Sayfa 1003/1006 İlkİlk ... 350390395399310011002100310041005 ... SonSon
Arama sonucu : 8046 madde; 8,017 - 8,024 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. Elma ile armutu karıştırmayalım dolar için şu kadar olacak diye seviye belirtmek dolar roketlenecek demek tl de olanlara aptal muamelesi yapmak başka ekonomiyi yorumlamak başka !! Güya ekonomi yorumu yapılıyor full dolara geçmiş faiz artmasın diyor burada bu tarz yorumlar çok komik oluyor

2.  Alıntı Originally Posted by TOPRAK-SERDAR Yazıyı Oku
    faiz borsa dolar vs...

siyaset ile iç içe iken

dolar faize baskı yaparken

faiz borsayı etkilerken

son derece girift bir yapıda olan bu durumda

birinden bahsedip diğer makro ekonomi değerlerini gözardı etmek

ne kadar doğru yorum yapmayı sağlar....

işin ilginç yani ironi tarafı

burası faiz forumu deyip de aynı kişinin dolar yorumu yapması

sonuç da neymiş

yargılarsan yargılanırsın

etiketlersen etiketlenirsin

Canım benim hırs yapmış

Yatırım tavsiyesi değildir...

Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    Elma ile armutu karıştırmayalım dolar için şu kadar olacak diye seviye belirtmek dolar roketlenecek demek tl de olanlara aptal muamelesi yapmak başka ekonomiyi yorumlamak başka !! Güya ekonomi yorumu yapılıyor full dolara geçmiş faiz artmasın diyor burada bu tarz yorumlar çok komik oluyor
    Bak dedim parayı böl kademeli 2 yıllık bono al ...Maliyeti de zamana yaymış olursun faiz düşse elindeki değerlenir yükselse yüsek faizden alacak para cepte ...Her şekilde mevduattan daha iyi olur diye düşünüyorum...

4.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Ben onu saka olarak oyle yazdim.
    Pare parca demektir seker parcasi anlaminda yani.
    Syg,
    aynı şakayı iki kez yapınca hata olarak algıladım

5.  Alıntı Originally Posted by ekmekparası Yazıyı Oku
    Canım benim hırs yapmış

senin canın olduğumu sanmıyorum,

bu şekilde ifadeler adab-ı muhaşeret kurallarına uygun değil..
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

6. altın forumu yokmu hisse.nette 350 gram altın aldım 188.7 liradan su ons 10 gun onceki degeri olan 1310 dolarda olsaydı voleyi vuruyoduk ...198 tl den okuturduk ..ons 1250 dolarken 191 tl su an ...dolar ve ons aynı anda yukarı gittigi zaman dolar euro halt etmis gram yanında

7.  Alıntı Originally Posted by trion Yazıyı Oku
    altın forumu yokmu hisse.nette 350 gram altın aldım 188.7 liradan su ons 10 gun onceki degeri olan 1310 dolarda olsaydı voleyi vuruyoduk ...198 tl den okuturduk ..ons 1250 dolarken 191 tl su an ...dolar ve ons aynı anda yukarı gittigi zaman dolar euro halt etmis gram yanında
    Ama garip bi şekilde şu aralar beraber gidip gelmiyorlar.. Ons düşerken gram dolar yükseliyor, dolar düşerken ons yükseliyor.. 183 lira oldu en düşük yakın zamanda.. Benim de araştırdım kadarı ile altın başlığı yok.. Belki vardır..

8.  Alıntı Originally Posted by ekmekparası Yazıyı Oku
    Ama garip bi şekilde şu aralar beraber gidip gelmiyorlar.. Ons düşerken gram dolar yükseliyor, dolar düşerken ons yükseliyor.. 183 lira oldu en düşük yakın zamanda.. Benim de araştırdım kadarı ile altın başlığı yok.. Belki vardır..

aynen oyle yurtdısı ons dusuyor nerdeyse 10 gunu gecti ...bende karsılasmadım oyle bir forumla .ons yukseldigi zaman icerde dolarda yukseliyorsa gram dan baskasını tanımam...fiziki tutulacaksada bana gore en iyisi 24 ayar gram ve 7.2 gram olan kalın ata lira ..ve ceyrek altın ..mesela alıs satıs arasında 10-15 lira fark var ....digerleri iscilik cok ..icerde tahtakaleyi kucumsemeyin orada oyle parababaları spekulotorler varki icerde dolar ve altının fiyatını bankalardan cok onlar belirliyor

Sayfa 1003/1006 İlkİlk ... 350390395399310011002100310041005 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •