Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 987/1002 İlkİlk ... 487887937977985986987988989997 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 7,889 - 7,896 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Aldığınız evin fiyatı düşmese bile, 2 yıl boyunca aynı fiyatta kalırsa, %18 mevduat faizi olan bir ülkede aldığınız ev 2 yılda size %36 para kaybettirir.

O yüzden tüm yatırımlarda zamanlama her şeydir...

Paranın zamana karşı değeri çok önemlidir...

Gerçi 2018 de 7 den den dolar alıp şuan zarar etmediğini zanneden insanların olduğu bir bir ülkede kime neyi anlatıyorum... İşte benimkisi deniz yıldızı hikayesi...
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

2. Sahip olduğunuz bir konut var mıdır?

Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Aldığınız evin fiyatı düşmese bile, 2 yıl boyunca aynı fiyatta kalırsa, %18 mevduat faizi olan bir ülkede aldığınız ev 2 yılda size %36 para kaybettirir.

O yüzden tüm yatırımlarda zamanlama her şeydir...

Paranın zamana karşı değeri çok önemlidir...

Gerçi 2018 de 7 den den dolar alıp şuan zarar etmediğini zanneden insanların olduğu bir bir ülkede kime neyi anlatıyorum... İşte benimkisi deniz yıldızı hikayesi...

https://m.patronlardunyasi.com/haber...dusuyor/245561

Salgınla uçan villa fiyatları düşüyor
    Pandemi sürecinde adeta uçuşa geçen yazlık ve kırsal bölgelerdeki villa fiyatlarında düşüş başladı. Emlak müşaviri Salim Taşçı, villalara olan talebin düşmesi nedeniyle fiyatlarda yöresine göre üçte bir hatta yarıya yakın düşüş beklediklerini söyledi...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

4. Yaza müteahitler ağlar hükümet yine faiz indirimi kredi teşviki açıklar diye bekliyor şu an herkes. Bu olmazsa o zamn kriz başlar işte.
     Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    "Konut kredi faiz oranlarının %9 civarına gerilemesiyle 2020 Temmuz ayında 40 bin adete yaklaşan ipotekli ve ilk el konut satışları, 2020 Aralık ayında kredi faiz oranının %18'i aşmasıyla 5 bin adetin altına gerilemiş durumda."

4 ay önce bunların olacağını söylediğimde linç yiyordum...

Daha yeni başladık 2018-2020 arasındaki dönemin benzeri olurSA ki ben öyle olacağını düşünüyorum, emlak sektöründeki bu durgunluk ve düşüş en iyi ihtimalle 12-22 ay arasında süreceğini düşünüyorum.

Kaynak: @OzbakisYG
    F5121 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Şişli-İstanbul
    Gönderi
    1,654
    artık türkiye için düşük faiz dönemi uzun bir süre gelmeyecek. pandemi sayesinde ve fed'in faizleri 0'a indirmesi sebebiyle karambole getirip faiz indirdiler, yalan enflasyon oranlarıyla da yine kısa bir illüzyon yaşayıp varlıklarımızın çok değerli olduğunu düşündük. (evim 2 milyon, arabam 1 milyon dedi milletimiz)

birincisi artık biz bu faizlerden geriye dönüş için ipleri tamamen londra'ya verdik. onlar dursun dediği zaman faiz artışı duracak. tüm bu pozitif havanın sebebi bu. ikincisi artık küresel olarak faizler dipten dönecek. eğer aşı etkinliği ve normalleşme başarılı olursa teşvikler vs yalan olacak. euro/dolar 1.21. kritik bir değer ve dxy dip yapıyor.

kimse fiyat da düşürmüyor emlakta. matematik bilmemenin zararları. senin evin 3 yıl boyunca 2 milyon tl edebilir. faizin %9'dan %20'ye geldiği yerde fiyatlar düşmek zorunda. düşmüyorsa da spekülasyondur.

Memleketimizde artık sınıfsal farklılıklar çok derinleşmeye başladı.Emlak sahiplerinin hatırı sayılır bir kısmı zaten emlağını satma derdinde olmayacak kadar maddi durumu iyi olanlar,onlar bekler.Kredi vs ile yüksek fiyatlarla evlerini alanların çoğu da malları gözlerinde değerli olduğundan zamanında yapmış olduğu hesaptan zararına çıkmaz onlar da direnir.Emlak fiyatlarını iki kesim düşürür,batan esnaf ve bankalar ,bunlar mecbur kaldı mı acil satış yapmak zorunda kalır o satışlarda fırsatlar olabilir gibi düşünüyorum.

7. DEĞERLİ KONUT VERGİSİ UYGULAMA GENEL TEBLİĞİ
    15 Ocak 2021 CUMA

https://www.resmigazete.gov.tr/eskil...20210115-2.htm
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

8. 2018'de faizler %30 lara vurduğunda da, bu tip söylemler çok yaygındı, sonra %8 e kadar düştü 1,5 yıl içinde

Alıntı Originally Posted by ajfa Yazıyı Oku
    artık türkiye için düşük faiz dönemi uzun bir süre gelmeyecek. pandemi sayesinde ve fed'in faizleri 0'a indirmesi sebebiyle karambole getirip faiz indirdiler, yalan enflasyon oranlarıyla da yine kısa bir illüzyon yaşayıp varlıklarımızın çok değerli olduğunu düşündük. (evim 2 milyon, arabam 1 milyon dedi milletimiz)

birincisi artık biz bu faizlerden geriye dönüş için ipleri tamamen londra'ya verdik. onlar dursun dediği zaman faiz artışı duracak. tüm bu pozitif havanın sebebi bu. ikincisi artık küresel olarak faizler dipten dönecek. eğer aşı etkinliği ve normalleşme başarılı olursa teşvikler vs yalan olacak. euro/dolar 1.21. kritik bir değer ve dxy dip yapıyor.

kimse fiyat da düşürmüyor emlakta. matematik bilmemenin zararları. senin evin 3 yıl boyunca 2 milyon tl edebilir. faizin %9'dan %20'ye geldiği yerde fiyatlar düşmek zorunda. düşmüyorsa da spekülasyondur.

Sayfa 987/1002 İlkİlk ... 487887937977985986987988989997 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •