Sayfa 847/1003 İlkİlk ... 347747797837845846847848849857897947 ... SonSon
Arama sonucu : 8017 madde; 6,769 - 6,776 arası.

Konu: Viop - XIX

Dün yada onceki gün sağlık bakanı son 1 ayda olenlerin %94 ü 70 yas üstü gibi bi laf etti bunu duyan gencler cafelere parklara sokaklara aktı. Oysa en basta yapılan aciklama ne idi her yastan olen vardı. Buda gencleri yasakla beraber evde kalmaya tesvik etmisti. Bakanı cogunluk cok begeniyor. Ama ben sozlerini cımbızla secince kaçtır bariz hatalar yaptığını da goruyorum. Dün her yastan genç cocuk sokaklarda idi parklaeda piknik alanlarında idi dün deniz kıyıları gencten gecilmiyormuş 2 aylık emek bi ansa heba olur once sokaga3 cikma yasaginin kaldirilmasi sonra olenlerin %94 u yaşlı demek bence riskli hamlelerdi
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

hdp nin yürüyüşü,mecliste milletvekili ihracını şu gözle bakın.

küçük ortak işaret fişeğini yaktı.
    Vatan Partisi lideri Doğu Perinçek: HDP kapatılırsa Kürtler büyük bir oh çekecek.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

4.  Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    İşte olaylar öyle yürümüyor. O devlet şirketine tanıdık oğulları kızları giriyor. Sen vergi ver dur. Kendimiz üretiyoruz diye hava bas. Olmuyor o işler.
    Ortada kazanç var ise özel şirket yapmalı.
    .
    .
    Saman ithal ediyoruz ama bu içeride saman ihtiyacı yüzüden üretici kazanıyor en sonunda dengeye geliyor..
    .
    Ama muz gibi üründe gümrük uygulamasak direk üretici kalmayacak. Muz çok aşırı uçta.
    Sende haklısın. Özel sektör kar nerde orada iş yapar. Plânlı bir ekonomin yoksa otu bile ithal edersin. Plânlı bir rant ekonomin varsa azınlığı memnun edip çoğunluğu mutsuz edersin. Bu ülkede herşey 300 bin müteahit ve çevresinde iş yapanları mutlu etmek icin yapılıyor. Rant sahibi isen bu ülke senin icin cennet. Ne gerek var katma değerli üretime yap betonu al rantını keyfine bak. Altta kalanın canı çıksın. Işsizlik almış başını gidiyor kar yok diye üretim yapmazsak bu gençler nasıl iş bulacak. Bu seferde kar edenler isteyerek yada zorla bu gençlere bakmak zorunda kalır. Bakmam dersen sonuç ortada amerikada nasıl yağma varsa her yerde yağmalar başlar. Azınlık keyif içindeyken çoğunluk sefalet ic8nde yaşarsa sonunda isyan başlar. Aç adam her şeyi yapar ufak bir kıvılcıma bakar...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    evet umreden gelene v.s. laf edildi ki haklıydı o zaman söylenenlerde ama bunu söyleyenler bugün bunu yapmamalı o zaman yapılan eleştiriler anlamsız...sen başkasını eleştir laf söyle sonra sen yap...bu olmaz...bu görüntüleri eleştirenlerin çoğu evet akp lidir ama haklılar...doğruya doğru...bu olmamalı...üstelik okumuş ünv. mezunu insanlar bunu yapanlar...bu iş akp chp mhp meselesi değil tüm halkın sağlığı söz konusu...herkes işin ucundan tutmalı...kesinlikle tasvip edilecek bir tarafı yok bahanesi de yok...

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Altindaki yazıları okudum cogunluk akp taraftarı adamlar ama dediklerine hak vermemek mumkun degil. Olaya tek taraflı baksalarda hakliliar bu ulkeye coronayi basta umreciler olmak uzere yurt dışından gelenler getirdi. Camilerde bile bir duzen getirilmeye calisiliyor. Cahil adam bile kendine dikkat ederken kendini okumus aydın sinifinda sayan bir kesimin bu salaklığı yapmasi tam bir vurdumduymazlık aymazlık. En cokta bel3diyenin çizdiği dairenin bos bırakılıp daire çevresine oturan gerizekalilara güldüm/kızdım

Yasak yapmadılar milleti görüyorum

Bir aracın içinde 5-6 kişi kucak kucağa maskesiz son ses müzik kahkaha sanki ilaç buldular

Yada hemen pikniğe koş sosyal meydanlardan yayınla vs.

Önlem sıfır

Cahillik diz boyu hala savunanlar bile cahilliğin en bariz göstergesi değilmi zaten

Sokakta pratiği işte

şu illüzyonu düzeltmek lazım..
    üniversite mezunu kız erkek farketmez.. üniversite mezunu diye "kesin cehapelidir, ben bununla oturup konuşabilirim, makul birine benziyor" diye bir düşünce çok yersiz.. akape yıllardır %40-50 alıyor.. bunlar içinde sayısız akape destekçisi var.. muhteşem güzel, yazın bikinisini giyen birasını içen ama akapeye oy veren kadınlar var mesela.. bazı kişiler şaşırıyor ama realite bu..

o nedenle sahillerde bu tür görüntüler üzerinden toplum okuması (siyasi) yapılamaz..

ne yapılabilir peki ?? başkalarına saygı anlamında ilkel bir toplum olduğumuz ve kurallara uyulmadığı.. ayrıca hukumetinde kuralları uygulamadığı sürekli suçlular için af çıkardığını gayet net biliyoruz.. genel oalrak disiplinsiz bir toplumuz ve "bana dokunmayan yılan bin yaşasın" mantalitesi hakim bu topraklarda..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

https://www.facebook.com/groups/3302...8591532530806/

Mesela bu bayanın bir sifatıda anne ve yanindaki cocugunu bile dusunmuyor çocuk sadece 5 yaşında
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Sayfa 847/1003 İlkİlk ... 347747797837845846847848849857897947 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •