Sayfa 138/147 İlkİlk ... 3888128136137138139140 ... SonSon
Arama sonucu : 1171 madde; 1,097 - 1,104 arası.

Konu: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-3

1.  Alıntı Originally Posted by krabby Yazıyı Oku
    merhaba arkadaşlar. konu dışı olacak kusura bakmayın. forumun sevdiğim başlıklarından biri olduğu için burada sormak istedim. benim harf - rakam takıntılarım var, son 5 - 6 yılda ortaya çıktı, birşey satın alırken (telefon, tablet, giysi, tv...) markasındaki modelindeki harflere - rakamlara göre alıyorum. daha doğrusu markada modelde bazı harfler - rakamlar olmamalı. örneğin Sony markası asla alamam, çünkü S harfi olmaması gereken harflerden biri. bazı rakamlar da olmamalı, ve hatta kırmızı renk de olmamalı.

saçma olduğunun farkındayım, geçirdiğim üzücü bir olaydan sonra gelişti bu takıntılar. sizin yorumlarınızı fikirlerinizi tavsiyelerinizi öğrenebilirsem makbule geçer. birşey satın alırken siz de böyle zorlanıyor musunuz ? bir psikoloğa gitmek istiyorum ama zamanım yok, psikologlar 10 seans yapıyor en az.
    Yaşadıklarınız saçma değil. Farklı boyutlarda da olsa bir çok insanda bulunan bir sorun. Önce bu tarz takıntılar ortaya çıkıyor. Devamında kendinize göre önlemler almaya başlıyorsunuz. Attığınız her adımda kendinizi rahatlatırken bir taraftanda kendinizi kısıtlamış oluyorsunuz.
    Zaman ayırmaya çalışın zira bu konuyu çözmek sizin hayat kalitenizi arttıracağı için harcadığınız zamanın çok daha fazlası size geri dönecek.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by krabby Yazıyı Oku
    merhaba arkadaşlar. konu dışı olacak kusura bakmayın. forumun sevdiğim başlıklarından biri olduğu için burada sormak istedim. benim harf - rakam takıntılarım var, son 5 - 6 yılda ortaya çıktı, birşey satın alırken (telefon, tablet, giysi, tv...) markasındaki modelindeki harflere - rakamlara göre alıyorum. daha doğrusu markada modelde bazı harfler - rakamlar olmamalı. örneğin Sony markası asla alamam, çünkü S harfi olmaması gereken harflerden biri. bazı rakamlar da olmamalı, ve hatta kırmızı renk de olmamalı.

saçma olduğunun farkındayım, geçirdiğim üzücü bir olaydan sonra gelişti bu takıntılar. sizin yorumlarınızı fikirlerinizi tavsiyelerinizi öğrenebilirsem makbule geçer. birşey satın alırken siz de böyle zorlanıyor musunuz ? bir psikoloğa gitmek istiyorum ama zamanım yok, psikologlar 10 seans yapıyor en az.
    Kesinlikle destek almalısınız ama önce de bu takıntıyı yenmeniz lazım. Benim de ufak tefek takıntılarım vardı, yani şunu yaparsam, bu daha iyi olur falan gibisine... artık yapmıyorum.. Sanki irade sahibi olmak gerekiyor. (En azından benim seviyede). Bence destek almanız şart.

3. Cevap yazan herkese teşekkür ederim. Sizin cevaplarınız bile en azından bunun bir sorun olduğunu idrak etmeme yardımcı oldu. Çünkü bazen bu sorun bana normal geliyor. Dediğiniz gibi destek almaya bakacağım.

4.  Alıntı Originally Posted by krabby Yazıyı Oku

Hocam, Cok gecmis olsun. Oyle gorunuyor ki sizin balatalar yanmis, acilen destek almaniz lazim. Ama isin erbabina gitmelisiniz, borsa forumuyla olacak is degil bu. Ayrica, gecikirseniz rotorlar da yanar, bence bir an once profesyonel bir uzmana gitmeniz lazim. Rabbim hayirli sifalar versin ins. Tekrar gecmis olsun. Slmlr..

5. OKB başlangıcı olabilir arkadaşların söylediği gibi profesyonel destek iyi bir klinik psikolog şart gibi. Okb ile 10 sene yanyana yaşamış biri olarak çocukluk travmalarinin ileride tetiklenmesiyle oluşan genetik bir rahatsizlik olduğunu düşünüyorum. Muhtemelen aile buyuklerinde vardir. Kendiniz araştırıp içinde bogulabilirsiniz bence yapmayin. Sadece şunu söyleyebilirim şekeri hayatinizdan çıkarın iyi bir beslenme ve spor aliskanliginiz olsun. Sadece İyi bir diyet ve sporla bunun bittigini gozlerimle gördüm. İlaclar, psikologlar, dogal yontemler, destekler malesef kisa bir donem rahatlatabiliyor. Bu herkeste farkli olabilir ama ben gozlerimle gördüğümü soylemek istedim. Geçmiş olsun...
     Alıntı Originally Posted by krabby Yazıyı Oku

https://youtu.be/Du4O6CD0Bak
    Ümit Özlale Beyaz yakalıların durumunu iyi özetlemiş. 10. dk dan itibaren
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

7.  Alıntı Originally Posted by doubt Yazıyı Oku
    Merhabalar.

Emlak yatirimi ve doviz/altin seklinde bir miktar birikimim var. Simdiye kadar (kucuk bir ASELS seruveni disinda) borsa yatirimi yapmamistim. Sepeti cesitlendirmek adina bugun benim icin azimsanmayacak bir miktarda hisse aldim.

...

Uzun vade icin dusunuyorum (en az 3 sene). Daha sonra tekrar degerlendirecegim.

Bunlar aldigim hisseler ve agirliklari:
    Su an portfoyun son durumu:

Sembol Portföydeki Oranı Net K/Z % Ortalama Fiyat Mevcut Fiyat
    EREGL 36.77 -9.96 33.213 29.96
    SISE 16.79 45.79 14.763 21.54
    HEKTS 12.37 4.32 31.413 32.8
    ARCLK 11.58 9.99 70.28 77.4
    AKSA 8.06 31.52 46.74 61.55
    FROTO 5.06 -2.23 295.43 289.3
    ALKA 3.87 61.1 24.47 39.44
    VESBE 2.86 30.46 7.529 9.83
    SASA 1.18 3.69 44.56 46.28
    ECILC 0.93 5.82 8.467 8.97
    ISDMR 0.53 -5.54 27.204 25.74

Ara ara portfoyde degisiklikler yaptim. Dustukce eregl aldim. Iyi mi yaptim bilmiyorum. Su an icin getirinin bayagi dusmesine neden olmus gibi gozukuyor. Ileride ne etkisi olur bilmiyorum.

Son dususlerden once (2.5 aylik zamanda) TL bazinda %23, euro bazinda ise %13 getiriyi gormustum. Su anda getiri TL bazinda %13, euro bazinda ise %2.8'e dustu. Euro bazinda zarara cok yaklastim, bu da biraz stres yapiyor

Elimdeki nakit varligin %20 gibi bir kismiyla portfoydeyim. Almaya devam mi etsem, yoksa bir sure izlesem mi karar veremiyorum. Sanirim biraz beklemekte fayda var.

8.  Alıntı Originally Posted by doubt Yazıyı Oku
    Su an portfoyun son durumu:

Sembol Portföydeki Oranı Net K/Z % Ortalama Fiyat Mevcut Fiyat
    EREGL 36.77 -9.96 33.213 29.96
    SISE 16.79 45.79 14.763 21.54
    HEKTS 12.37 4.32 31.413 32.8
    ARCLK 11.58 9.99 70.28 77.4
    AKSA 8.06 31.52 46.74 61.55
    FROTO 5.06 -2.23 295.43 289.3
    ALKA 3.87 61.1 24.47 39.44
    VESBE 2.86 30.46 7.529 9.83
    SASA 1.18 3.69 44.56 46.28
    ECILC 0.93 5.82 8.467 8.97
    ISDMR 0.53 -5.54 27.204 25.74

Ara ara portfoyde degisiklikler yaptim. Dustukce eregl aldim. Iyi mi yaptim bilmiyorum. Su an icin getirinin bayagi dusmesine neden olmus gibi gozukuyor. Ileride ne etkisi olur bilmiyorum.

Son dususlerden once (2.5 aylik zamanda) TL bazinda %23, euro bazinda ise %13 getiriyi gormustum. Su anda getiri TL bazinda %13, euro bazinda ise %2.8'e dustu. Euro bazinda zarara cok yaklastim, bu da biraz stres yapiyor

Elimdeki nakit varligin %20 gibi bir kismiyla portfoydeyim. Almaya devam mi etsem, yoksa bir sure izlesem mi karar veremiyorum. Sanirim biraz beklemekte fayda var.
    Portföy gayet güzel. Hektaş ve sasa ya benim özel kıllığım var, yoksa portföyde bir sıkıntı yok.

Haftalık takip et, her ay da %5 ilave alım yapabilirsin bence. Seneye seçim sonrası iyi bir değişim olursa, dolar bazlı %100 getiri mümkün endekste..portföy daha da iyi getirebilir tabi.

Risk tabii ki mevcut düzenin devam etmesi. Az da değil, %20-30 böyle bir ihtimal var. Mevcut yönetim devam ederse de bazı radikal düzenlemeler olur beklentisi var. Ben buna inanmıyorum, aynı tas aynı hamam devam ederiz..olan garibana olur, orta kesim hepten yok olur...bir dahaki seçime kim öle kim kala der, devam eder mevcut yönetim.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Sayfa 138/147 İlkİlk ... 3888128136137138139140 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •