Sayfa 298/380 İlkİlk ... 198248288296297298299300308348 ... SonSon
Arama sonucu : 3038 madde; 2,377 - 2,384 arası.

Konu: Dolarda Düşüş Kaçınılmaz

Garipce34 Guest
    Trump azil edilmedi ve gitmiyor..

Secilemeyecegi belli olursa savaş veya iç savaş cikabilir.. Trump başkanlık koltuğunu bırakmamak için herşeyi yapacaktır..

Demek ki istifa ettiremediler.. gerçekten sert bir adam..

İran ABD üslerini bombaladığı da gidecek istifa demiştim yanıldım..

Yeni senaryo Trump gitmiyor yansın Wall street yıkılsın ABD..

Garipce34 Guest
    Putin ile görüşme 5 Mart olacak deniyor haber kanallarında.. ABD gezisi gibi olabilir. Gelişmeleri takip etmek lazım.

Masa kurulacak gibi.

ABD gezisi ile barış pınarı sonrası olmuştu malum..

Barış pınarı ABD gezisi
    İdlib harekatı Rusya gezisi

Şeklinde oluşabilir

Garipce34 Guest
     Alıntı Originally Posted by Garipce34 Yazıyı Oku
    İdlib harekat i nerede hangi hedefte durur soru bu. Masa nerede kurulur ?
    Fazla sürmedi medyaya Rusya gezisi haberleri düşüyor.. masa kuruluyor Rusya ile galiba..

Rusya ya Esad i bırak yıkılsın teklif etti dün kainatın lideri üstlere iyi üstse derdimiz yok dendi..

Alıntı yapıyorum konuşmayı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yaptığı telefon görüşmesine değinerek, şunları anlattı:

"Dün Sayın Putin'e de söyledim, 'Sizin orada ne işiniz var? Eğer siz üst kuracaksanız, üssü yine kurun ama şu anda orada siz, bizim önümüzden çekilin, bizi rejimle baş başa bırakın. Biz de rejimle gereğini yaparız.' Tabii ona da 'Biz çekildik.' diyemiyorlar. Menfaatleri nedir inanın bunu çözebilmiş değiliz. Yani 2-3 tane üsse, Tarsus'ta bir deniz üssü, içeride iki tane işte Lazkiye'de, vesairede üsse işte bir Hmeymimleri var bunların var meşhur, kurun, bundan bizim bir derdimiz yok. Dün gece Trump diyor ki 'Ya burada Putin'in ne beklentisi var? Ne istediği var?' Bunları söyledikten sonra bir de 'Kamışlı'da bir petrol olayı bunların var.' dedim. 'Orada petrol var mı?' dedi. 'Orada petrol var.' dedim, 'Ama Deyrizor kadar değil.' dedim. Ondan sonra böyle bir tabloyla karşı karşıyayız. Fakat bizim böyle bir derdimiz yok. Bizim ne petrol derdimiz var ne orada toprak derdimiz var. Biz sadece bir güvenli bölgeyle sınırlarımızı teminat altına almak istiyoruz."

Garipce34 Guest
    Bahar kalkanı harekatı

Harekatın hedefi açıklandı.. bu hafta çok rahat hedefe ulaşılır..

Sonra masa kurulur..

Bakan Akar, "Rusya'yla karşı karşıya gelmek gibi ne niyetimiz ne maksadımız var. Niyetimiz rejimin katliama son vermesi radikalleşmenin ve göçün önlenmesidir." ifadelerini kullandı ve "Rusya'dan beklentimiz, rejimin saldırılarını durdurarak Soçi mutabakat sınırlarına çekilmesi için etkilerini kullanmasıdır." dedi.

5. güzel analizler yaptığınızı düşünüyorum ,en azından yasanan sureclerı kendı vede cevresel bilgilerle ,kendi gözlüğünüzden
    bir degerleme diyebılırız ,öncelikle teşekkürler ,samimi paylaşımlarınız ıcın
    yorumlar tahliller kisilere Gore farklılık gosterebılır ,gidilen yoldada ani karar degısıklıklerı olabilir .bunuda tozardı etmemeli vede zehirlenmeden tutku ıle dıgıl gelişen sureclerı genel strateji vede güncel degısımlerle yoğrulmalı ki .zehırlenme olmasın
    abd secimleri ,Wall Street ,globalızm ,yeni tek devlet tek merkez güç yeni dünya ekonomi düzeni digital para vs vs
    yani sizin stratejiniz nedir ? tepe noktası ,hedef yukarıdan aşağıya bakış ? abd yıkılsa bu zenginler gidip çine mi yerlesicek yada polonyaya ,mafıaa yem olurlar .bu yeni doguma hazırlanan degısmesı gereken sıstmin gecırecegı surec mi ? abd Trump kazansada kaybetsede gidilmesi düşünülen program aynı olucak fikrimce ,peki bu bağlamda millet olarak nasıl bir strateji belirlememiz gerekli ,dollar pul olabilir kağıt para olarak madeni olarak olamaz adı degısebılır metale doner vs ama patron olmaya devam eder oncesi dolara güven kaybı olur degerli madenlere kayar para ama oyunun son perdesi bu şekilde biter ,krız oncesi dollar basmaya tam gaz devam secime kadar degerli madenler poppoplanıyor ,ucacak kacacak altına darbe vurup gerisin geri toplarlar ,sonrası fırlatırlar ,
    bu ara mortgage sistemi suan bedava dagılıtan krediler millet isini gucunu kaybedince ,gerisin geri toplarlar .kısaca global krize ciddi anlamla götürülen bir dünya görmekteyim .sizin stratejiniz nedir ,net olarak buranın yatırım portföy forumu oldugunu hatırlatarak
    şahsi gousurunuz mümkünse ,kolaylıklar dılerim

Alıntı Originally Posted by snails Yazıyı Oku
    ......
    abd secimleri ,Wall Street ,globalızm ,yeni tek devlet tek merkez güç yeni dünya ekonomi düzeni digital para vs vs .....
    abd yıkılsa bu zenginler gidip çine mi yerlesicek yada polonyaya ,mafıaa yem olurlar .

bu yeni doguma hazırlanan degısmesı gereken sıstmin gecırecegı surec mi ?

abd Trump kazansada kaybetsede gidilmesi düşünülen program aynı olucak fikrimce ,peki bu bağlamda millet olarak nasıl bir strateji belirlememiz gerekli ,

dollar pul olabilir kağıt para olarak madeni olarak olamaz adı degısebılır metale doner vs ama patron olmaya devam eder oncesi dolara güven kaybı olur degerli madenlere kayar para ama oyunun son perdesi bu şekilde biter ,

krız oncesi dollar basmaya tam gaz devam secime kadar degerli madenler poppoplanıyor ,ucacak kacacak altına darbe vurup gerisin geri toplarlar ,sonrası fırlatırlar ,
    bu ara mortgage sistemi suan bedava dagılıtan krediler millet isini gucunu kaybedince ,gerisin geri toplarlar .kısaca global krize ciddi anlamla götürülen bir dünya görmekteyim

..... sizin stratejiniz nedir ,.....
    Güzel gorüşler... teşekkürler sn. Snails..

Hep düşünce dünyamızda bunlar. Neticede borsa/portföy işimiz.

Bir gün bunlar olacak, ama ne zaman?
    Bir gün kıyamet de kopacak, ama ne zaman?

Belki de aniden...

Ben biraz daha zaman var diyenlerdenim.... beaaa..!

7. Bu godumunun dolarının sadece iki şansı mi var

Yani ya çöp olacak ya da çok değerli mi olacak

Yani başka bişi olamaz mı

Bu işin ortası yok mu

Bizim en belirgin özelliğimiz herşeyin mokunu çıkarmak

Dolar nolcek ?

Bir gurup der çöp olacak

Diğerleri der üfffff çok artacak

Kur da bile millet iki kutup haline geliyor

Valla milletçe paranoyak olduk

Bir süre sonra yoldan bir adam çevirip hava nasıl olacak diye sorsan , birisi diyecek hiç sorma afet fırtına

Diğeri diyecek ki harika olacak aman Allah'ım herşey çok güzel olacak

Ama hava durumu ikisini de demiyor

Cukturet hava durumunu inanma meteoroloji ye diyecekler

Şaka maka oraya doğru gidiyoruz dört nala

Garipce34 Guest
    ABD de her ülke gibi yok olabilir devleti yıkılabilir..

Parçalanabilir darbe olabilir iç savaş cikabilir ki Trump başkan bunu hiç olmadığı kadar ortaya çıkarttı..

Olabilir tanrı değil bu ülke...

Sayfa 298/380 İlkİlk ... 198248288296297298299300308348 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •