Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 697/1002 İlkİlk ... 197597647687695696697698699707747797 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,569 - 5,576 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by horhoti Yazıyı Oku
    Yazımı tam anlamamışsınız bu zamanda düşük likitedili varlıklar cazip değil diyorum ayrıca konutlarda masraflar da yüksek aidatı tapu masrafı dask zirti zurtu bitmez bence kirada oturup likitide yi yüksek tutmak daha cazip hem yaşam kalitem yüksek oluyor hemde maliyetim daha düşük oluyor ayrıca tr de alınacak doğru düzgün ev yok çoğu kümes gibi evler

DUB-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Şuan için haklısınız, dönemsel bakınca öyle.
    20 yıl sonunda ev sahibinize 1 ev parası bırakmış olacaksınız eğer 20 yıl sonunda 1 ev parasından daha fazla kazanıyoruz olursa ona bişey diyemem.
    Kendi oturacağı evi 20 yıllık kira ile almak bence herhalükarda avantajlı.
    Tabi karar sizin

2. Ankara’da Bilkent tarafında ev baktım geçenlerde...
    adamlar 4 +1 lere 2.5 milyon dan kapı açıyorlar. Bu şuursuz tüketici oldukça fiyatlar zor düşer. Ancak faizler aylık yüzde 1 in üzerine çıkarsa o zaman bir miktar reel gerileme olabilir.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    4,514
     Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    Ankara’da Bilkent tarafında ev baktım geçenlerde...
    adamlar 4 +1 lere 2.5 milyon dan kapı açıyorlar. Bu şuursuz tüketici oldukça fiyatlar zor düşer. Ancak faizler aylık yüzde 1 in üzerine çıkarsa o zaman bir miktar reel gerileme olabilir.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O fiyatı isteyenler doyumsuz,aç gözlü olmasın...??.
    Satacağı evin pazarlığını yapan, Alıcı tarafa ekspertiz masrafı yaptıran, kredi çektirmek için banka banka gezdiren,Son anda tapu müdürlüğü salonunda imza atmayıp vazgeçen, kaçan,Ev sahipleri masum mu..??..

4.  Alıntı Originally Posted by Kar_Adam Yazıyı Oku
    Satacağı evin pazarlığını yapan, Alıcı tarafa ekspertiz masrafı yaptıran, kredi çektirmek için banka banka gezdiren,Son anda tapu müdürlüğü salonunda imza atmayıp vazgeçen, kaçan,Ev sahipleri masum mu..??..
    Bu dediklerim sıfır konut projeleri. 2. el çok düşünmüyorum. Orada da durum aynı biliyorum. Ancak almazsan satamazlar. Şuursuz talebin önü bu faiz arttırımından sonra kesilir. Ama satabilen malı götürdü. Burada hep söyledim. Satmak için fırsattı ALım için değil. tüketicinin bilinçsizliğini fırsata çevirebilen çevirdi.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    Bu dediklerim sıfır konut projeleri. 2. el çok düşünmüyorum. Orada da durum aynı biliyorum. Ancak almazsan satamazlar. Şuursuz talebin önü bu faiz arttırımından sonra kesilir. Ama satabilen malı götürdü. Burada hep söyledim. Satmak için fırsattı ALım için değil. tüketicinin bilinçsizliğini fırsata çevirebilen çevirdi.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    O parayı eve yatıracağıma eurobond alsam , evin kirasının iki katı parayı her ay kazanırdım,bir kira ev sahibine bir kira bana kalırdı.Üstelik ev sahibine TL artış yapılacak,benim gelir hep dolar cinsi olacak.Bunlar aslında hep matematik işi.

Ama tabi evler kredi ile alındığından aslında ortada 2.5 milyon falan genelde olmuyor.Uzun vadeli kredilerde de evin ilerdeki değeri ,kira ödenmemesi ,kredinin maliyeti dolar bazında hesaplanınca falan işin içine pek çok parametre giriyor,hesap şaşıyor.

Alıntı Originally Posted by Kar_Adam Yazıyı Oku
    Arkadaşlar serbest piyasada herkes doyumsuz ve açgözlüdür,öyle de olmalıdır.Alacağın her şeyi en ucuza almaya çalışmak en pahalıya satmaya çalışmak kapitalizmin doğasında var zaten.Ha makul fiyata satmaya çalışan müteahit firma yok mu elbet var,ama onlar da müşterinin ayağı alışsın derdindedirler.Yoksa tek evin var satacaksın neden ucuza veresin ki,ya da tek ev alacaksın neden pahalıya alasın ki.

Fiyat mekanizmasını anlamak için aslında borsacı olmak çok iyi bir antremandır.Hisse tabandadır ucuzdur,fiyatı hangi parametreye bakarsan bak bedavadır kimse almaz yüzüne bakmaz kağıt her gün düşer ,ne zaman ki spek toplar bir ay sonra fiyatı yüzde 50 yukarı çeker millet kağıda saldırır bu sefer de piyasada satıcı kalmaz kağıt her gün yukarı gider.Piyasada aynı borsa mantığında işler.Bazen karıncalar balıkları bazen de balıklar karıncaları yer,Önemli olan su seviyesidir.Sular alçalıyor mu yükseliyor mu para kazanmak isteyen bu sorunun cevabını araştırmak zorunda,yoksa ne karıncaya kızılmalı ne de balığa.

Sayfa 697/1002 İlkİlk ... 197597647687695696697698699707747797 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •