Sayfa 663/2110 İlkİlk ... 16356361365366166266366466567371376311631663 ... SonSon
Arama sonucu : 16874 madde; 5,297 - 5,304 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

1. bloomht yandaşları dth larda büyük çözülme sür manşetiyle operasyona başladılar..

8lerden, 7,5'tan ve hatta 7,2'lerden toplayanlar ya da satmayanlar; 7'ye doğru düşen kurda niye dövizden çıksın? 6,5 korkusuyla mı? Sanmam..

Pandemiyle Duran ekonomiyle birlikte kredi tarafındaki daralma bankaların aktif kalitesini bozmaya başladı ve mevduat tarafı eriyor.. yüzde 19 tl faizi ortamında dth azalırken, tl mevduatın da azalması çok daha düşündürücü..ve bu vaziyet, yandaş kanallarda öne çıkarılmıyor..
    ytd..

Alıntı Originally Posted by effendy75 Yazıyı Oku
    bloomht yandaşları dth larda büyük çözülme sür manşetiyle operasyona başladılar..

8lerden, 7,5'tan ve hatta 7,2'lerden toplayanlar ya da satmayanlar; 7'ye doğru düşen kurda niye dövizden çıksın? 6,5 korkusuyla mı? Sanmam..

Pandemiyle Duran ekonomiyle birlikte kredi tarafındaki daralma bankaların aktif kalitesini bozmaya başladı ve mevduat tarafı eriyor.. yüzde 19 tl faizi ortamında dth azalırken, tl mevduatın da azalması çok daha düşündürücü..ve bu vaziyet, yandaş kanallarda öne çıkarılmıyor..
    Bunun anlamı şu. Faizler yükseldi, buna rağmen satmıyorsunuz. Faizlerin bu seviyesine sanayi, kobi, esnaf dayanamıyor. Siz satmazsanız, faizleri biraz daha artırmak zorunda kalacağız ki bu durumda piyasa tamamen ölecek. Zamanımız ve dayanma gücümüz kalmadı, satın ulaaannnn.

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Sn. JAS, yerlinin DTH larinda çözülme niçin bu kadar önem kazandı? Bir önceki yönetim dolara bakmıyorum diyordu bunlar tam terse döndü nedir burada gördükleri sıkıntı/ risk sizce? Bilmediğim için soruyorum bu arada.
     Alıntı Originally Posted by JAS Yazıyı Oku
    Bunun anlamı şu. Faizler yükseldi, buna rağmen satmıyorsunuz. Faizlerin bu seviyesine sanayi, kobi, esnaf dayanamıyor. Siz satmazsanız, faizleri biraz daha artırmak zorunda kalacağız ki bu durumda piyasa tamamen ölecek. Zamanımız ve dayanma gücümüz kalmadı, satın ulaaannnn.

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    -Temel fark Kamu mevduatının da merkez bankası net rezervine dahil edilmesinden kaynaklanıyor,fakat merkez bankası nezdindeki Hazine hesabı ,dış borç ödemeleri ve devletin diğer harcamaları için kullanılan başka bir hesaptır,net rezervler içinde gösterilemez.Halbuki merkez bankası ve hazine farklı tüzel kişiliklerdir,hissedar yapısı farklıdır,merkez bankası anonim bir şirkettir ve hisselerinin %55'i Hazine'ye,%45'i yerli ve yabancı bankalara ve gerçek kişilere aittir.
    https://www.tcmb.gov.tr/wps/wcm/conn...edarlik+Yapisi

dolayısıyla 2 hesabı tek tüzel kişiliğe aitmiş gibi hesapları birleştirerek raporlama yapılamaz,esasen hem merkez bankası hem de hazine kendi yaptıkları bütün raporlamalarda da kamu ve merkez bankası hesaplarını ayrı ayrı gösterirler.Örneğin:
    aşağıdaki Türkiye'nin kısa vadeli borcu gibi.

https://www.tcmb.gov.tr/wps/wcm/conn...25bb65-ns4S10A

Tablo5

-Ayrıca dünyanın önde gelen ABD ekonomi fakültelerindeki kitaplarda ve financial times gibi önde gelen finans medyasında da hesaplama bu şekilde yapılır.

Yukarıda ifade ettiğiniz şekilde hesaplama yapanlar var ama sosyal medyada gördüğünüz gibi,birçok kişi de merkez bankasının altın ve swaplar dahil de net döviz rezervinin negatif bölgeye geçtiğini yazdı.

Diğer farklar daha az etki edecek şekilde altın rezervinin hesaplamasından kaynaklanıyor,yukarıdaki hesabı yapanlar genellikle hesaplamayı merkez bankasının aylık(şimdi haftalık) yayınladığı altın rezervi tutarından giderek yapıyor,ben daha güncel olması için merkez bankası verisinden tutardan miktarı hesaplıyor,miktarı hesaplamanın yapıldığı gündeki piyasa fiyatı ile çarparak güncel altın rezervi tutarını buluyorum.

-Bir de günlük analitik bilançodaki TL'yi dolara çevirirken,bilançolarda olduğu gibi ben merkez bankası döviz satış kurunu kullanıyorum,alım ve satım kurlarının ortalamasını kullananlar da var.
    Altın rezervi rakamları farkı 17 milyar dolar fark etmekte o zaman anladığım kadarıyla bankalardaki altın hesabı da bu rakama dahil olup kamu ve şirketler altın hesabı açmıyorsa gerçek kişilerin 17 milyar dolarlık dijital altını var diyebilir miyiz?

cevabınız için çok teşekkür ederim Deniz Bey saygılarımla.

5.  Alıntı Originally Posted by effendy75 Yazıyı Oku
    bloomht yandaşları dth larda büyük çözülme sür manşetiyle operasyona başladılar..

HSBC'de aynı telden çalıyor bu arada sürekli bir algı opr. yapılıyor, ama olurda yabancılar kalma sözünü tutmayıp dövizini alıp gitse yiyeceğimiz tokat büyümez mi? düşünsenize 6,5 ye düşmüş bir yeşil ve yabancı faiz tamam diyene kadar faizini alıp kademeli doları da 6,80 ortalama ile çıksa servetine servet katacak.

https://finans.mynet.com/haber/detay...olacak/412170/

6.  Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku
    HSBC'de aynı telden çalıyor bu arada sürekli bir algı opr. yapılıyor, ama olurda yabancılar kalma sözünü tutmayıp dövizini alıp gitse yiyeceğimiz tokat büyümez mi? düşünsenize 6,5 ye düşmüş bir yeşil ve yabancı faiz tamam diyene kadar faizini alıp kademeli doları da 6,80 ortalama ile çıksa servetine servet katacak.
    zaten kazık çakmaya gelmediler buraya, gelen paradan borsaya giren yok biraz tahvil var.. çoğu gecelik faizde bekliyor, bir noktada bana eyvallah deyip gidecek...
    Markets may remain irrational longer than you can remain solvent.

Alıntı Originally Posted by Desperado Yazıyı Oku
    zaten kazık çakmaya gelmediler buraya, gelen paradan borsaya giren yok biraz tahvil var.. çoğu gecelik faizde bekliyor, bir noktada bana eyvallah deyip gidecek...
    İş yatırım hikayeyi yazmış.

Devlet iç borçlanma senetleri için Aralık başından beri olumlu görüş veriyoruz. Gelişmekte olan ülkelerle karşılaştırmalar 2 yıllık gösterge tahvilin cazip olduğunu gösteriyor. Hem Türk lirasının değer kazanması hem de eylül gibi başlayacak faiz indiriminden yararlanmak için 2-3 yıllık devlet tahvillerini cazip buluyoruz.

https://blog.isyatirim.com.tr/turk-l...-guclenebilir/

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

8. Dolar teknik olarak dip seviyelere yakın olabilir. YTD.

Öte yandan esaslı hareket için daha uzun süre var. 7 lira ile üst kırmızı arası uzun süre hareket etme ihtimali yüksek.

Sayfa 663/2110 İlkİlk ... 16356361365366166266366466567371376311631663 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •