Sayfa 207/913 İlkİlk ... 107157197205206207208209217257307707 ... SonSon
Arama sonucu : 7299 madde; 1,649 - 1,656 arası.

Konu: KUTPO - Kütahya Porselen

1. 113 bine giderken bist...bilancosu cok iyi olanlarda gitti...olmayanlarda...en azindan Kutpo gibi dusmediler....mali durumu zayif olan sirket 10 kusur milyon nerdeyse pd yarisi olan paraya sirket almaz...2.ceyrekte fena kar getirmedigi halde bist alip basini gittigi halde birak eccuk cikmasi yine dustu... tek kurus borc yok...kari faaliyetlerinden etmis..ozkaynaklari satarak kar etmemis...urettiginin yaridan fazlasini ihrac yapiyor..$ ucmus...yani birakin eski zirvesini yeni zirvelerde olmasi gerekirken resmen anamizi aglatti...psikolojimizi tarumar ettiler...uzun lafin kissasi patron deh demeden gitmez bu okuz..isterse altin madeni bulsunlar fabrika bahcesinde...umudum yok...ytd

2.  Alıntı Originally Posted by kumbar Yazıyı Oku
    113 bine giderken bist...bilancosu cok iyi olanlarda gitti...olmayanlarda...en azindan Kutpo gibi dusmediler....mali durumu zayif olan sirket 10 kusur milyon nerdeyse pd yarisi olan paraya sirket almaz...2.ceyrekte fena kar getirmedigi halde bist alip basini gittigi halde birak eccuk cikmasi yine dustu... tek kurus borc yok...kari faaliyetlerinden etmis..ozkaynaklari satarak kar etmemis...urettiginin yaridan fazlasini ihrac yapiyor..$ ucmus...yani birakin eski zirvesini yeni zirvelerde olmasi gerekirken resmen anamizi aglatti...psikolojimizi tarumar ettiler...uzun lafin kissasi patron deh demeden gitmez bu okuz..isterse altin madeni bulsunlar fabrika bahcesinde...umudum yok...ytd
    Hepimizin farkında olup, söylemeye dilimizin varmadığı şeyleri çok güzel özetlemişsiniz sn. Kumbar. İnşallah patron insafa gelir de bi yüzümüzü güldürür. Biz de helalleşiriz kendileriyle...

SM-N9005 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Bim, A101, şok, tansaş, carfursa ve Migros tüm Türkiye ye Kütahya porselen satıyorlar. Ham maddesi toprak, kar marjı çok yüksek bir sektör. Bu çeyrekte küllerinden yeniden doğabilir diye düşünüyorum. Tahminim bu çeyrekte 15 milyon kar yazabilir, 9 aylık toplamda 25 milyon yapar ki hissenin hakkı 10 liradır. Kütahya porselen gibi bir şirketin piyasa değeri 230 milyon lira olmamalı!

http://www.hepsiburada.com/kutahyapo...gaAg7vEALw_wcB

4. KUTPO 70 bin endeks ile 114 bin arasındaki farkı kapatması için hızlı ve sert yükselmesi lazım. Onun içinde çok iyi bir bilanço lazım...

5.  Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Bim, A101, şok, tansaş, carfursa ve Migros tüm Türkiye ye Kütahya porselen satıyorlar. Ham maddesi toprak, kar marjı çok yüksek bir sektör. Bu çeyrekte küllerinden yeniden doğabilir diye düşünüyorum. Tahminim bu çeyrekte 15 milyon kar yazabilir, 9 aylık toplamda 25 milyon yapar ki hissenin hakkı 10 liradır. Kütahya porselen gibi bir şirketin piyasa değeri 230 milyon lira olmamalı!

http://www.hepsiburada.com/kutahyapo...gaAg7vEALw_wcB
    Sn. Maharaj, sizi tenzih ederim, iyi niyetinizden şüphem yok. Ama geçen sene 8TL lere geldiğinde hisse, bu şekilde cümleler kurup değeri 14TL olması lazım diyenlerden etkilenip alım yapanlar oldu. Sonra hisse düşüşe geçince, bu şekilde tespit yapanların ardından çok konuşuldu. Bu hissenin ne teknikle, ne temelle, ne de mantıkla izah edilir bir gidişatı yok ne yazık ki. Sadece tespitlerinize katılsam da, geçen seneki tecrübelerime binaen sizi uyarayım istedim inşallah bi mantığal oturur biran önce bu hissenin hareketleri...ytd

6.  Alıntı Originally Posted by javacialiusta Yazıyı Oku
    Sn. Maharaj, sizi tenzih ederim, iyi niyetinizden şüphem yok. Ama geçen sene 8TL lere geldiğinde hisse, bu şekilde cümleler kurup değeri 14TL olması lazım diyenlerden etkilenip alım yapanlar oldu. Sonra hisse düşüşe geçince, bu şekilde tespit yapanların ardından çok konuşuldu. Bu hissenin ne teknikle, ne temelle, ne de mantıkla izah edilir bir gidişatı yok ne yazık ki. Sadece tespitlerinize katılsam da, geçen seneki tecrübelerime binaen sizi uyarayım istedim inşallah bi mantığal oturur biran önce bu hissenin hareketleri...ytd

Sıkıntı yok kutpo böyledir, yayı hep en geriye gererek fırlatır okunu. 2.70 den 9.60 giderken çok sert gitmişti, 2 tane dandik bilanço ile de haddinden fazla düştü. Ayarı yoktur kutponun giderse pis gider düşerse pis düşer. Enerji piyasasına girdi kutpo, patronu 2 yıl evvel milyon lotlar aldı 4.30 gibi bir maliyetle. Dolar bazında oda zararda. Kutpo yeni şeylere gebe sanki hayır mı şer mi göreceğiz ama hayırlı olacak gibi.

Holding gibi bir şirketin piyasa değeri 230 milyon olmamalı!

7. Uzun zamandır izliyorum, maalesef BIST’in en zarardaki KY’cıları burada. Hisse büyük ölçüde dağıtıldı, toplu olarak kaldıysa spekte ve emekli fonlarında var, onlarda ortalama düşürmek için alırken rakamı büyüttüler.
    KY gene maalesef hisseyi tanımıyor, geçmişi ile pek ilgili değil. İyi niyet ve temennilerle hisseden atak bekliyor.
    1. Bu hisse 2008 tepesinden sonra 8 ( sekiz ) sene uyudu, hem de iyi karlar gelmesine F/K 6’larda PD/DD 0.60 dolaşmasına rağmen.
    2.Geçen 2. Çeyrek anormal yüksek karla F/K öyle düşük kaldı ki büyük ilgi çekti, kuvvetle olası operasyon yedi ve hisse patladı.9.40 dan beri düşüyor ancak F/K’sı hala bir sürü BIST 30 hissesinden yüksek.
    3.Bilanço öncesi gene hayaller var, aynı geçen yılın 3. çeyreği gibi. Gerçi bu şirkette de pek çok diğerinde olduğu gibi bilanço son anda farklı değişebilir ama görünen pek arzulandığı gibi gelecek değil.
    4. Zaten KP nin yüksek karları genelde 2’de gelir, düğün dernek 3 te olur. Bayi satışı önceden 2’de çok yapılır. Sonrası kampanya. Geçen yılda burada yazılıyordu her yerde satılıyor diye. O satışlar karlı değil, stok eritme. Marketlerde neredeyse parçası bir kaç liraya sebil.
    5. KP in hammaddesi büyük ölçüde ithal. Çamur dediğimiz bile İngiltere’den gelir, kur artışının artısı da var eksisi de, kaldı ki ihracatta çok düşük marjla yapılır.
    6. Sonuçta çok karlı bir bilanço büyük olasılıkla hayal, piyasa şartları malum. Tabii patron bilir.

Beklentilere gelince,

Elektrik üretimi,şirket için uzun vadede doğru. Kısada hiç bir beklenti yok. Piyasa fiyatlarının tepesinden 200.000 dolar MW a proje aldılar, yaklaşık 60 m dolar yatırımı var. Dönüşü 8-10 yıl. Kredisini ödedikten sonra en erken 8 yıl sonra artı yazacak.

Gayrimenkul işinden bir beklenti olduğunu sanmam. NG’nin dev gayrimenkul şirketi var. Oteller, yeni otel yatırımları,alışveriş merkezleri,İstanbulda dev kuleler falan. Bunların KP’ye faydası yok, zararı var. Sinerji, para vs o tarafa gidiyor. KP nin elindekilere bakıyorum Kütahya’da kagir bina arsa tarla,Karadeniz’de fındık bahçesi vs. Bunlar olsa olsa bayilerden teminat alınıp mecburen sahiplenilmiş gayri menkuller. Bir şey çıkmaz.

Bona China, geçmişte hep yazdık, zaten ürün gamında var. Kardeş Güral üretiyor diye girildi, ithal edilip belki daha karlı satılıyordu.
    Maalesef ithalata vergi koyduramadılar. Demek ki ithalatçılar çok daha kuvvetli. Aslen ve hakkaniyetli olan ucuz ithalatın engellenmesi ve yerli üreticinin korunması.Bu kadar döviz açığı var, neredeyse 100 m porselen ithal ediliyor, yazıktır.

Kayıtlı sermaye tavanı için bu sene sonuna bildirimde bulunacaklar;değiştireceklerini, bedelli bedelsiz artırım yapacaklarını hiç sanmıyordum ancak bu elektrik işi nedeniyle belki bir şeyler olmalı. Sonuçta şimdiden kendi sermayesi kadar paraya yani 40 m liraya şirketi almayı taahhüt ettiler. Yasal durum nedir? Artırım gerekli mi bilmem. Ama en azından benim için kesin arttırmazlardan, belki arttırırlara değişiklik oldu. Bunu yaparlar mı? Nasıl yaparlar? Yaparlarsa spek nasıl kullanır? Soru işareti çok. Bir kaç yıl önce Bagfas örneği var.Eğer olursa daha pek çok KY’cının canı yanar ayrı mesele.

Sonuçta ben F/K sı düzelmeden almam. Hedef fiyatım 5’in altına kötü bilanço ve speğin arzusuyla bir günde gelebilir artık.Sonuçta dolar bazında fiyatı çoktan büyük çıkışış öncesinin altına geldi 2 dolardan (3 liralardan) 1.5 dolara.

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.Allah zarardakilere sabır versin. Bu kadar çıkan borsada en çok düşen hisselerden birinde olmak tabii ki çok zor.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8. Şirketin kasasında bulunan geçmiş yıllar kârı ile şirketin piyasa değeri hemen hemen aynı, yani fabrika, gayrı menkuller vb. değerlerin ederini şirketin üzerine ekleyin ne eder ona göre karar verin, diyeceğim şu ki şirket hissesi ucuz ancak bu yeterli değil, bir şirkete insan niye yatırım yapar kar etmek için ama maalesef patron ailesi paylaşma özürlü onlar ne isterse o olur vesselam alıp unutacak ekrandan kopacak devamlı biriktireceksin birgün güzel kazanırsın çözüm bu.YTD

Sayfa 207/913 İlkİlk ... 107157197205206207208209217257307707 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •