Sayfa 376/2102 İlkİlk ... 2763263663743753763773783864264768761376 ... SonSon
Arama sonucu : 16811 madde; 3,001 - 3,008 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Sistemden çıkışın bir miktarının salgın nedeniyle bireylerin parayı cepte tutmak istemesinden kaynaklandığını düşünebilir miyiz ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Evet,bence de doğru bir tespit.Belirsizlik durumlarında bireylerin nakit tutma isteği artıyor.

Thursday March 26 2020 Actual Previous Consensus
    03:30 PM
    US
    Initial Jobless Claims 21/MAR 3,283K
    281K 1000K

3.283 milyon kişi İşsizlik sigortası başvuruları verisi istatistiklerin tutulduğu ilk tarihten bu yana -açık ara- en yüksek rakam .Daha önceki ekonomik krizlerde görülen en yüksek rakam 695 bin idi.

https://tradingeconomics.com/united-...jobless-claims

3. İşler gittikce tehlikeli bir hal alıyor
    inşaallah bu usd bolluğundan dolayı yırtarızda
    yeni bir usd krizimiz olmaz

yoksa şuan her şey ekonomik olarak aleyhte maalesef

Alıntı Originally Posted by yemekci Yazıyı Oku
    İşler gittikce tehlikeli bir hal alıyor
    inşaallah bu usd bolluğundan dolayı yırtarızda
    yeni bir usd krizimiz olmaz

yoksa şuan her şey ekonomik olarak aleyhte maalesef

Fed'in yarattığı dolar likiditesinin -en azından ABD'deki yangın sönene kadar- Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelere bir faydası yok.

Kerim ROTA bu konuda güzel bir yazı yazmış:

https://www.paraanaliz.com/2020/gunc...basacak-45004/

5. Sn Deniz43,

FED sonsuz likidite saglayabilecegini belirtti. Dow'da 15.000 beklentiniz devam ediyor mu?

Tesekkurler.

Alıntı Originally Posted by sky Yazıyı Oku
    Sn Deniz43,

FED sonsuz likidite saglayabilecegini belirtti. Dow'da 15.000 beklentiniz devam ediyor mu?

Tesekkurler.
    Evet.Bu ekonomik kriz 2008 krizinden daha derin bir kriz ve nedenleri ekonomik temelleri var.Daha önce ,varlık fiyatlarında çok büyük bir balon oluşması nedeniyle her an tetikleyici bir nedenle balonun patlayacağını ve binlerce işyerinin kapanacağını ,milyonlarca kişinin işsiz kalacağını yazmıştım.Bu başlık altında geçen yıldan beri bunu çeşitli yazılarımda defalarca yazdım.Şimdi bu gerçekleşiyor.2008 krizinden daha derin bir kriz olduğu için o zaman gördüğü 8000 seviyelerinin bugünkü karşılığı olan 13-15 bin bandını görebileceğini düşünüyorum.Benim bakış açım günlük değil,geniş açıdan stratejik bir bakış açısıyla fotoğrafın tamamına bakıyorum.
    Benim kişisel beklentim ;Şu anda ABD Kongresinde 2 trilyon dolarlık paketin görüşülmesinden dolayı yaratılmış bir beklenti var,ondan dolayı borsalarda kısa vadeli bir tepki hareketi var,ben bunu piyasa yapıcı büyük oyuncuların pozisyonunu azaltma fırsatı olarak kullandığını düşünüyorum,ama ondan sonra ne Fed'in ne de Hazinenin yapabileceği bir şey kalmıyor,bütün cephane tüketilmiş olacak ve beklenti kalmayacak ama yağmur gibi aylarca çok kötü veriler gelecek ve borsalarda ikinci ve daha şiddetli satış dalgası geleceğini ve o zaman dow jones endeksinin projeksiyonuma uygun seviyelere geleceğini öngörüyorum.

Fed'in sonsuz likidite sağlaması probleme çözüm getirmez sadece çöküşün daha yumuşak olmasını sağlar.İşte önümüzde Japonya örneği var, sonsuz likidite sağlıyor(merkez bankasının bilançosu ülke gsyih'sının %104'ü) ama borsası 1989 yılında 39000 iken aradan 31 yıl geçtikten sonra şu anda o seviyenin yarısından az 18664

https://www.cnbc.com/quotes/?symbol=.N225
    Son düzenleme : deniz43; 26-03-2020 saat: 19:44.

7. Sn. Deniz43

Merkez bankası bugün net ve brüt rezervlerini yayımladı, ancak sizin yorumlamınız ve rakamlarınızı merak ediyorum..
    paylaşırsanız sevirinim..

Saygılarımla...

Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Evet.Bu ekonomik kriz 2008 krizinden daha derin bir kriz ve nedenleri ekonomik temelleri var.Daha önce ,varlık fiyatlarında çok büyük bir balon oluşması nedeniyle her an tetikleyici bir nedenle balonun patlayacağını ve binlerce işyerinin kapanacağını ,milyonlarca kişinin işsiz kalacağını yazmıştım.Bu başlık altında geçen yıldan beri bunu çeşitli yazılarımda defalarca yazdım.Şimdi bu gerçekleşiyor.2008 krizinden daha derin bir kriz olduğu için o zaman gördüğü 8000 seviyelerinin bugünkü karşılığı olan 13-15 bin bandını görebileceğini düşünüyorum.Benim bakış açım günlük değil,geniş açıdan stratejik bir bakış açısıyla fotoğrafın tamamına bakıyorum.
    Benim kişisel beklentim ;Şu anda ABD Kongresinde 2 trilyon dolarlık paketin görüşülmesinden dolayı yaratılmış bir beklenti var,ondan dolayı borsalarda kısa vadeli bir tepki hareketi var,ben bunu piyasa yapıcı büyük oyuncuların pozisyonunu azaltma fırsatı olarak kullandığını düşünüyorum,ama ondan sonra ne Fed'in ne de Hazinenin yapabileceği bir şey kalmıyor,bütün cephane tüketilmiş olacak ve beklenti kalmayacak ama yağmur gibi aylarca çok kötü veriler gelecek ve borsalarda ikinci ve daha şiddetli satış dalgası geleceğini ve o zaman dow jones endeksinin projeksiyonuma uygun seviyelere geleceğini öngörüyorum.

Fed'in sonsuz likidite sağlaması probleme çözüm getirmez sadece çöküşün daha yumuşak olmasını sağlar.İşte önümüzde Japonya örneği var, sonsuz likidite sağlıyor(merkez bankasının bilançosu ülke gsyih'sının %104'ü) ama borsası 1989 yılında 39000 iken aradan 31 yıl geçtikten sonra şu anda o seviyenin yarısından az 18664

https://www.cnbc.com/quotes/?symbol=.N225
    Sn Deniz

Tahminim ilk çeyrek rakamlarını güzel tutabilmek için salıya kadar mücadele edecekler. Ancak görünen köy kılavuz istemiyor. Sonuçlarla yüzleşeceğiz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Sayfa 376/2102 İlkİlk ... 2763263663743753763773783864264768761376 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •