Sayfa 793/1312 İlkİlk ... 2936937437837917927937947958038438931293 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 6,337 - 6,344 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by Kar_Adam Yazıyı Oku
    Aynaya bak,Tatlı su kurnazı .!!
    Saf ayağına yatıp milletle başak geçme. .
    İnşaat ,emlak işi yapıp ,milyonlar kazandığın sektör ve ,şarkıcı emrah,oyuncu kenan imirzalioglu gibi emlak isine yatirim yapan insanlardan küfür yemeden konuyu ve çeneni kapat..
    Yoksa ,seni site yönetimine şikayet edeceğim..
    İstediğin yere şikayet et küfür edip hakaret edip beni tehdit mi ediyorsun?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.Yatırım tavsiyesi verecek yetkinlikte değilim.
    "Memleketim varsa ben de varım."

2.  Alıntı Originally Posted by freshwind Yazıyı Oku
    Uzunvade87 kendine göre mantık kurmuş ben onu eleştiremem kendine göre haklıdır. Ama insan herkesi kendi gibi görürmüş. Bende iş adamı olsam ki müteahitletin hepsi böyledir, ev alıp tutmam satar gelen parayı sermaye ile işimi büyütürüm yada yeni şirket kurar iş alanımı genişletirim. Lakin burdakiletin yüzde 5i bile iş adamı değildir. Bu adama 2 milyon tl versen borsa, hisse, altın, mevduat vs dolanıp ya parayı çarçur eder ya da bugün elinde bulunan ev parası 2 sene sonra ev parası etmez olur. O yüzden bu ülkede insanlar için ev en iyi tasarruf aracıdır. Mesela burda, borsa ve hisseyle büyük paralarda kazanılabilir ama o sabır çok az kişide olur. Kaç kişi 5 yıl, 10 yıl aynı hisseyi tutar, ya da kaç kişi büyük satışlarda, paniklemez, yanlış hissede kaldığını düşünmez vs. Biz iş adamı değiliz öncelikle parayı korumak en önemli şey, sonrasında doğru yatırımla hisseyle emeklililikte rahat edecek birikim yapmak bana göre.

SM-A525F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Katılıyorum, ben de kaç gündür farklı şekilde ama benzer şeyi anlatıyorum.

Ev alarak para kazanamazsınız, para kazandıktan sonra ev alırsınız. Bu yüzden bak ünlüler de, sanatçılar da eve yatırım yapıyor önermesi yanlıştır.

İhtiyacın dışında fazla tasarrufunla fazladan 2. ve 3. ev almanız da sorun değil. Sorun: Evi bir iş (yatırım ) aracı olarak görüp, kiraya vererek eve ödediğim parayı şu kadar yılda çıkartacağım mantığı. Yok öyle bir dünya kardeşim, sen sadece fazladan evini boş durmasın diye kiraya verip ana tasarrufunu korumaya çalışırsın.

Zaten ev bir yatırım malı olsa inanın hiç bir müteahhit yaptığı evi satmaz, size bu kazancı yedirmez.

3. Şahsın tarzını zaten anlayan anladı.
    Güldük eğlendik bu kadar yeter. Ben bir çay doldurayım kendime.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

4. 2. ve 3. Eve ekstra vergi gelse, kişiler ev almaz deniyor. Hadi almadı diyelim.
    Çözüm olarak büyük şirketler oluşur deniyor.
    Bu durum mevcut durumu daha kötü mü yapar, daha mı iyi ?
    Kaldı ki bu şekilde serbest piyasaya hatta yıllarca toplumun içine işlemiş(tasarruf/yatırım adını ne koyarsanız) bir tasarruf/yatırım aracını, alternatiflerini olmadan müdahale etmek veya baskı kurmak, bu sorunlara çözüm olmaz.
    Zaten benim gördüğüm, kirada olan kişiler genelde kiracılığı övüyor. Diğer yatırım araçlarında kazançlarının çok daha iyi olduklarını düşünüyorlar.
    Bu arkadaşların bu şekilde kar etmesi için birilerinin de ev alıp, o hizmeti onlara sunması gerekir

5.  Alıntı Originally Posted by Tasarrufcu Yazıyı Oku
    2. ve 3. Eve ekstra vergi gelse, kişiler ev almaz deniyor. Hadi almadı diyelim.
    Çözüm olarak büyük şirketler oluşur deniyor.
    Bu durum mevcut durumu daha kötü mü yapar, daha mı iyi ?
    Kaldı ki bu şekilde serbest piyasaya hatta yıllarca toplumun içine işlemiş(tasarruf/yatırım adını ne koyarsanız) bir tasarruf/yatırım aracını, alternatiflerini olmadan müdahale etmek veya baskı kurmak, bu sorunlara çözüm olmaz.
    Zaten benim gördüğüm, kirada olan kişiler genelde kiracılığı övüyor. Diğer yatırım araçlarında kazançlarının çok daha iyi olduklarını düşünüyorlar.
    Bu arkadaşların bu şekilde kar etmesi için birilerinin de ev alıp, o hizmeti onlara sunması gerekir
    2. yada 3. eve vergi getirmek yasak getirmek piyasa ekonomisine müdahaledir zararlıdır. Piyasaya gereksiz müdahale her zaman ekonomiyi geri götürür. Birileride çıkıp borsada hisse alıp satımında aradaki kara vergi gelsin derse olmaz. Devlet ekonomiye burnunu sokmamalı. Devletin tek görevi standart vergini al ponzicileri, manipulatörleri takip et cezalandır. Kriptocular bitcoinciler çiftlikbankcılar thodexciler eskiden kalan bankerler krizi jet fadıl vs milleti dolandırmada kaç sefer tur bindirdiler bilemiyorum. Yok o stokcuymuş yok bu ev sahibi çok kira istiyormuş yok evin kirası %25 i geçemezmiş, marketlere ceza yazmak bunlar boş işler.

6. şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

Konuta alternatif sunarsanız konut yatırım aracı olmaktan çıkar.
    Bununda basit yollarından biri devletin altyapı projeleri için kaynak olarak vatandaşın sermayesini kullanmaktır.
    Mesela ben gideyim tahvil alayım sonra bana yol geçiş ücretinden amerikan enflasyonuna endeksli 6 ayda bir ödeme yapın bitti gitti.

7. Kiralar yükselmedikçe ev fiyatları mevcut seviyelerini koruyamaz. 30 yıllık kirasının üstüne çıkmış ev fiyatları sürdürülebilir değil bu er geç anlaşılacaktır. Kiranın yükselmesi ancak reel alım gücünün yükselmesiyle mümkündür. Dahası alması kolay satması ise bir o kadar zordur. Denemesi bedava elinizdeki evi satışa koyun bakalım ne kadar sürede alıcı bulacaksınız görürsünüz. Şahsi fikrim gmenkul piyasasında daha film başlamadı henüz fragman sahnede.

8.  Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Konuta alternatif sunarsanız konut yatırım aracı olmaktan çıkar.
    Bununda basit yollarından biri devletin altyapı projeleri için kaynak olarak vatandaşın sermayesini kullanmaktır.
    Mesela ben gideyim tahvil alayım sonra bana yol geçiş ücretinden amerikan enflasyonuna endeksli 6 ayda bir ödeme yapın bitti gitti.

Ben de bu yolları düşünerek söylüyorum da inaanlar kapalı bazı şeylere.
    Bir sürü faktör var bir tanesiyle iş çözülmez.
    Ama buna istekli olmalıyız.
    Bu mudur ya oturdugumuz evler ev midir?
    Barınma temel haktır ucuz ve normal olarak eişilmeli bu hakka.Parası olan itisinde oturur ama bodrum katında da oturmazsın.
    Vergi arttırımı 2. Eve ve diğerlerine
    Sıgınmacı meselesi
    Müteahhitlik kanunu düzenlemeleriyle bazı şeylerin evlerde talep edilmesi gerekir
    Yazlıklar
    İmar afları
    İmara açılış kuralları
    Vs vs vs
    Bunlar o bu şu kişi olarak çözülcek işler değil ama 2.evi alacak olan kişi yatırım olarak almasın da Türkiye nin güzide şirketlerinden sepet yapsa o getiriyi tine kazanır temettüsünü tekrar yatırır vs
    Bunun bircok yolu var.
    Emlak getirisinden daha fazlasını da elde eder kolaylıkla gecer hatta ya da korur başa baş gider.
    Barınma 1980 den bu yana hatta 1970 lerden bu yana memlekette sorun değil mi?
    Bir faktörü de bunun yatırım olarak görülmesi.
    Lokasyon vereyim ya bayraklı turan civarı lüks evlerdeki evlerin kaç tanesinde ilk evinde oturuyor insanlar?
    Orası ben biliyorum bostandı ya.Tek bina yapmadık orda.
    Ben bu ülkenin insanlarına daha iyi şartlarda barınma hakkının oldugunu düşünüyorum.
    Ben de kirada oturuyorum Urla da.
    Emlak bir yatırım aracı değildir olmamalı.Bireysel yatırım aracı oldugunda az gelişmiş ülkelerde hele ranta dönüyor.
    Şehir boğuluyor.
    Biz kendi işlerimizde dönüp yıl içinde kontroller yapıyoruz.Geçmişten bu yana yaptıgımız hiçbir işte malzemeden maldan eksiltmedik çok işi almadık.Hiçbir mal sahibinin hakkını yemedik kat karsılıgı iş hiç yapmadık.2000 2005 arası çok az işimizde yapmışız mal sahiplerine kura çektirmişler hak geçmesin diye.
    Böyle de para kazanmışız.Bu mümkün.
    Ama sistem insanların insafına bırakılmamalı.
    İstanbul da insanlar ne ev kiralayabiliyor ne ev alabiliyor.Burda bozuk bir şey var.
    Tarlalar konuta döndü zerre üretim kalmadı.
    Gayrimenkul işini de bu işin içinde oldugumu ifade için paylaşmıştım.
    Yap 2 ye sat gibi düz mantıkla adamlar laylaylom yapıyorlar.
    Ben de emlak yatırımı yapıyorum ama bu iyi bir sistem değil de geç.Hayır illa dogruya karsı çıkmak olcak.
    Elin avrupalısı barınmayı hal yola koydugu için ağaçların içinde evlerinden sabah işe çıkıyorlar biz kendi ülkemizde zengini daha zengin etmek için eciş bücüş yerlerde yasıyoruz.
    Neyse.
    Aklı pazara koymuşlar herkes kendi aklını almış.
    Ne diyelim.
    Allah selamet versin.
    Bir de her başlıkta bazı insanlar var küfür kıyamet ondan sonra hiçbir şey olmamış gibi zeytinyagı misali üste çıkıyorlar.Yanlış işte kardeşim şu sokakta gördüğün 10 markayı sepet yapsan emlak getirisini gene geçersin.Neyin inadı bu.
    Halkımız alamadıgı için dışarıdaki zenginler veya avrupa da yasayan gurbetciler misliyle emlak arazi almıyor mu?
    Bende hata abi her yerde dogruyu yazmamak lazım kim napıyorsa yapsın.
    Syg

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.Yatırım tavsiyesi verecek yetkinlikte değilim.
    "Memleketim varsa ben de varım."

Sayfa 793/1312 İlkİlk ... 2936937437837917927937947958038438931293 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •