor, karşılığında ne alıyor? Süreli mi faizli mi nedir bu swap? Sakıncalıysa ki herhalde öyleydi çöktüler gırtlağına, elzem mi oldu da yeniden başlıyoruz. Anlamadım bu işi.
    BDDK Türk bankalarına tl verip döviz borçlanma konusunda sınırlama getirmişti. Swap kanalını kapatmıştı yani. Çünkü bu mekanizmada karşıdaki yabancı elindeki tl ile usdtry yi manipüle ediyordu. Yani dış güç 🙂

Şimdi bu sınırlama kaldırıldı. Burada bence sıkıntı olan konu piyasaya müdahale şekli.. yarın yine bir panik halinde tekrar yerli bankaların Londra swap kanalının kapatılmasının gündeme gelmeyeceği garanti değil. Bu durum yabancı tarafından piyasaya müdahale olarak algılanabilir.. devamında bunun bir daha tekrarlanmayacağı yönünde ilave bir açıklama yerinde olurdu ..

Dış güç konusu ise işin daha vahim tarafı.. tamamen yerli oyuncuların kırılganlığının göstergesi olarak da okunabilir..

6.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    ''ABD Hazine Bonosu Dolar B Tipi''

Abd faizine de duyarlı sanırım!

Tür:ETF
    Piyasa:Türkiye
    İhraççı:Finans Portföy
    ISIN:TRYFNBK00089
    Varlık Sınıfı: Tahvil
    Bu işte evet, ama benim portfoyde kodu USDTR diye yazıyor.
    543.100 değeri şuanda.
    Sabahleyin 530.500 idi.

7.  Alıntı Originally Posted by boschyatirim Yazıyı Oku
    Bu işte evet, ama benim portfoyde kodu USDTR diye yazıyor.
    543.100 değeri şuanda.
    Sabahleyin 530.500 idi.
    Fakat şu dikkatimi çekti.
    Seans kapandıktan sonra işlem yapılmadığı halde makas 2 krs tan 15 krs neden çıktı.

Hani banka dolar hesabı gibi olsa banka kapandıktan sonra yüksek makasa rağmen istersek bozabiliyoruz.

8. Anladığım kadarıyla bu ,içinde ABD Tahvilleri barındıran faize duyarlı bir yatırım fonu.

Ertesi gün için fon değerini hesaplıyabilmek amacıyla saat 18.00'de ki kapanış fiyatını baz alıyor olabilirler.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Sayfa 942/1000 İlkİlk ... 442842892932940941942943944952992 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •