Sayfa 671/721 İlkİlk ... 171571621661669670671672673681 ... SonSon
Arama sonucu : 5765 madde; 5,361 - 5,368 arası.

Konu: Madam Despina

1. Bizim şişko spege randevu verdim önümüzdeki günlerde yerse ... tl de gel dedim.
    Ben orada olacagım senin kafana vura vura nasıl lotlarını alıyorum dedim.
    Tırstı oraya gelmez...

Batuhan
    Bu görüşler yatırım tavsiyesi olmayıp tamamen benim hayal dünyamda uydurduklarımdır

2.  Alıntı Originally Posted by batu34 Yazıyı Oku
    Abi boş geçermiyim.

Sıska olan speği gözüme kestirdim, geçirdim iki tane.

O ne oğlum hep sen mi dayak atacan, biraz da Batuhanın dayaklarına sen katlan.

Bizi birileri ile karıştırdı galiba dayagı yiyince afalladı patates

Batuhan

Hayırlısı bakalım.
    https://www.kisavade.com/
    Al,sat,tut,yakala,sık,bırak vb. tavsiye için aracı kurumunuzla görüşün.

Bu son bar altın vuruştan önceki bar değildir umarım çünkü bir öncekini geçemedi

4.  Alıntı Originally Posted by nilkiz Yazıyı Oku
    Bu son bar altın vuruştan önceki bar değildir umarım çünkü bir öncekini geçemedi

Münkün.
    Benzer bir yapıyı Şubat ayında deneyimledik.
    Şahsi fikrim şu;
    Yabancı; istisnaları dışarıda tutarsak her yükselişi satış fırsatı olarak değerlendiriyor.
    Bir süredir de yerel para riski nedeniyle diğer borsalardan olumsuz ayrıştık zaten.
    986,08 Yıllık Fibo desteği idi... Oradan güçlü de bir tepki geldi.

Ama dediğim gibi, "TL yatırım araçlarının tümünün temel çarpanı TL" dir.
    Döviz piyasası yönü belirleyecek bence kısa vadede...

Bundan da öte dünya endekslerine de 2.dalga satış riski olduğunu unutmamak lazım...
    Ezber bozan bir süreç yaşıyoruz.
    "Euro... Daha da iyisi Altın bazında varlığını koruyan, tahtrevallinin doğru yanında" gibi bir izlenim var bende.
    Ortam durulduğunda diğer tarafa geçmek için bolca zaman olacak zaten...

Ptsi sabahtan yükselişle birlikte veririm hepsini dolar bazlı grafikte tiplerdeyiz ama yabancı satıp gidiyor sonra esas sorum şu ışık oktenin dediği gibi ayşe teyzemi kaldırıp götürecek garantiyi tüpraşi

6. Işık hoca haklı olabilir.
    Öte yandan son aylar için de geçerli olabilecek, "herkes borsadan söz ediyorsa, borsadan çıkma zamanı gelmiştir..." diye tecrübe ile sabit bir deyiş var.
    350.000 yeni yatırımcı, "-" reel faiz ve görece stabil döviz kuru nedeniyle gelmişti.
    Faizlerdeki kıpırdanma ile büyük çoğunluğu kuyruğu bırakır "garanti liman" faize gider.
    Altın vb için "geç" diye düşünüyor insanlar... Ben emin değilim.
    İzleyelim görelim. Öğretici zamanlar.

7. Şöyle bir yazı yazmışım ayın 27 sinde...
    Buraya da koyayım:

En son söyleyeceğimi baştan söyleyeyim de, okumayı sevmeyenleri yormayalım.ALTINDA DÜŞÜŞ EN AZINDAN BİR KAÇ YIL İÇİN HAYAL!!!

Sokaktaki vatandaşın en iyi bildiği yatırım araçlarından biridir “altınâ€!
    Takı olarak, yastık altında, son dönem “altın hesapları†aracılığı ile. Hele de düğün sezonu gelmişken, en yakın takip edilen enstrümanlardan biridir. Hatta ben bu yazıyı yazarken Twitterâ€╠da Trend Topic olmuştu, “Çeyrek altın 716TL olmuşâ€ diye veryansın edenler sayesinde… TL fiyatına ben hiç bakmadım. Siz de bakmayın. Altın uluslararası bir değerli madendir ve 31,1034768 gram, yani Ons/USD ile işlem görür sıklıkla. Konuya aşina olanları sıkan bu girişten sonraaaa.. Gelelim duruma.

PANDEMİ ETKİSİ

Pandemi sürecinde bütün dünya merkez bankaları kendi ekonomileri halt etmesin diye(bkz: System Halted), para basıp bolca piyasaya sürdü. Bizim de banka ATMâ€╠lerinden çektiğimiz “gıcırlar†gibi, bütün dünya ülkelerinin paralarına yenileri eklendi. Haliyle miktarı artan emtia(mal)â€╠nın fiyatı düşer. Kimisi fazla(TL, USD), kimisi az(Euro vb.)…

ALIŞKANLIKLAR

Daha önceki alışkanlıklarla; savaşlar, ekonomik buhranlarda olduğu gibi, arzı artmayacak, artamayacak şeylere talep arttı. Aslında sadece altın değil, gümüş fiyatlarının da arttığını duymuşsunuzdur. Hal böyle olunca…:
    Taaa 1 Eylül 2011 deki zirvesini dahi kıran uzun bir yükseliş sürecine girdi altınYukarıda elden geldiğince anlattığım koşullarda yükselen altının olası geleceğini aşağıdaki grafikle yine elden geldiğince anlattım.

“Altın fiyatları ne zaman gevşer?†notumu yazayım sonra gerisine bakalım.

Pandemi koşulları görece toparlandığında,
    Mutlak tedavi sağlayan bir aşı bulunduğunda,
    Kâr satışları gelmeye başladığında(bir miktar gevşer),

PEKİ NEDEN DÜŞMEZ?

Demokrasinin sancılı yanlarından biri seçimlerle iktidara gelen hükümetlerin, seçimlerle gitmeleridir. Ve dünya üzerinde “Ulan benim iktidarıma mâl olsa da, ülkemin iyiliği için…†diyen politikacı sayısı bir elin parmakları kadar var mıdır? Ben emin değilim şahsen!!!
    Şimdi; Pandemi sürecinde contaları yanmak üzere olan ekonomiyi korumak(kurtarmak demiyorum bakın) için paraları bastık. Gıcır-gıcır banknotlar piyasada.
    Hadi diyelim pandemi de bitti(An itibari ile ufukta aşı yok). Ne yapacağız? O gıcırları geri çağıracağız. Daralarak! Mümkün mü? Cııık!
    Çünkü global ekonomi koşullarında yaşıyoruz, hatayı affetmez kafanıza basar geçerler.
    Daha da kötüsü daralan ekonomi koşulları seçmenin en sevmediği ortamdır. Ekonomiyi toparlayacağız derken, iktidardan olursunuz maazallah.
    O zaman ne yapacağız? Küresel ekonomik koşullara paralel kademeli küçüleceğiz… Yani! Yıllar alacak… Neden? Bizim paramızın değeri yükselirse, bizden mal alanlar komşudan alacak, mâl satamayan ihracatçı işçi çıkaracak, ihracatçıya iş yapan küçük esnaf kepenk kapatacak…

SONUÇ

Neyse mevzuu aldı başını gitti. Benden söylemesi: Altında ilk hedef 2035 Amerigan Doları,
    -“Bacanağın oğlunun düğünü var seneye, gramı kaç TL olur olm!?†diyene verecek cevabım yok, çünkü o zaman 1 USD kaç TL olur bilemiyorum. İşin kötüsü bana sorarsanız bu göreceği en yüksek fiyat da değil. Pandemi bitti, ekonomik sonuçları ortaya çıktı, hükümetler “hadi toparlanıyoruz†dedik…! Temiz 3, uzatmalı 5 sene…
    Hooop nâ€â•oldu? Altının onsu 2300 USD. “Hadi ABD/ÇİN gerginliği uzadı, şurada da bir çanak vardı…†derse 2700 USD mümkün ons altın için.
    Bugünlük üfürme kotam doldu. Grafiği koyayım da “biliyor lan adam!†desinler…:

NOT: 18xx lere çekilir kulp yapmak için kısa vadede, küfür etmeyin. Bu yazı burada duracak…

Grafiği de şöyleydi:

EK:
    Başka kaynaktan alıp buraya yazı yapıştırmak... Bu sefer yazı çok uzun. Değiştirmek zor...
    Okunurluğu düşük böyle ama... Özü belli.
    EK1: Hahhh! Alıntı yapınca oldu sanırım.

EK2: Olmamış...

8. Burada da geçti muhabbeti siz "portföy nedir?" sorduğunuzda da söylemiştim sanırım.
    Hatta kulakları çınlasın, @StranGe_PassenGer dostumuz da yukarıdakine benzer bir cevap vermişti...
    Belli ki bir süre daha baktıracak ardından...

Sayfa 671/721 İlkİlk ... 171571621661669670671672673681 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •