Sayfa 10/312 İlkİlk ... 891011122060110 ... SonSon
Arama sonucu : 2494 madde; 73 - 80 arası.

Konu: DITAS - Ditaş Doğan

1. A.DOĞAN'ın mahkemeye zorla getirilmesi ne olaki? Mahkemeden kaçıyormuş.İlk duruşmaya katıldığını ve avukatları ile davayı takip ettiğini biliyorum.Görende yurtdışına kaçtı falan zannedecek.

Boyner'den ,Özince'ye kadar bir çok sanık var.Bazı yandaş medya gruplarında , A.DOĞAN özellikle hedef alınıyor.

Suç işlenmiştir/işlenmemiştir ,orasını bilemem..... Savcılığın sadece bu konuda belli iddiaları var. Ama bir şeyi iyi biliyorum: Özellikle A.DOĞAN yıpratılmaya çalışıyor.

Algılarımızla bu sefer oynamayacaklar.

2. Şirkete zaten inanlar ve cidden ayrıntılı takip edenler geriye kaldı. Mayıs ayında Sayın Cumhurbaşkanı Trump ile görüşüyor. Bir bakalım altından ne çıkacak? Gruba belki özelde DİTAŞ'a bir faydası dokunur.İlk çeyreği görmeden, fiyat hakkında beli beklentilere girmek için çok erken.

Belki arsa değerlemesi olayını da,şirket kara geçmeden,kullanmayacaklar.Çünkü haber boşa gidebilir.

3. Doğan grubunda da bir kardeşimiz 2017 senesi içinde kar bekliyor:

Alıntı Originally Posted by Umut Cezayirli Yazıyı Oku
    Doğan Holding yaklaşık 2 yıldır şirket içerisindeki medya sektör payını oldukça azalttı. Aytemiz , Suzuki , Piaggio, DAF yatırımları 2017 senesinde hissenin ciro artışına oldukça ciddi katkı sağlayacaklar. Ayrıca Axel Springlerin kalan paylarının ödemesinin 2020 yılında olacak olması sebebi ile nakit akışında ciddi pozitif katkı sağlayacaktır.
    KAPa açıklanmış olan yeni yatırımları ise kriz ortamını fırsata çevirmeye çalıştıklarının bir göstergesidir. Hisseye 2017 yılı için pozitif bakmamız için beklentiler :

- 2013-14-15 yıllarını zarar açıkladı. 2016 yılı zarar olursa 2017 de mutlak suretle kar açıklamalı.
    - Öncü Girişim şirketinin sermayesi 51 M Tlye yükseltildi. Ciddi bir yatırım planı var ancak herhangi bir açıklama yapılmadı.
    - 2 turizm şirketi ve 1 rent a car şirketi kuruldu. Burada muhtemelen dedikodulara göre Dedeman grubuna bağlı oteller ve Detur turizm şirketi ile anlaşıldı. Birkaç haftaya bunun açıklanması bekleniyor.
    - Havacılık sektörüne giriş yapılması, Doğan grubundan çok beklenecek bir hamle değildi. Ancak buradaki potansiyel ve ekonomik krizin fırsata dönüştürülmesi ile ciddi beklenti içinde olunabilir. Tahminler Corendon ve Onur Airâ€â•in bünyeye dahil edilmesi.
    - Yukarıdaki yatırımlara paralel olarak gerek Medya gerek enerji gerekse turizm alanında tecrübeli bir CEO nun atanmasını da pozitif değerlendirmek gerekir. Mevcut CEO nun çalıştığı şirketlere bakarsak iktidarla uyumlu şirketler geçmişi sebebiyle değişime olumlu bakmak gerekiyor. Birkaç güne yeni CEO planlarını açıklamaya başlar ve buradan bazı ipuçları yakalanabilir.

4.  Alıntı Originally Posted by HBYKCN Yazıyı Oku

Ya iyi de hisse değilse,sat git o zaman.
    Ne işin var?Derimod'a falan ekleme yap.4 liranın altından alım fırsatı verirse,bizde alacağız.Biraz daha alacağız.Daha fazla yanma sen.
    Diline sağlık kardeşim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by tezcan Yazıyı Oku
    Diline sağlık kardeşim

kiminin görüşüne göre uçacak kaçacak..benim fikrimde bu..ve bence bi bakın sizmi haklısınız benmi..keşke siz haklı olsaydınız..ha başka hisse al diyorsunda zararımı sizmi vereceksiniz..eger varsa öyle bir niyetin bir saniye duruyurmuyum gör istersen..bu benim fikirlerimm..ben yandım başkası yanmasın bu tuvalet kağıdından.

6.  Alıntı Originally Posted by zugoo Yazıyı Oku
    kiminin görüşüne göre uçacak kaçacak..benim fikrimde bu..ve bence bi bakın sizmi haklısınız benmi..keşke siz haklı olsaydınız..ha başka hisse al diyorsunda zararımı sizmi vereceksiniz..eger varsa öyle bir niyetin bir saniye duruyurmuyum gör istersen..bu benim fikirlerimm..ben yandım başkası yanmasın bu tuvalet kağıdından.
    teşekkürler

7. Dönem karı (zararı)

ï™

-3.831.454

-271.617

Sayfa 10/312 İlkİlk ... 891011122060110 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız