Sayfa 339/467 İlkİlk ... 239289329337338339340341349389439 ... SonSon
Arama sonucu : 3730 madde; 2,705 - 2,712 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

1. %30 a çıkan devlet katkısı daha genelge yayınlanmadığı için uygulanmıyor.
    benim 10 günde yatırdıgım 40k için de bu genelye inşallah kapsamaya içine girer.

bu arada metlife dan çıkmadan befasta fon seçsem kayıp olurmu ?
    metlife facia bir yer

2. Selamlar,

BEFAS fonlarından ben de yararlanmak istiyorum. Ancak bir haberde BEFAS fonlarına yatırım yapılması durumunda yıllar içinde iade edilen bazı kesintilerin iade edilmeyeceğini okumuştum. Şimdi aynı habere ulaşamıyorum. Konuyu bilip açıklayan olursa çok makbule geçer.

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Şu Befası 2021 başında açsalarmış AVR - AGESA EMEKLİLİK VE HAYAT A.Ş. TEKNOLOJİ SEKTÖRÜ YABANCI DEĞİŞKEN EMEKLİLİK YATIRIM FONU alınırmış ama nasd** bu kadar primliyken almak cesaret ister gibi.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

4. Yaş 29.
    Hem kendim hem eşim için BES planı başlattım
    FEF-%50
    ALR-%30
    FEO-%20

Saygılar..

Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    Yaş 29.
    FEF-%50
    ALR-%30
    FEO-%20

Saygılar..
    hayırlı olsun, yaşınıza göre uzun süre ödeme yapacaksınız. Eğer bu sürede sürekli ödeme yapar ve portföyü de iyi fonlarda değerlendirirseniz 56 yaşınızda çok iyi bir portföy büyüklüğünüz olur.
    Fibanın fonlarından tercih etmişsiniz 2 fonu
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    Yaş 29.
    FEF-%50
    ALR-%30
    FEO-%20

Saygılar..
    hayirli olsun onurbey,

hem kendinizin emekliligi, hem de esinizin emekliligi icin cok guzel bir adim atmissiniz. Umarim 56 yasina kadar bozduma ihtiyaci olmaz ve emekliliginizde saglikla yersiniz.

BES tarafında bu befas ile birlikte rekabetçilik baya arttı ve daha da artacak. 2 hafta önce spk bülteninde garanti emeklilik rekabet edebilmek için 3 yeni fon kurmak için onay almıştı.
    https://www.spk.gov.tr/Bulten/Goster?year=2021&no=65

8. bes te yeni kabul edilen kanuna göre evlenme, ev alma, eğitim vs. de birikimin yarısını ödenecek diyor. şimdi benim bildiğim çıkmak istediğinde kesintiler kesilince kalanının tamamı ödeniyordu. şimdi bu kanunla artık besten tamamen çıkamayacakmıyız? 56 yaşa kadar kesin beklenecekmi?

Sayfa 339/467 İlkİlk ... 239289329337338339340341349389439 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •