Sayfa 127/1002 İlkİlk ... 2777117125126127128129137177227627 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 1,009 - 1,016 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Sn.myfinans mevcuttaki BES sözleşmem nedeniyle fonlardan ayrılamıyorum. BES dışında fon olarak portföyümde PPF var. Henüz eski yakınlığımız oluşmadı diğer fonlarla
    Selamlar Mustafa kardeşim, fonlardan uzaklaşıp borsaya yaklaştın inşallah
    Saygılar...

2. Gümüş/tl an itibariyle % -14. Böyle kaparsa altın gümüş rasyosu tekrar altın lehine dönecek gibi duruyor.

3. tte 4,36
    tau 6,16
    ıpv 0,06
    tdg -0,75
    tta - 2,67

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    tte 4,36
    tau 6,16
    ıpv 0,06
    tdg -0,75
    tta - 2,67
    tdg : usd / tl

5.  Alıntı Originally Posted by mrfatih Yazıyı Oku
    üstadım bankalar ucuz demiştim topluyorum demiştim

My finans için yazmıştım yanlış oldu
    THY ve garanti alıyordum
    Aç gözlülük işte % 20 karı görünce sattım.Gerçi sonra çok düştüler ama bir daha da almadım.
    Bu olaylardan sonra biriktirme işinden de vaz geçtim Hisse biriktirmek iş değil.Karı görünce satmak lazımmış onu öğrendim.
    Şimdilik hisse ve değişkenlerle oyalanıyorum.

Sizde sattınız herhalde abd hisselerini.

6.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Gerek borsa gerekse altın gibi yatırım araçlarında yüksek oranlı düşüşler ve yükselişler büyük oyuncuların stratejisi olabilir mi? diye aklıma soru takılıyor. Zamana yayılacak yükseliş ve düşüşleri sanki toptan yapıyorlarmış gibi. Piyasayı hızlandırıyorlar bir nevi. Böylece yıl sonu karlarını daha çok arttırma olanağı elde etmiş oluyorlar gibi geliyor bana. Örneğin son günlerdeki bist düşüşleri ve yükselişleri gibi.
    Aynen dediğiniz gibi
    Büyük aktörler oynuyor
    Biz figüran çapında takılmaya çalışıyoruz.

7.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Bugün fiba portföyle görüştüm. bu bahsettiğiniz nedenden dolayı artık ppf olarak piyasa mevduatı artsa da onu çok yakalayabileceklerini düşünmediklerini söylediler açıkça. Biraz da o nedenle ben defansif değişkenlerle değiştiriyorum. Sadece içinde fazla vergi birikmiş , bir günde ödeyip moralim bozulmasın diye kademeli geçiyorum
    Bende PPF işini sonlandırıyorum.Sadece acil işler kısmı kalacak PPF'de.
    PPF işini ılımlı değişkenlere devrediyorum.Umarım onlardanda bir tokat yemeyiz.

8.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Gerçek enflasyon en az %20, hiç değilse bunu tutturmak lazım.
    Bakalım ne yapacağız.
    Risk alıp hisse fonlara giriyoruz, onlarda bazen 1 aylık getiriyi iki günde bitiriyorlar.
    Bir ara yoğun hesaplar yapıyordum artık ne kadar kazandığımdan çok portföy ne kadar büyümüş ona bakıyorum
     Alıntı Originally Posted by Kartal Yazıyı Oku
    Selamlar Mustafa kardeşim, fonlardan uzaklaşıp borsaya yaklaştın inşallah
    Selamlar Kartal üstadım borsadan uzaklaşamıyorum portföydeki payı gün geçtikçe artıyor eskiden hiç hisse taşımadığım zamanlarda oluyordu. Şimdi mutlaka hisse oluyor portföyde

Sayfa 127/1002 İlkİlk ... 2777117125126127128129137177227627 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •