Sayfa 42/205 İlkİlk ... 3240414243445292142 ... SonSon
Arama sonucu : 1636 madde; 329 - 336 arası.

Konu: GOZDE - Gözde Girişim Sermayesi Yat. Ort. A.Ş.

1. Penta fiyat tespit raporu felaket kötü alınan baz veriler ağılık vs berbat ötesi fiyat düşük tutulmak istenmiş normalde başka bir kurum hazırlasa 45-55 arası olurdu abartmıyorum sıçmışlar yıldız nasıl kabul etmiş akıl alır gibi değil

2. Gözde ile ilgili son haberler müthiş.En son büyük ümitle, aylarca beklenen kümaş satışının ,hem satış fiyatı ve hemde borsada oluşan hisse fiyatıyla ilgili hayal kırıklığından ve özellikle 8 li fiyatlardan 23 milyon pay gözde satışından sonra,yeni beklentilere girmiş bulunuyoruz.Gözde ile ilgili hayal kırıklıkları çok fazla ve yıllardır sürmekte.Her seferinde bu sefer tamam dediğiniz an
    kafanıza darbeyi yiyorsunuz.Özellikle u.v yatırımcılar için.
    Bu sefer gerçekten farklı olduğuna inanıyorum %55 oranla ,ama daha öncede aynı düşünmüştük diye de ihtiyat payı bırakmak istiyorum.
    Gözde bir girişim şirketi olmasına rağmen, uzun zamandır ölü şirket konumundaydı, bir sıkışmışlık vardı,kümaşın iyi kötü satışıyla
    sanki bu giderildi ve yeni bir döneme girildi.
    6-7 mayıstaki Penta halka arzı ile gelecek 200-300 mn tl ve eğer bir aksilik olmazsa propak satışından gelecek 120 mn euro ile kasaya yaklaşık 1,5 milyar tl girecek.
    Özellikle bu salgın döneminde, iyi kullanıldığı takdirde bu paranın, bir girişim sermaye şirketi için çok büyük bir fırsat olduğunu düşünüyorum.
    Şirket yönetiminin ,kümaş satışı dahil,sonraki bütün bu karar ve uygulamalarını ,bir plan ve strateji dahilinde yaptığını ve bunun arkasının geleceğini, büyük olasılıkla düşünüyorum.Ve aynı zamanda da yumruk almadık yeri kalmayan kafamı korumayı.

Gelen parayla yıldız holdingin borçları ödenecek. Yapılandırılmamış sartlarindan şirket satışları vardi zaten şimdi onlar gerçekleşiyor.
     Alıntı Originally Posted by yarasa Yazıyı Oku
    Gözde ile ilgili son haberler müthiş.En son büyük ümitle, aylarca beklenen kümaş satışının ,hem satış fiyatı ve hemde borsada oluşan hisse fiyatıyla ilgili hayal kırıklığından ve özellikle 8 li fiyatlardan 23 milyon pay gözde satışından sonra,yeni beklentilere girmiş bulunuyoruz.Gözde ile ilgili hayal kırıklıkları çok fazla ve yıllardır sürmekte.Her seferinde bu sefer tamam dediğiniz an
    kafanıza darbeyi yiyorsunuz.Özellikle u.v yatırımcılar için.
    Bu sefer gerçekten farklı olduğuna inanıyorum %55 oranla ,ama daha öncede aynı düşünmüştük diye de ihtiyat payı bırakmak istiyorum.
    Gözde bir girişim şirketi olmasına rağmen, uzun zamandır ölü şirket konumundaydı, bir sıkışmışlık vardı,kümaşın iyi kötü satışıyla
    sanki bu giderildi ve yeni bir döneme girildi.
    6-7 mayıstaki Penta halka arzı ile gelecek 200-300 mn tl ve eğer bir aksilik olmazsa propak satışından gelecek 120 mn euro ile kasaya yaklaşık 1,5 milyar tl girecek.
    Özellikle bu salgın döneminde, iyi kullanıldığı takdirde bu paranın, bir girişim sermaye şirketi için çok büyük bir fırsat olduğunu düşünüyorum.
    Şirket yönetiminin ,kümaş satışı dahil,sonraki bütün bu karar ve uygulamalarını ,bir plan ve strateji dahilinde yaptığını ve bunun arkasının geleceğini, büyük olasılıkla düşünüyorum.Ve aynı zamanda da yumruk almadık yeri kalmayan kafamı korumayı.
    Redmi Note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Gnaydın ortaklar inşallah hisse hareketlenir bezmiş durumdayım, bist 100 defter değeri düşük hisselerinden biri olmasına rağmen patron sayesinde bir türlü gidemedi. Penta ile ilgili sayın Tarik1234 fikrine katılıyorum 8 rakamları gördüğümde vereceğim artık bir ileri üç geri bezdirdi...

5.  Alıntı Originally Posted by cafer76 Yazıyı Oku
    Gelen parayla yıldız holdingin borçları ödenecek. Yapılandırılmamış sartlarindan şirket satışları vardi zaten şimdi onlar gerçekleşiyor.

Redmi Note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Dediğiniz gibide yapabilirler,tercih ,karar ve keyif yönetimindir.O zamanda şirket ölü şirket olma konumunu devam ettirir,benim fiyatım sadece 8 tl dir der ve hisselerini de bu fiyattan satmaya devam eder.O zaman sorabiliriz ,sadece borç ödemek için mi kümaş elden çıkarıldı,bekleyebilirdi.
    Herşey siyah ve beyazdan ibaret değildir.Şirket son kararlarıyla şu an çok avantajlı pozisyondadır.Gelmesi beklenen paranın rantabl bir şekilde kullanılacağını ümit ediyorum.Hem borçlar ödenir hemde yatırım yapılır.Bu tamamen yönetimin kaabiliyetine kalmış bir iş.

6.  Alıntı Originally Posted by yarasa Yazıyı Oku
    Dediğiniz gibide yapabilirler,tercih ,karar ve keyif yönetimindir.O zamanda şirket ölü şirket olma konumunu devam ettirir,benim fiyatım sadece 8 tl dir der ve hisselerini de bu fiyattan satmaya devam eder.O zaman sorabiliriz ,sadece borç ödemek için mi kümaş elden çıkarıldı,bekleyebilirdi.
    Herşey siyah ve beyazdan ibaret değildir.Şirket son kararlarıyla şu an çok avantajlı pozisyondadır.Gelmesi beklenen paranın rantabl bir şekilde kullanılacağını ümit ediyorum.Hem borçlar ödenir hemde yatırım yapılır.Bu tamamen yönetimin kaabiliyetine kalmış bir iş.

gelecek para yok ismet ambalajın 1.4 milyar civarı borcu vardı borç kapanacak
    ama gözde hikaye değişiyor ister 5 düşsün bu engellenemez
    penta halka arz başarılı olursa 0 borçlu temettü hissesi olacak

şok kar etmeye başladı ve bu yılda 300-500 milyon arası kar elde eder şok temettü gelecek

ismet ambalaj borcu 0 ladı bundan sonra temettü dağıtmaya başlar her sene en az 100-200 milyon arası temettü alır
    bu saatten sonra gözde satılmaz sadece toplanır eninde sonunda fiyatlama normalleşir
    iyi firma ederine eninde sonunda gider bizim 3 sene oldu hiç bir endişem yok
    2019 sonu grubun borcu 4.6 milyarken şuan propak satışı ve penta halka arzı ile 1.2 milyara düştü bir senede ödenen borç 3.4 milyar bu inanılmaz bir rakam bu performansı hissede göremedik eninde sonunda ederine gelecek
    sadece sabır bu spek böyle yapacak yok hisse tamamen temelden kopmuş durumda maalesef

illa 6.5 değdirip orada bırakmak istiyor artık finansal tablo yada şirket satışlarına bile tepki vermiyor spek hissenin gitmesini istemiyor yukarıdan verdiklerini 9.5-7.5 arasında bunu 6.5-7 den toplamaya çalışıyor ky uyanık olsun unutsun kağıdı dediğim gibi bir sene önce borç içinde yüzen batak şirketler topluluğu halindeyken şuan bildiğin temettü hissesine dönüşüyor
    maktk türkiye finans ve deby 3 kötü yatırımı var umarım kısa zamanda bunlardan kurtulup bu ucuz fiyattan şok alırlar
    Son düzenleme : tarik1234; 04-05-2021 saat: 18:28.

7.  Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku

şok kar etmeye başladı ve bu yılda 300-500 milyon arası kar elde eder şok temettü gelecek

ismet ambalaj borcu 0 ladı bundan sonra temettü dağıtmaya başlar her sene en az 100-200 milyon arası temettü alır
    bu saatten sonra gözde satılmaz sadece toplanır eninde sonunda fiyatlama normalleşir
    2019 sonu grubun borcu 4.6 milyarken şuan propak satışı ve penta halka arzı ile 1.2 milyara düştü bir senede ödenen borç 3.4 milyar bu inanılmaz bir rakam bu performansı hissede göremedik eninde sonunda ederine gelecek
    sadece sabır bu spek böyle yapacak yok hisse tamamen temelden kopmuş durumda maalesef

illa 6.5 değdirip orada bırakmak istiyor artık finansal tablo yada şirket satışlarına bile tepki vermiyor spek hissenin gitmesini istemiyor yukarıdan verdiklerini 9.5-7.5 arasında bunu 6.5-7 den toplamaya çalışıyor ky uyanık olsun unutsun kağıdı dediğim gibi bir sene önce borç içinde yüzen batak şirketler topluluğu halindeyken şuan bildiğin temettü hissesine dönüşüyor
    maktk türkiye finans ve deby 3 kötü yatırımı var umarım kısa zamanda bunlardan kurtulup bu ucuz fiyattan şok alırlar
    Sayın Tarık 1234 verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.Ben iştirak bilançolarına ulaşamadım.Siz nereden bulabildiniz.Gözdenin borcu 1 milyar görünüyor.İsmet ambalajı galiba konsolide etmediği için onun borcunu gözde bilançosunda göremiyoruz.Bu 1,4 milyarlık borcu hemen ödeme mecburiyeti varmı , bu borç tl mi döviz borcumu .Bunları sormak istiyorum.
    Gözde ile ilgili düşüncelerimizde bir fark yok,borçların ödenmesi ve firmaların 0 borçlu hale gelmesi tabiiki çok çok güzel. Diğer iştiraklerini saymaya bile gerek yok, son bilançoları bende yok ama sadece Propakın nerdeyse 4 katı fabrika büyüklüğü ve aynı oranda ciro büyüklüğüne sahip(2018 verilerine göre)Polinasın sahibi,Şok un %22 sine sahip olan ve fiyatı sadece 6.9 tl olan Gözde hissesi tabiiki gelecek bir zamanda hissedarlarına uzun vadede kazandıracaktır.Şirket bu günkü konumuyla bunu zaten yapacaktır.
    Ben belki de çok şey istiyorum.Şirket yönetiminden , eğer mümkünse bu güne kadar yapmadıkları yada yapamadıkları işleri yapmalarını istiyorum.Harikalar yaratmalarını istiyorum . Bakın 2 satış ve bir halka açılma ile yaklaşık 2.6 milyar toplanabiliyor.
    Kardeşim sende çok şey istiyorsun diyen olabilir.Bu adamlar dünkü çocuk değil dünya çapında iş yapabilen adamlar.
    Sürat asrındayız. Bana göre beklemeye gerek yok .İstenirse çok şeyler yapılabilir.

8.  Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku

Maktk yı satmadımı bunlar gecen bi hbr yolladılar istanbul portföyle devir aözleşmesi imzaladık diye

Sayfa 42/205 İlkİlk ... 3240414243445292142 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •