Sayfa 545/1230 İlkİlk ... 454454955355435445455465475555956451045 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 4,353 - 4,360 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Hayatımın en kârlı kısa dönemini yaşıyorum. Açıkçası ben sadece şans olarak nitelendiriyorum. Bilanço beğenmediğim ama karda da olmadigim hisselerimi iyi ki hemen bilanço ile satmamışım çünkü hepsi gidiyor. Sürekli satıştayım al tuşun çalışmıyor bu ara, aldıklarım da var tabi ki ama genel olarak mal da alamıyorum trenden dolayı. %40 civarı nakite döndüm diyebilirim çok ilginç sattıkça portföy değeri artıyor hem seviniyorun hem de yavaştan korkmaya başladım abi bence de iyi bir çakacaklar ama daha değil daha gideri var gibi nereye gider bilmek zor tabi.

Ha ben şu anlamda rahatım benim işim veya amacım tahmin etmek değil ben sadece şu an şu faizle şu bilanço ile şu kağıt ucuz diyip alıyorum sonra bilanço bilanço analiz ederek tutmaya veya satmaya bakıyorum endeks tahmini ky için hem gereksiz hem imkansız diyorum nacizane. Endekse ucuz pahalı demek de beni aşıyor gerek yok bilemezsin.
    İnanmazsın belki, bugün aklıma geldin...bu dalgada iyi para kazanmıştır, paraları sayıyordur herhalde dedim..doğru çıktı tahmin

Özelden Fahri danışmanlık yaptığım bir arkadaş, kendini nasıl tutuyorsun dedi.senin kadar bu işe hakim olsam, kendimi tutamaz ne var ne yok dalardım piyasaya dedi...bir ara sen de benzer bşr şeyler demiştin

Zaten işin irade testi kısmı çok önemli.,bu testten geçersen gerçekten olmuş oluyorsun sanırım,...sürekli ekran karşısındayım, gidecek kağıt az çok belli ediyor kendini. Ama sürekli şu telkini yapıyorum kendime...bu işe başlarken amacım neydi? 10 yıl sonra nerede olmak istiyorum? Sonra daha az stres, daha çok hayat, aileyle daha çok vakit, makul bşr yaşam kalitesi...bunları istemiştim..buna yetecek para...fazlasını istemiyorum

2.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    aynen abi izledim az önce.
    şu grafik açık seçik gösteriyor.
    piyasa değerleri muazzam yükseldi BIST100 dışı hisselerde.

Bu grafik çok şey anlatıyor..bist 100 dışının, bşst100 ü getiride %30 yenmesi büyük bir olay olmayabilir...ama bu fark neredeyse son 3 ayda oluşmuş..ve son haftalarda dümdüz bir çakış var...esas tehlikeli olan son haftalardaki hareket...ondan sürekli dikkat diyırum.

3.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bloomberght de ışık okte ve tufan cömert yarım saattir küçük hisseleri konuşuyor...sözde uyarıyorlar ama bizim millet için bu pazarlama anlamına geliyor...bu harekete katılmayan 1-2 bin ky de yarın katılır
    Bu dediğinize benzer bir olayı ben de gözlemledim. iş yeri servisinden bir arkadaşa elimde olan hisseleri söyledim. hektaş ilgisini çekti. aman abi primi hisse. Hemen dalma. illa alacaksan bekle biraz izle kenardan dedim. yok ya almam zaten dedi. meğer adam daha o gün 7den almış. gecen serviste 7den hektas aldım 7.30 dan sattım diye seviniyordu.
    ilginç bi kafa yapısı gerçekten

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Şişli-İstanbul
    Gönderi
    1,657
    bizim millette temettü emeklisi veya uzun vade yatırımcı karakteri yok malesef. hani diyo ya ışık ökte tüpraşı 50'den alıp hala tutan ky varsa ben bu işi bırakırım diye. hakikaten haklı adam.
    kchol 12'lerdeyken bi arkadaşa alım yerleri olduğunu söyledim, ki bu arkadaş yabancı değil bu işlere. ya max kaç prim yapar bize 3e 5e katlayacak kağıt lazım dedi. ula sen bi %20 yap once de sonra 3-5 katlamayı düşünürsün )
    sonra başka bir arkadaş, doaş 4'lerdeyken de alım yeridir dedim, adam türkiye'de borsa kumar, ne işler çeviriyolardır dedi. gitti audi aldı 250 bin tl verip. bunu almak için de varlık sattı. ben 75 bin tl'lik arabaya biniyorum. istesem bmw de binerdim ama aradaki fark piyasalarda.

5.  Alıntı Originally Posted by ajfa Yazıyı Oku
    bizim millette temettü emeklisi veya uzun vade yatırımcı karakteri yok malesef. hani diyo ya ışık ökte tüpraşı 50'den alıp hala tutan ky varsa ben bu işi bırakırım diye. hakikaten haklı adam.
    kchol 12'lerdeyken bi arkadaşa alım yerleri olduğunu söyledim, ki bu arkadaş yabancı değil bu işlere. ya max kaç prim yapar bize 3e 5e katlayacak kağıt lazım dedi. ula sen bi %20 yap once de sonra 3-5 katlamayı düşünürsün )
    sonra başka bir arkadaş, doaş 4'lerdeyken de alım yeridir dedim, adam türkiye'de borsa kumar, ne işler çeviriyolardır dedi. gitti audi aldı 250 bin tl verip. bunu almak için de varlık sattı. ben 75 bin tl'lik arabaya biniyorum. istesem bmw de binerdim ama aradaki fark piyasalarda.
    Hayır birde kriz çıkınca biz değil de bu adamlar haklı çıkıyor ya en çok da ona deli oluyorum :D
    Şaka bir yana bu konuda öyle yetersiziz ki ülkecek içler acısı durum. İdda=borsa bizim milletin penceresinden

6. Sn. Cauti kelebek mobilya konusunda tebrik ederim. Yüz ağartıyor maşallah.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    yağmurlu havada okumalık;

http://rapor.isyatirim.com.tr/2_20191204102947240_1.pdf
    Turkey Equity Strategy
    December 2019
    Harika rapor, detaylı ve bilgilendirici...Teşekkürler. ak, yapı kredi ve garanti gibi büyük oyuncuların raporlarından haberdar olanlar da paylaşırsa çok güzel olur.

Bu raporlarda yazılanları anlayabilecek kadar temel analiz bilgisi şart...yoksa, en önemli uzun vade yatırım bu olabilir 2020 için.

8. Sayın Cautionary, Kelebek Mobilyanın finansallarını beğendiğinizi söylemiştiniz bir ara, sizden sonra hisse de baya prim yaptı.
    Dün Arabistan ve Bahreyn ile ilgili iş anlaşmalarını duyurdular orta vadede iyi olabileceğini düşünüyor musunuz, bir Yataş olabilir mi?

Edit: Yataş derken 2016 başlarından 2018 başlarına kadar olan süreçte 10 kat değerlenmesinden bahsediyorum...böyle bir potansiyel görebiliyor musunuz?
    Yazdıklarım kişisel görüşümdür, hiçbir şekilde al sat tut tavsiyesi değildir !

Sayfa 545/1230 İlkİlk ... 454454955355435445455465475555956451045 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •