Sayfa 840/1003 İlkİlk ... 340740790830838839840841842850890940 ... SonSon
Arama sonucu : 8017 madde; 6,713 - 6,720 arası.

Konu: Viop - XIX

1. Tasarruf tedbirlerine

Önce Meclis’ten başlansın !!!!

Millet meteliğe kurşun atıyor

Bir dünya kişi Meclis’te Saray’da dünyanın maaşını alıyor

Bu ülkede 2 bin tl ye geçenen 20 milyonun üstünde vatandaş var

Mebuslar da başkanda siyasiler de maaşlarından kesinti gidilsin

Bütçeye kaynak yaratılsın

2.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    en az 10 bin tl yoksa.. sadece bazal metabolizma yaşıyorsun demektir.. yani sürünüyorsun.. sinema, kitap, tatil vb olmadan sadece gıda harcamalarını düşünerek evet yaşarsın ama ona sürünmek denir..
    Üç kişilik bir aileyiz. Ortalama haneye 6 bin lira falan giriyor. kirada ödüyoruz 650 aidatta 50.

Sinema kitap tatil yapıyorduk. Daha doğrusu sinemaya ufaklık ile hanım gidiyordu animasyon izlemeye. Yine hanım ve çocuk için kitap alıyoruz.
    Ben artık eskisi gibi okumaz oldum.

Geçen sene de ıhlara vadisi,tuz gölü, Mevlana, Ürgüp , Göreme, Kapodakya, yer altı şehirleri vs falan gezdik.
    Çok buyuk çok yıldızlı bir otele gitmek yok ama.

Tabii küçük bir yerde yaşamış olmaktan ötürü.

Büyük şehirde olsam tabii bunlar zor.

Mesela köylüden tereyağ alıyorum direk üretici kilo 50 lira. Markete gitsen 60.

Yine direk taze süt alıyorum 5 litresi 17,5 lira. Markette 4-5 lira olması lazım bir litresi sütun. Aldığımız sütten yoğurtta yapıyoruz.

En son ne zaman hazır yoğurt aldığımı hatırlamıyorum.

Bu sene tatil olmaz günü birlik denize kacmalar olur o da kuytu köşelerde.

Küçük yerlerde 10 bin lira iyi para. Büyük şehirlerde bana göre asgarisi.

G008 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

3.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    son 17 yıl tam anlamıyla fiyasko..

zaten yapman gerekn ve geçmiştede zaten yapılmış hastane ile hava atamazsın..

2.5 trilyon dolar vergi topladın.. nerde bu paralar..??

halkın büyük çoğunluğu asgari ücretle veya bir tık üstünde maaşlarla çalışıyor.. 10-15 milyon kişi belki isviçre standartlarında yaşıyor, ki akape yönetimi de aslında bu isviçre standartlarında yaşayanlar arasında, ama halkın diğer kısmı resmen sürünüyor..
    Son 20 yıla fiyasko demek çok yanlış tamamen şaha kalkış her alanda alınan vergilerin gittiği yerler belli sağlık eğitim yollar barajlar geçmişten gelen borçlar
    Kapitalizm de eşit gelir dağılımı mı bekliyorsunuz
    2000 lira alıyor bende acıyorum adama ama bi bakıyorsun benim telefondan iyi telefonu var

4.  Alıntı Originally Posted by thebigshort Yazıyı Oku
    Tasarruf tedbirlerine

Önce Meclis’ten başlansın !!!!

Millet meteliğe kurşun atıyor

Bir dünya kişi Meclis’te Saray’da dünyanın maaşını alıyor

Bu ülkede 2 bin tl ye geçenen 20 milyonun üstünde vatandaş var

Mebuslar da başkanda siyasiler de maaşlarından kesinti gidilsin

Bütçeye kaynak yaratılsın
    Meclis Lokantasının yemek listesini gördüm geçenlerde adamlar bedavaya neler yiyor kessinler azaltsınlar hepsininkini

Türkiye de sağlık alanında yılların normal olarak getireceği ilerleme dışında ekstra bir şey yok.. 1980 1960 tan iyiydi.. 2000 deki sağlık altyapısı 1980 den iyiydi.. şimdi 2020 deki ise 2000 e göre iyi olmalı zaten.. o kadar vergi veriyoruz.. abartılacak bir şey yok..

bu mantık her alana uygulanabilir.. mesela 2020 otomobil sayısının 2000 deki otomobil sayısından fazla olması normal.. ülke her yıl az çok gelişiyorsa (%3 büyüdük gibi ifadeler duyuyorsunuz siyasilerden mesela) oto sayısı artar.. gibi gibi..

bu tür şeylerle gelmeyin komik oluyor.. hastane yapmış ... hahahaaa. herhalde yapacak.. 1980 de bu ülkede hastane yapılmadı mı?? yapıldı.. ama geçmiş iktidarlar daha medeniydi.. bunlar gibi görgüsüzce hareket etmiyorlardı.. hastane yapman gerekiyorsa yapacaksın.. tatava yapmayın.. o kadar vergi topluyorsun.. uzaylılar mı yapacak ??
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

6. Abi şu bir gerçek gerçekten mevcut siyasiler bizi kandırdı

Şöyle örnek vereceğim ;

İmzam da Dolar kuru yazmışım yıllar önce o zaman kura bakın şimdi ki kura bakın

Bir dönem de 1 dolar 1 tl diyorduk !!

Yani demem o ki elin conisinin parası karşında yerle bir olmuşuz

Artık ben bunlara inanmıyorum

Çünkü

Rahip Ajan dediler resimler sundular bu can ayakta olduğu müddetçe alamazsın ey Amerika dedik kendi elimizle teslim ettik

Sorarım ajansa neden verdik

Rus uçak mevzusu
    Sınır ihlal ettiler dediler
    Büstürü laf yaptık sonra fetocular düşürdü dediler

Say say bitmez artık inandırıcıkları kalmadı benim gözümde

haaaaa. aslında akape vergilerle hastane yapmıyor (veya diğer icraatler).. borçla yapıyor.. yurtdışından borç alıyor.. veya yandaşlar alıyor.. topladığı vergileri ise kendi siyasi proceleri için harcıyor..akape stk larına, yandaş basına, vakıflara veya mültecilere.. o nedenle milyonlarca insan sürünüyor.. çünkü amaç ülke yönetmek değil gösteriş ve siyasi hedefler..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

DÜnya eskiden basit bir yermiş.Artık değil.
    Sürekli yükselen standartlar herkesi zorluyor....
    Su ve elektrik parasının önemsiz olduğu bir dönemden ,şimdilerde her ay kontrol ettiğimiz ve şaşırdığımız bir döneme geldik.
    KIzım Dr. ve 6.500 TL civarı maaş alıyor. Ev kirası yok .
    Buna rağmen araba masrafları konusunda yardımcı oluyorum. Kredi kartı hala ekside..
    TR orta sınıfıda yok etti.

Sayfa 840/1003 İlkİlk ... 340740790830838839840841842850890940 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •