Sayfa 84/667 İlkİlk ... 3474828384858694134184584 ... SonSon
Arama sonucu : 5333 madde; 665 - 672 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,024
     Alıntı Originally Posted by Hasan. Yazıyı Oku
    İşcep kullanıyorsanız , yatırım , yurtdışı piyasalar kısmına basıp hesap açabilirsiniz. Bu hesap yurtışı piyasaları kullanmak için iş yatırım üzerinden açılıyor.
    İş cep yurtdışı piyasalarda etf alınmıyor. Sadece hisse senedi.
    Qnb hisse senedi ve etf alınabilir. Sadece qnb alt limit bin dolar ile işlem açıyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Ben her seyi alabilecegim, parayi ucretsiz veya dusuk bir ucretle eft/swift yapabilecegim, dusuk komisyon ve saklama ucreti odeyecegim bir yer ariyorum.
    Islem alt limiti 1000 dolar ise sorun degil..
    Her islem min 1000 dolarlik olacak degil mi? Dogru anladim degil mi?
    Yoksa hesap acmak icin mi 1000 dolar min bakiye yatirin mi diyorlar?
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,024
     Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    İş Bankası'ndan ETF alınamıyorsa en makulu bence de FinansInvest gibi duruyor, şu portföy dağılımını nasıl yapacağım kafa yormam lazım biraz
    En guzeli %20 vanguard bond etf'i %80 vanguard total stock market etfi seklinde olur gibi duruyor 30lu yaslar icin..
    20 sene hedeflemek lazim biriktirme suresi olarak en az..
    55 de emekli olurken de zaman icinde yavas yavas %80 bond %20 stock etf'i sekline getirmek ve sonra da her sene max %3 unu cekip yemek lazim.
    %4 de olur ama o zaman stock orani daha fazla olmali diyollar.

https://www.mrmoneymustache.com/2012...or-retirement/

Detaylar bu linkte var..

Bir de su yaziyi oneririm.

https://www.suredividend.com/permanent-portfolio/

Buradaki 4 cesit yatirimin karisimini Vanguard etf leri ile yapabiliriz.
    En dusuk yonetim ucreti Vanguard'da var.

https://investor.vanguard.com/etf/li...th-end-returns

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

3. ibkr etfleri ücretsiz sunuyor.
    İbkr direk hesap açabiliyoruz online , onlar on bin dolarla hesap açtırıyor. Aslında telefondaki bayan direk hesabı açarız direk on bine gerek yok dedi. İlk 3-4 ay sistemi deniyormuşuz. Deneme turu gibi düşünün. Daha sonra hesabımız 2000 dolar altına düşerse 20 dolarlık komisyon işlemi yapmamızı istiyorlarmış. Aylık tabi ki. 2 bin doları geçince aylık bu sefer 10 dolarlık işlem yapmamızı istiyorlarmış. Komisyonlar nyseden örnek verdi 1 dolar. Etfler bir çoğu ücretsiz. Etfyi sunan ile ibkr anlaşmasına bağlı olarak sizden komisyon alınmıyor. Temettü kesintisi yüzde 20 bizim için. Başka masrafı yok. Ama işte karşılıklı güven oluşturursanız es geçmeyin.

4. Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Ben her seyi alabilecegim, parayi ucretsiz veya dusuk bir ucretle eft/swift yapabilecegim, dusuk komisyon ve saklama ucreti odeyecegim bir yer ariyorum.
    Islem alt limiti 1000 dolar ise sorun degil..
    Her islem min 1000 dolarlik olacak degil mi? Dogru anladim degil mi?
    Yoksa hesap acmak icin mi 1000 dolar min bakiye yatirin mi diyorlar?
    Syg,
    Hesabı 1000 dolar ile açıyorlar başta hocam.
    Sizin bu aradıklarınız qnbde var
    Daha sonra isterseniz 1 lot şeklinde alın. Ama unutmayın komisyon 25 usd.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by Hasan. Yazıyı Oku
    Sanırım enparadan döviz aktarımını finansa yaparken kesinti yapmıyor. Aynı şeyi işbankasını işyatırım için de sağlıyor. Ama diğer kurumlarda swift ücreti ödemek gerekir. Yurtdışına ödenecek swiftlerse ayrıca muhabir banka masrafı da alınır

%100 doğru ...temettü yattığında anında şubeden cash dolar masrafsız alınabilir veya miktar azsa enpara dolar mevduatada konulur. %3 oran.

operasyonel olarak;
    1.Finans International hesaptan normal finans invest hesaba internetten usd aktarma talimatı verilir.
    2.Müşteri temsilcisi aranır. Tanımlı enpara usd hesabına aktarılması talimatı verilir.
    https://www.qnbfi.com/yurt-disi-yatirim-islemleri
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

6.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    En guzeli %20 vanguard bond etf'i %80 vanguard total stock market etfi seklinde olur gibi duruyor 30lu yaslar icin..
    20 sene hedeflemek lazim biriktirme suresi olarak en az..
    55 de emekli olurken de zaman icinde yavas yavas %80 bond %20 stock etf'i sekline getirmek ve sonra da her sene max %3 unu cekip yemek lazim.
    %4 de olur ama o zaman stock orani daha fazla olmali diyollar.

https://www.mrmoneymustache.com/2012...or-retirement/

Detaylar bu linkte var..

Bir de su yaziyi oneririm.

https://www.suredividend.com/permanent-portfolio/

Buradaki 4 cesit yatirimin karisimini Vanguard etf leri ile yapabiliriz.
    En dusuk yonetim ucreti Vanguard'da var.

https://investor.vanguard.com/etf/li...th-end-returns

Syg,
    Teşekkür ederim Sn Dudu,

Daha 30'uma var, aman diyim..

Portföy dağılımından kastım yurtiçi hisse ile ABD borsası arasındaki dağılımdı, önce bu dağılım için bir karar almam lazım çünkü 1000 dolarlık tek seferlik bir alım yapılacaksa yurtiçi alımlarımı yavaş yavaş tamamlayıp dolar biriktirmeye başlamam lazım.

Yazıların ilkini okudum, diğerini de okuyacağım.

Yurtiçi ve yurtdışı dağılımına karar verdikten sonra; yurtdışı kısmı için bonoya girmeyeceğim sanırım. O kısımda 100% hissede olurum fakat temettü, büyüme ve değer yatırımı arasında bir dağılım yapabilirim. Fakat önce yukarıdaki soruma cevap bulmam lazım.

Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    %100 doğru ...temettü yattığında anında şubeden cash dolar masrafsız alınabilir veya miktar azsa enpara dolar mevduatada konulur. %3 oran.

operasyonel olarak;
    1.Finans International hesaptan normal finans invest hesaba internetten usd aktarma talimatı verilir.
    2.Müşteri temsilcisi aranır. Tanımlı enpara usd hesabına aktarılması talimatı verilir.
    https://www.qnbfi.com/yurt-disi-yatirim-islemleri
    Bu da güzel, giderek aklıma yatıyor.

Sonra cash dolarların bir kısmını afiyetle yiyip bir kısmını da TR'den hisse alsak nasıl olur.

Güzel bir soruya değindiniz. Yurtdışından hisse aldığımızda başka aracı kuruma taşıyabiliyor muyuz ?
    Yukarıda yazılanlara göre taşıyamadığımız sonucunu çıkarıyorum. Bu durumda kurum seçimi çok önemli

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,948
     Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    Ben yine bir soru daha soracağım, umarım öncesinde sorulmamıştır.

Enpara ve FinansInvest entegrasyonu nasıl oluyor? Enpara hesabım var zira, İş Yatırım'dan ETF alınmıyorsa zaten bizim için pek manası kalmıyor sanıyorum.
    dostum hos geldin, Garantidede durum ayni ,zaten bende EVT var , diger EFT lerde alinabiliyor ,
    para aktarimi icin, Garantiden , yurtdisi yatirim hesabina yolladigin zaman hic bir ucret almiyolar, sanki kendi hesaplarin arasinda islem yapmis gibi , hepsi ayni gibi, hangi bankayla calisiyorsaniz , onun la calismaya devam edebilirsiniz,

Sayfa 84/667 İlkİlk ... 3474828384858694134184584 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •