Sayfa 457/999 İlkİlk ... 357407447455456457458459467507557957 ... SonSon
Arama sonucu : 7990 madde; 3,649 - 3,656 arası.

Konu: Viop - XXI

1. investing.con teknik görünüm

https://tr.investing.com/indices/ise-50-components

Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

2. Geçen FETÖ örgütünün şemasını CNNTürk'de anlatıyorlardı, sona doğru uykum geldi.

Tam bir şeytani örgüt diyeceğim ama değil, cahilliğin zirvesi.

İblis insanlara bir yere kadar yardım eder bir yerde ben Allah'dan korkarım der ve ortada bırakır.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

3.  Alıntı Originally Posted by muhteberu Yazıyı Oku
    erken seçim geliyor son koz ayasofya idi onuda kullandılar yerse artık..

Dünyada pandemi devam ediyor.Böyle bir ortam da seçim veya erken seçime gitmek Türkiyenin yapacağı en son şeydir.Ayasofyanın ibadete açılması konusunda dünyayı aydınlatmak lazım , mabet zaten kiliseden camiye çavrilmiş bir yapı , yani aslı astarı camiii zaten 600 yıl önce camiye çevrilmiş ve yıllarca camiii olarak kullanılmış etrafi 4 tane minare ile çevrili , sonra müze olarak kullanılmasına karar verilmiş.İslamiyette cami veya ibadet için mekanlar önemlidir ama özünde yapacağınız ibadete katkı sağlamaz.Yani Sultanahmette kılınan namaz , Ayasofya cammiinde kılınan namaz veya tarlada kılınan namazın derecesi yapacağın ibadetin değerini azaltmaz veya çoğaltmaz.İbadetin değerini azaltacak veya çoğaltacak unsur yapılan ibadetin ne kadar içten gönülden olduğu ile ilgilidir.maalesef günümüzde camiye gidip gösteriş için namaz kılan insanlarda var , en büyük günahlardan biride budur.Namaz kılmak demek gösterişten uzak , eşe dosta akrabaya şirin görünmek için olmamalı , Allahın sevgisini kazanmak dorultusunda inançla olmalı çok hassas konular fazlada açmayalım işin içinden çıkamayız.Ayasofyanın camiii olarak açılması müze olarak kalması bunlar benim için önemli değil şu açıdan , en çok ziyaret edilen yerlerden biri , akabinde oradan para kazanılıyor , belkide sadece cuma günleri öğle vakti ibadete açılsa iyi olurdu diğer günlerde müze gibi kullanılsa oradan elde kazanılacak para ile aç insanlar doyurulsa evsizlere yatacak yerler yapılsa bence daha iyi olurdu.Biliyorsunuz tarihi mekanlar müzeler buralar boş durmuyor para basıyor.İster istemez gelir kaybı olacak yani istanbulda camiler dolup taşıyor yetmiyor diye bir şey yok.Şöyle bir atasözümüz var kaş yapalım derken gözden mi olacağız derler.Yani düşünmek lazım bence haftada sadece cuma günleri cuma namazı için 2 saatliğine cami olarak kullanılsaydı daha iyi olurdu.Diğer günler yine müze olarak ücret karşılığı kullanılması daha mantıklı .Düşünücez doğruyu bulucaz.Hatta pazar günleri Hristiyanlar içinde belli bir ücret karşılığında ibadete açılabilir.neden olmasın oradan elde edilecek gelirle aç insanlarımız var.Darda olan insanlarımız var onlara yardım edilir.Bunları düşünmek kötü şeyler değil hem ibadet hem ticaret.
    FAİZLE ALIŞVERİŞ YAPANIN , FAİZLE YATIP KALKANIN BURNU B.....K DAN KURTULMAZ.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    ankara
    Gönderi
    3,047
     Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    Daha da kötü olmadan önce tekrar güven tazelemek istiyor olabilirler.
    Bir de bir durum yokken Bahçeli erken seçim yok diye ortaya çıkmıştı.
    Çıkışları etkilidir . Boşa da mevzu atmaz fitili ateşler genelde erken seçim olayında. Geçmiş bu şekilde olmuştu.
    Ne güveni mirim sen marsta mi yaşıyorsun.ellerinden gelse seçim olayını rafa kaldırıp padişahlık ilan edecekler
    biliyorsunuz ya işte yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir falan...filan...

5.  Alıntı Originally Posted by sazeli Yazıyı Oku
    Dünyada pandemi devam ediyor.Böyle bir ortam da seçim veya erken seçime gitmek Türkiyenin yapacağı en son şeydir.Ayasofyanın ibadete açılması konusunda dünyayı aydınlatmak lazım , mabet zaten kiliseden camiye çavrilmiş bir yapı , yani aslı astarı camiii zaten 600 yıl önce camiye çevrilmiş ve yıllarca camiii olarak kullanılmış etrafi 4 tane minare ile çevrili , sonra müze olarak kullanılmasına karar verilmiş.İslamiyette cami veya ibadet için mekanlar önemlidir ama özünde yapacağınız ibadete katkı sağlamaz.Yani Sultanahmette kılınan namaz , Ayasofya cammiinde kılınan namaz veya tarlada kılınan namazın derecesi yapacağın ibadetin değerini azaltmaz veya çoğaltmaz.İbadetin değerini azaltacak veya çoğaltacak unsur yapılan ibadetin ne kadar içten gönülden olduğu ile ilgilidir.maalesef günümüzde camiye gidip gösteriş için namaz kılan insanlarda var , en büyük günahlardan biride budur.Namaz kılmak demek gösterişten uzak , eşe dosta akrabaya şirin görünmek için olmamalı , Allahın sevgisini kazanmak dorultusunda inançla olmalı çok hassas konular fazlada açmayalım işin içinden çıkamayız.Ayasofyanın camiii olarak açılması müze olarak kalması bunlar benim için önemli değil şu açıdan , en çok ziyaret edilen yerlerden biri , akabinde oradan para kazanılıyor , belkide sadece cuma günleri öğle vakti ibadete açılsa iyi olurdu diğer günlerde müze gibi kullanılsa oradan elde kazanılacak para ile aç insanlar doyurulsa evsizlere yatacak yerler yapılsa bence daha iyi olurdu.Biliyorsunuz tarihi mekanlar müzeler buralar boş durmuyor para basıyor.İster istemez gelir kaybı olacak yani istanbulda camiler dolup taşıyor yetmiyor diye bir şey yok.Şöyle bir atasözümüz var kaş yapalım derken gözden mi olacağız derler.Yani düşünmek lazım bence haftada sadece cuma günleri cuma namazı için 2 saatliğine cami olarak kullanılsaydı daha iyi olurdu.Diğer günler yine müze olarak ücret karşılığı kullanılması daha mantıklı .Düşünücez doğruyu bulucaz.Hatta pazar günleri Hristiyanlar içinde belli bir ücret karşılığında ibadete açılabilir.neden olmasın oradan elde edilecek gelirle aç insanlarımız var.Darda olan insanlarımız var onlara yardım edilir.Bunları düşünmek kötü şeyler değil hem ibadet hem ticaret.
    o dediğin olmaz abi
    paranın takibi yapılamaz
    dedikodular başlar
    ayyuka çıkar
    hem ticaret hem cami
    kusura bakma
    el alem ne der
    genelde mühim değil de
    insanların çenesi
    işte
    bazen de mühim
    sana deseler mahalleye siteye binaya girince
    vay paragöz adam
    hoşuna gider mi
    gitmez
    o kadar basit
    yani bazen imaj daha mühimdir
    ha dersen ki hayrına müze şu saatte o belki de
    para aldın mı
    bir de ibadethane ise
    ayıplanılır
    bu kozu, gavura vermeycen verdittirtmeyecen..

6.  Alıntı Originally Posted by mazlum_trader Yazıyı Oku
    Borsada her zaman cebe giren paraya bakmak lazım... bazı güncel olaylar beklentiler.. hep ağa babaların Yönlendirmesi.. son 20yıla baktığınızda kaç tane beklenmedik ani olay sonucu borsanın uzun süre düştüğünü gördünüz ?
    Bende borsanın çıktığını hiç görmedim. Zaman zaman çıkıyormuş gibi yapıyor sonra hep düşüyor. Yada bana denk gelmedi. Soyle 10 a 20 ye katlayan hisse. Ykbankasina bak sene 98 fiyat kaç sene 2020 fiyat ne. Amma reel bak. 1998 yılında ykbankasi alacağına köye kavak diksen zengin olurdun
    Fazla uzağa gitmeyelim. Endeks ilk 120 bine değdiğinde dolar kaç paraydı ikinci 120 bine değdiğinde dolar kaç paraydı üçüncü 120 bine değdiğinde dolar kaç paraydı. Dolar olmus 7 lira 140 bin endeks olsa ne olur olmasa ne olur. Bizim borsa batirimhane hane halkının kit olan tasarrufu ya altındır ya dolar yada emlak. Borsadaki yamyamlar bekler dthlar cozulsede borsaya gelse diye ama hicbirzaman gelmeyecekler. Enflasyon kadar artmayan borsa kari dagitmayan patron yatirimciyi duduklemeye calisan manipulator . Say say bitmez , adam buraya geliyorsa kumar oynamaya geliyordur. Teknik analiz temel analizde bu kumardaki hile yontemleridir. Paran varsa dolar al en azından değer kaybetmez , paran varsa altin al zengin bile olursun. Paran varsa tarla al imara açılır zengin olursun. Hatta git araba al sat inan zengin olursun ama borsada en iyi ihtimalle tl deki değerini korursun. Ona bile göz dikmiş bir suru yam yam var. Dusunsene yatirimcisin 2010 2011 yılında halkbankası aldin bak iddia ediyorum 2111 yılında bile yatırdigin parayı kurtaramazsın. 100 bin doların olmus 8 bin dolar bu mu yatırım bumu geleceği satın alma. Bazıları senin 100bin dolara aldigin mali bugün 8 bin dolara alır 16 bin dolara sattığında borsa çok iyi bir yer parayı ikiye katladım der.

7. ayasofya..... ben hükümetin yerinde olsam orayı cami değil kilise yapardım..... hristiyanların kabesi gibi bir mabet olur

bütün dünya gelirdi ... camiye gidecek cemaat mı var... son yıllarda giderek cemaat azalıyor... onlarda genelde emekli yaşlı grubu..

10 bilemedin 20 yılda onlarda ölür ... camiler cemaatsizlikten kapanır ... yeni nesil rahat yetişiyor ve dinle alakaları yok..

instagramda facede takılıyorlar.. camiye cemaat lazım diye kampanyalar başlar artık... camiye gelene meyva suyu

muhafazakar kesimi yaralayan en büyük olaylardan
    birincisi ezanın türkçe okutulması,bu sorun 50 lerde çözüldü.
    diğeri ayasofyanın hüznüydü.
    bu sorunda çözüldü.bizim ülkede normalleşme çok zaman aldığından millet olma süreci de hep zayıflamıştır.
    kutuplaşma artmıştır.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

Sayfa 457/999 İlkİlk ... 357407447455456457458459467507557957 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •