Sayfa 499/967 İlkİlk ... 399449489497498499500501509549599 ... SonSon
Arama sonucu : 7730 madde; 3,985 - 3,992 arası.

Konu: ISGSY - İş Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı

1.  Alıntı Originally Posted by oyuncu Yazıyı Oku
    adamlar gaz fren testi yaptılar bariz.... gaz da basıyor, fren de tutuyor... gerisi adamların hayal gücüne kalmış... açığa satış yok... eee 4 senedir bezdirmişler... artık hayal güclerini daha pozitif kullanırlar herhalde
    hoşgeldin.

2.  Alıntı Originally Posted by Vtv Yazıyı Oku
    hoşgeldin.
    hoşbulduk

3. [QUOTE=Baygeorge;2214234]Stockholm sendromu yaşıyorum bu kağıt yüzünden 8 yıl oldu .

Firmalarımızın durumu belli değil yahu . Haberleri nerden alacağız ?
    Allah 'tan Noreply var da o paylaşımlar yapar biz de öğreniriz .
    /QUOTE]

Uzun zamandır şirketi ne arıyorum ne de şirketlerle ilgili araştırma yapıyorum.
    Pozisyonumu bir miktar azalttım.

İki durumu belirtmek isterim, yatırımlar kırılgan yapıda olası bir krize hassas şirketler.
    2016 da çok zor bir sene geçirilmiş olduğunu sonradan öğrendik.
    2017 sonu itibarıyla bir toparlanma vardı, sermayeleri de güçlendirildi.
    Şimdi buradan sonra ne olacağını kestirmek güç.

İkinci konu dün haberi çıkan G. Öztürk'le ilgili hisselerin alıcısız kalmasına ilişkin.. Haber İSGSY tarafına işlemedi.
    Anılan şirketler arasında İSGSY yok.

İki nedeni olabilir, birincisi buradaki yatırımları nispeten düşük olduğu için , şirket değerlemesi de aslında ucuz olduğu
    için piyasa destek vermiş olabilir.

İkinci olasılık hisse adının tam afişe olmaması nedeniyle bir miktar operasyona devam etme isteği olabilir.

Durumun ne kadar kritik olduğuna ilişkin, seçimden sonraki olası gelişmelere dair herkesin bir senaryosu var.

Ben bir kemer sıkma döneminin kaçınılmaz olduğunu düşünüyorum. Eğer ağır bir resesyon yaşanmazsa ( 1994 -2001 krizlerindeki gibi %6-7 lere varan bir küçülme ve borç krizi) bir iki senelik durağan görünümle ( %2-3 büyüme, kredibilitenin yeniden kazanılması, kamuda tasarruf) yaklaşan krizi geçiştirebiliriz düşüncesindeyim.

O döneme kadar ne yatırım yapılır ne de herhangi bir yatırımdan çıkılabilir.

Ben çok pozitifim bu hisseye karşı.sanirim milyonerler ligine katacak beni ondan olsa gerek 😁 arkadaşlar çok karamsar onlarda haklı 5 yıldır yerinde sayıyor ama seçimden sonra işler duzelirse. cevabıniz duzelmezse evi barkı herşeyi altına çevirip gömü yapmanız gerekir.baska kurtuluş yok.bence düzelir

5.  Alıntı Originally Posted by boran Yazıyı Oku
    Ben çok pozitifim bu hisseye karşı.sanirim milyonerler ligine katacak beni ondan olsa gerek 😁 arkadaşlar çok karamsar onlarda haklı 5 yıldır yerinde sayıyor ama seçimden sonra işler duzelirse. cevabıniz duzelmezse evi barkı herşeyi altına çevirip gömü yapmanız gerekir.baska kurtuluş yok.bence düzelir
    Duzelmesi icin bir neden varmi reel ekonominin secimden sonra? Ekonomik reform paketi gormedim hicbir yerde. Vergi duzenlemesi de yok.
    Tesvikle duzeltmek lastigi patlak arabayi itmek gibidir. Itmeyi birakinca geri duru.
    Emekliye para dagitmak ikramiye diye yangina benzin dokmek.
    Ekonominin Nasil duzelmesini bekliyorsunuz?

Biray önce kaç kişi ekonomi battı batıyor diyordu.endeks 150 bin olacak diyorlardı.nasil bir ayda böyle olduysa bir ayda bununda tersiolur. Yeni hükümet yeni şans yat.tav.degil.

7.  Alıntı Originally Posted by boran Yazıyı Oku
    Biray önce kaç kişi ekonomi battı batıyor diyordu.endeks 150 bin olacak diyorlardı.nasil bir ayda böyle olduysa bir ayda bununda tersiolur. Yeni hükümet yeni şans yat.tav.degil.
    Tahmin ettigim gibi icraat vaadi soyleyen yok kuru umut.
    Ufak tavsiye. Ulke batarken try cop olur doviz ucar. Hisse almak try de kalmak degil try short hisse long demektir(yanlis sirket secmek cop olan try den kotu performansi olan hisse secmek demek). Batiyormuyuz borsa 500 binmi oluyor ikisi berabermi oluyor yorumu sana kalmis.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Andromeda Nova386 12'22'84'
    Gönderi
    6,824
    Seçimlerden sonra olasılıklar 4 tane .
    1 MUhalefet Kazanması AKP Kabul etmemesi hali Sert ve Solid durum
    2 Muhlefet KAzanır AKP kabul eder ve sindirir Yumuşak geçiş Hali
    3 AKP Kazanır MEclisi de kazanır kontrol eder
    4 AKP KAzanır Ama Meclis Muhaliflere Geçer

Başka bir durum öngören var mı ? ( Hile yapılması bir Durum değildir )
    2. ve 3. geçiş durumu hariç diğer 2 durum fena ,
    Hala durum iyi diyen var mı merak ediyorum .

Aslında 2. Geçiş yani yumuşak dediğim bile oldukça sert ve depremler le dolu olacak .
    Varın zor olanları siz hesaplayın . Betası düşük olan ISGSY de olmak ise ayrıcalıktır .

Seçimlerden 2 hafta sonra asıl düşüşler başlar .
    BELİRSİZLİK bitecek bu defa NE OLACAK BEKLENTİSİ ortamı
    YAni PARA için KAOS ortamı doğacak .
    PArası olan düşünsün denilecek olan durum bu .
    No Money No Problem her zaman geçerlidir ama tersi de doğrudur .
    Cok Para Çok Problem bu durum bazılarını rahatsız eder .
    Özellikle çok parası olan kaçar .
    Belirsizlik kötüdür doğru
    Ama beklentisizlik yada Çok olasılık daha da kötüdür .
    Mesela Maranki Belgrad ormanından gömdüklerimizi alır sokağa çıkarız dedi ?
    Hisselerde çıkış beklemek hayalcilik olur .
    Ya seçimlere kadar 1.37 TL - 1.42TL Arasında bir yerde oluruz yada ,
    Seçimlerden sonra . KArarı IS grubu veya ISGSY yönetimi verir .
    Sonuç : 1.37 Seçimler öncesi yada sonrası görülecek

Altın UZun Hissle ( endex) KISA
    Petrol UZun TL kısa
    BAkır UZUN Ruble KISA yapacaktık KAçırdık
    AL / SAT / YAT / TUT yada Turşu kur tavsiyesi değildir, sadece FaL ve dedikodu.

Sayfa 499/967 İlkİlk ... 399449489497498499500501509549599 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •