Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 100/1002 İlkİlk ... 50909899100101102110150200600 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 793 - 800 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. bir tanığımız kozyatağında oturuyor o bölgede Sümko isminde eski ama ulaşım kanallarına çok yakın bir site var (metro ve çevreyolu yürüyerek iki dakika).

5 sene önce 700 civarı satılan 3+1 daireler şu an kelepirde 580 gibi rakamlara gidiyor evin içi yapılıysa 620 falan oluyor.

bu kadar merkezi bir semtte nominal olarak bile düşüş olması gerçekten korkutucu.

baktığımda altın o günden bugüne 3 katına çıkmış, ne desem bilmedim.

2. Konutta fazla al sat tecrubem yok ama pay senetlerinde epey oldu.

Sunu biliyorum ki bu kadar karamsarlik ve kotuleme varsa artik alim zamanlari gelmistir.

Zamaninda tuprs icin ne kotu senaryolar yazilirdi aklima o geldi.

3. Bunu, inanalar için, tertemiz islam felsefesi ile özdeşleştirmemek lazım.

Bunların islama verdiği zararı Emeviler vermedi.

4.  Alıntı Originally Posted by cafer76 Yazıyı Oku
    Çok cahilsiniz umutabi bey. Kabul edin kazanamadiniz. Bir ev alacaksınız diye kim bilir kaç yıldır kafa duzuyorsunuz burada. Alsanizda herkes rahat etse. Siyah ve beyaz yoktur herzaman griler de vardır.atlara takılan o gözlükleri çıkarın artik siz at değilsiniz. Kivirtiniz bakalim

Redmi Note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    2014 de kirada oturduğum evi alabilmem için elimdeki parayı koyup üzerine bir o kadar daha kredi çekmem gerekiyordu. ben borsa kripto vs enstrumanlarda değerlendirdim paramı. şu an elimdeki parayla o evden 2 tane alabiliyorum üstüne araba parasıda kalıyor.
    ve yinede eve almıyorum. ve 2014 2019 arasıda hiç çalışmadım. başka bir gelirimde yok. tüm gelirim borsadan ve kriptodandı.
    tek şansım bekar olmam yoksa karı bana kesin ev aldırırdı. siz siz olun kadınlardan asla yatırım tavsiyesi almayın çünkü alacağınız o tavsiye kesinlikle sizi batıracaktır

son olarak şu an borsalarda olmak ev almaktan daha büyük çılgınlık.

sonuç olarak ev almak şu an çok kötü bir yatırım ve önümüzdeki 1 2 yıllık süreçtede alınmaz.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir!!

5.  Alıntı Originally Posted by tarantula Yazıyı Oku
    2014 de kirada oturduğum evi alabilmem için elimdeki parayı koyup üzerine bir o kadar daha kredi çekmem gerekiyordu. ben borsa kripto vs enstrumanlarda değerlendirdim paramı. şu an elimdeki parayla o evden 2 tane alabiliyorum üstüne araba parasıda kalıyor.
    ve yinede eve almıyorum. ve 2014 2019 arasıda hiç çalışmadım. başka bir gelirimde yok. tüm gelirim borsadan ve kriptodandı.
    tek şansım bekar olmam yoksa karı bana kesin ev aldırırdı. siz siz olun kadınlardan asla yatırım tavsiyesi almayın çünkü alacağınız o tavsiye kesinlikle sizi batıracaktır

son olarak şu an borsalarda olmak ev almaktan daha büyük çılgınlık.

sonuç olarak ev almak şu an çok kötü bir yatırım ve önümüzdeki 1 2 yıllık süreçtede alınmaz.
    Ev almayı yatırım aracı olarak görenin aklından şüphe duyarım. Oturmak için iyi bir ev alınır. Diğer türlü gereksiz masraf.

6. Merhaba arkadaşlar , konuyla alakalı arkadaşlara fikir sormak isterim.
    Kiracı olarak oturduğumuz evi alıyoruz.
    Kira çarpanı 187-200 ay civarına denk geliyor.

150 kira çarpanı yakalamak benim gördüğüm kadarıyla 1+1 evler hariç benim semtimde ve çevresinde zor.

Fikirleriniz ?

7.  Alıntı Originally Posted by bir-esnaf Yazıyı Oku
    Merhaba arkadaşlar , konuyla alakalı arkadaşlara fikir sormak isterim.
    Kiracı olarak oturduğumuz evi alıyoruz.
    Kira çarpanı 187-200 ay civarına denk geliyor.

150 kira çarpanı yakalamak benim gördüğüm kadarıyla 1+1 evler hariç benim semtimde ve çevresinde zor.

Fikirleriniz ?
    Kiracı olarak devam edin. Ev 187k deseniz ve 1k kira ödüyor olsanız, Cebinize bu düşmüş faizlerle birlikte 870 TL para kalır.
    Yarın 150 çarpanlı bir yer bulunca alırsınız.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Alıntı Originally Posted by cafer76 Yazıyı Oku
    Çok cahilsiniz umutabi bey. Kabul edin kazanamadiniz. Bir ev alacaksınız diye kim bilir kaç yıldır kafa duzuyorsunuz burada. Alsanizda herkes rahat etse. Siyah ve beyaz yoktur herzaman griler de vardır.atlara takılan o gözlükleri çıkarın artik siz at değilsiniz. Kivirtiniz bakalim

Redmi Note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Sayın cafer, siz hala aynı yerde yemleneceğim diyorsanız ki sizde AT değilsiniz, benim size diyecek son sözüm , biraz hesap kitap öğrenin yobazların palavralarından dolayısıyla faiz takıntısından kurtulun inanın kendinize ve ailenize daha faydalı yatırımlar yaparsınız. Benim beton almak gibi bir derdim yok zaten olsa palavranın bulunduğu yerden de almazdım. Her neyse 2.5 sene önce 4.25 TL den dayatılan palavra sertifikaları 46 TL oldu diye kendinizi avutuyorsanız avunmaya devam edin yeterki o palavralar 2020 de teslim edilsin de pahalı mahalı bir beton almış olasınız bence sertifikalar kaç lira oldudan çok tüm dualarınız bu yönde olsun .

Sayfa 100/1002 İlkİlk ... 50909899100101102110150200600 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •