Sayfa 489/1002 İlkİlk ... 389439479487488489490491499539589989 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,905 - 3,912 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Bizim enflasyon oranı karşısısnda dolar bile eriyor.
    %140 enflasyon var.Dolar o kadar getirmiyor.
    Bu oranı geçen tek şey gayrımenkul oldu.
    Yani kafa patlatmaya gerek bile yokmuş, al güzel bir yerden gayrımenkul yat aşağıya gitsin.

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Gayrımenkul yatırımının tek kötü yanı şu.Likit değil.
    O denilen veya gönülden geçen fiyatlara satmak ve likite dönmek şans işi.
    Benim bilmem kaç milyonluk gayrımekulum var denilir ama hani para deyince işte o yok.
    Ama enflasyonla başa çıkabilen tek araçta bu maalesef.
    Cok dogru tespitler sn. myfinans. Bizim enflasyonla basa cikmak zor zaten , imkansiz. Onla yarismayi gectim. Bi nevi ogrenilmis caresizlik. Para mutlaka deger kaybedecek ama neye yatirim yapayimda ne kadar az deger kaybetsin. Amacim bu.

Gecen hafta eurobond yatirimina sicak bakiyordum. Simdi eurobond basligindaki kisilerde korkmaya basladi eurobond satin almaktan. Hayirlisi diyelim.

Dzt nin kardesi htt vardi bir zamanlar. Htt nin adi mi degisti fon kapandi mi acaba ?

Ayrica Vbank fon portfoyum kismini gelistirmis. Ykredi ye benzemis ama ykredininki daha kapsamli fonu kac gun tasidigini gosteriyor. Diger bankalar nasil bilmiyorum.
    Son düzenleme : Black Mirror; 15-06-2022 saat: 11:39.

2. Herkese merhaba,

RPD bu dönemde iyi durdu gibi, bir sürü fon ile uğraşıyoruz, onun yerine bir tana aktif yönetilen değişken almak en iyisi ama sıkıntı aktif yönetilen fon bulmakta

Mi 9T Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by Germiyan Yazıyı Oku
    üstat , dediğin gibi uzun vadede GOH daha iyi getiri sağlamış 6 aylıkta GOH %40 getiri yapmış ,ZJL %26 da kalmış
    3 aylık getirileri ise %34 ile aynı , aylık getiride ZJL goh u çok az geçmiş
    porföylerine baktığımda GOH un portföyü çok ayrıntılı hangi gün ne almış /satmış belli zjl pek öyle değil
    ZJL in ağırlığı en fazla olan hisseler ulusoy un, eskort teknoloji ve doğanlar mobilya üçünün toplamı yaklaşık %15 ağırlığı var
    iki fonun ortak hisseleri 3-4 tane Tire ,özak gyo ,tatgıda ,kardemir A

ZJL nin tek avantajı sanırım , çok küçük hacimli ,yaklaşık 14 milyon tl gibi , 444 yatırımcı var
    yöneticileri daha fazla maaş almak istiyorlarsa müşteri çekmeleri gerekir , bunun yolu da fonu daha aktif yönetip fark yaratmaktan geçer , endeks çökmezse ikisi de kazandırır diye düşünüyorum
    Merhaba

Analizinize görsel olarak katkıda bulunmak isterim.
    Kıyasladığınız fonlar arasında en kötü yönetilen fon ZJL gibi. Son 1 ayda diğerlerine göre çok daha iyi getirmiş. Mayıs başı agresif değişiklik yapılmış sanırım. TI3 varken genede bu riske girmezdim...

4.  Alıntı Originally Posted by Kandirildim Yazıyı Oku
    Merhaba

Analizinize görsel olarak katkıda bulunmak isterim.
    Kıyasladığınız fonlar arasında en kötü yönetilen fon ZJL gibi. Son 1 ayda diğerlerine göre çok daha iyi getirmiş. Mayıs başı agresif değişiklik yapılmış sanırım. TI3 varken genede bu riske girmezdim...

Merhaba

Ben biraz farklı bakıyorum , iştirakli hisselerde şöyle bir sıkıntı var
    örneğin adı geçen iş bankası iştirakleri hissesi portföyünde atıyorum ISGYO yu bu fiyatlardan almazsınız ya da , ısmen pek yükselmiyor vs vs
    Ama fona katıldınız mı bunları almış oluyorsunuz
    ZJL ifade ettiğin gibi geçmişte kötü yönetilmiş getirisi düşük , son zamanlarda atağa geçmiş , ben de bunun için aldım
    Bakarsın ileride eski haline dönmeye başlıyor fondan çıkarım
    Her şeyden önce endeks önemli , covid olayından bu yana ayı piyasasını millet unuttu , ayı piyasasına girilirse hisse senedi fonlarının hepsi epey zarar yazar

ille de bir holdingin iştiraklerine girilmesi gerekirse bana göre en iyisi koç holdingin iştirakleridir ,diğerlerinin performansları dönemseldir

5. Turgay Ozaner bloomberg de konusuyor. Turkiye de bu sartlarda fakirlesmek kacinilmaz diyor. Eurobond tavsiye ediyor.

Cok dogru tespitleri var , yayini geriye alip izlemenizi tavsiye ederim.

TURGAY OZANER YATIRIM KULUBU 16 HAZIRAN 2022 10:21

6.  Alıntı Originally Posted by Germiyan Yazıyı Oku
    Merhaba

Ben biraz farklı bakıyorum , iştirakli hisselerde şöyle bir sıkıntı var
    örneğin adı geçen iş bankası iştirakleri hissesi portföyünde atıyorum ISGYO yu bu fiyatlardan almazsınız ya da , ısmen pek yükselmiyor vs vs
    Ama fona katıldınız mı bunları almış oluyorsunuz
    ZJL ifade ettiğin gibi geçmişte kötü yönetilmiş getirisi düşük , son zamanlarda atağa geçmiş , ben de bunun için aldım
    Bakarsın ileride eski haline dönmeye başlıyor fondan çıkarım
    Her şeyden önce endeks önemli , covid olayından bu yana ayı piyasasını millet unuttu , ayı piyasasına girilirse hisse senedi fonlarının hepsi epey zarar yazar

ille de bir holdingin iştiraklerine girilmesi gerekirse bana göre en iyisi koç holdingin iştirakleridir ,diğerlerinin performansları dönemseldir
    benim sevdiğim durum, xtumy endeksinin bistyüzden farklı takılması. bistyüz süper lig ise, xtumy ikinci lig gibi düşünüyorum. bir de fonlar iyi yönetilirlerse xtumy endeksini ikiye üçe katlayabiliyorlar. bistyüzde bunu yapmak, çok daha zor. bu açıdan hisse fon çeşitlendirirken bir tık ta buna ayırmak hoşuma gidiyor.

7.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Turgay Ozaner bloomberg de konusuyor. Turkiye de bu sartlarda fakirlesmek kacinilmaz diyor. Eurobond tavsiye ediyor.

Cok dogru tespitleri var , yayini geriye alip izlemenizi tavsiye ederim.

TURGAY OZANER YATIRIM KULUBU 16 HAZIRAN 2022 10:21
    geçen günlerde çok sevgili nebati bakanımız, her şey yolunda. dar gelirliler hariç çarklar dönüyor demişti zaten bize de: bulgurunan tarhana, fakirlik bizden yana türküsü eşliğinde oynamak kalıyor. her ne kadar fakirliğin her zaman bizimle olacağını anlatsa da hareketli bir türkü çünkü.
    https://youtu.be/6skJL54e4ko

8. 1 hafta kadar önce elimdeki fonlardan AFT ve GUH'u sattım. yerlerine iki yeni fon olarak YAK ve IPV aldım. şu anda elimdeki fonlar:
    IPV, YAK, TCD, NNF, YTD, TMG, GAS ve IPJ... görüş, yorum, eleştiri ve öneriler alınır.

Sayfa 489/1002 İlkİlk ... 389439479487488489490491499539589989 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •