Sayfa 850/1001 İlkİlk ... 350750800840848849850851852860900950 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 6,793 - 6,800 arası.

Konu: PARA PİYASASI FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Insallah 2012 de yuzde 6 dan bagladim hicte problem etmedim.enf 5 ti.yoksa 30 olmus 40 olmus ortalik yangin yeri ,paranin bile huzuru olmaz .bu arada okt ye bugun girdim guzel oran .
    Bugun girdiyseniz kacirdiniz bu orani

2.  Alıntı Originally Posted by Kartal Yazıyı Oku
    Aynı tarih aralığında BIST 100 endeksi %4,35 değer kaybetmiş, çok başarılı bir fon yönetimi.
    Geçmiş yıllarda ne kadar temettü vermiş bulabiliyor muyuz ?
    Performans sunum raporlarında görmüştüm sanırım. Temettü oranı pek iyi değil geçmiş yıllardaki sadece temettü hisselerine yatırım yapmıyor belli bir limite kadar temettü vermeyen yükselme potansiyeli olan hisselerde bulunuyor portföyde. Dağılım raporlarına bakarsanız hangi hisseler var onuda görebilirsiniz.

3.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Bugun girdiyseniz kacirdiniz bu orani
    Yok hesaba gecti evvelki gun girdim

4. Değerli Üyeler,

Bir noktaya temas edip kıymetli fikirlerinizi almak isterim:
    Geleneksel Türk yatırımcıları altın alıp veya döviz alıp veya temettü veren hisse senedi alıp unutma prensibiyle hareket ettiği bir gerçektir. Bir de bazı insanlarımız sürekli portföy güncellemesi yapma zahmetine girmeyi arzu etmeyerek sabit bir fikirle herhangi bir yatırım ürünü biriktirdiği hepimizin bildiği, gördüğü bir davranıştır. Tam bu noktada bu gibi insanların alıp unutacağı ama fon yöneticilerince piyasa koşulları dikkate alarak bir yatırım fırsatı sunan bir fon var mı ? Bir diğer anlatımla alınıp unutulacak bir fon var mı ?

Saygılarımı sunarım, iyi forumlar dilerim.

5. TCD'nin şu anki hisse oranı %60'lar civarı.

Bir fonda hisse oranı %51'in altına düşmezse, yatırımcısı 1 yıldan çok eline tutarsa stopaj ödemeyecek kazancından.Yani stopaj 0 olur.

Ama TCD değişken fon, hisse %0'da olabilir %100'de olabilir.Hisse oranını hiçbir zaman %51'in altına düşmese bile düşebilme ihtimali vardır diye 0 stopajdan faydalanamayacakmı acaba TCD yatırımcısı.

TCD'nin 62 kişiden oluşan yatırımcılarına duyurulur.

6.  Alıntı Originally Posted by ayberk_08 Yazıyı Oku
    Değerli Üyeler,

Bir noktaya temas edip kıymetli fikirlerinizi almak isterim:
    Geleneksel Türk yatırımcıları altın alıp veya döviz alıp veya temettü veren hisse senedi alıp unutma prensibiyle hareket ettiği bir gerçektir. Bir de bazı insanlarımız sürekli portföy güncellemesi yapma zahmetine girmeyi arzu etmeyerek sabit bir fikirle herhangi bir yatırım ürünü biriktirdiği hepimizin bildiği, gördüğü bir davranıştır. Tam bu noktada bu gibi insanların alıp unutacağı ama fon yöneticilerince piyasa koşulları dikkate alarak bir yatırım fırsatı sunan bir fon var mı ? Bir diğer anlatımla alınıp unutulacak bir fon var mı ?

Saygılarımı sunarım, iyi forumlar dilerim.
    Değişken fonlara bakın, iyi yönetilenleri o dediğiniz cinsten fonlar.
    Son dönemin gözde konusu zaten

7.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    TCD'nin şu anki hisse oranı %60'lar civarı.

Bir fonda hisse oranı %51'in altına düşmezse, yatırımcısı 1 yıldan çok eline tutarsa stopaj ödemeyecek kazancından.Yani stopaj 0 olur.

Ama TCD değişken fon, hisse %0'da olabilir %100'de olabilir.Hisse oranını hiçbir zaman %51'in altına düşmese bile düşebilme ihtimali vardır diye 0 stopajdan faydalanamayacakmı acaba TCD yatırımcısı.

TCD'nin 62 kişiden oluşan yatırımcılarına duyurulur.
    İnmez TCD 51 altına 62 değil 178 yatırımcı gözüküyor ayrıca ben geçen hafta baktığımda 128 di yatırımcı sayısı

8.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    İnmez TCD 51 altına 62 değil 178 yatırımcı gözüküyor ayrıca ben geçen hafta baktığımda 128 di yatırımcı sayısı
    Türev araçlar oranı %17.42 oranını yükselmiştir. Önceden %9 civarında bir orana sahipti.

Sayfa 850/1001 İlkİlk ... 350750800840848849850851852860900950 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •