Sayfa 420/1002 İlkİlk ... 320370410418419420421422430470520920 ... SonSon
Arama sonucu : 8015 madde; 3,353 - 3,360 arası.

Konu: Viop - XIII

1. sigara bırakma konusunda belki faydası olur;
    sigara hem bağımlılık hem alışkanık aslında..
    hastalık gelmeden şak diye bırakmak çok zor. dediğiniz gibi önce bırakmayı istemek lazım..
    ben azaltarak bıraktım..
    her hafta 2-3 tane azalttım..3-4 ay gibi uzun vadeye yaydım..
    sonra her gün 1-2 taneye düşürdüm birkaç hafta böyle devam etti ama istisnalar oldu tabii..
    sonra birkaç gün içmedim, dayanamadığımda yine 1-2 tane içtim ve bir sürede böyle devam etti..
    vücut sürekli içmemeye de alıştı..ama hala bırakamamıştım, sonra zamanı geldi dedim ve bıraktım ve 1 tane bile içmeyecem dedim..bu düşünce ilk başta zor geldi aklıma geldikçe düşünmemek için uyudum, sinir de yapıyor çünkü ve sonunda beyinde kabullenmek zorunda kaldı ..ama içmediğim zamanlar, bırakmanın hazzı güç verdi bana.. 8 yıldır içmiyorum..

Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Champix ile 3 aylik tedavim biteli 1 ay olmak uzere. Efsane bir ilac. Bende yan etkiside az oldu. Tabi is kafada bitirebilmekte esas. Yoksa hicbir ilac fayda etmez.

Alıntı Originally Posted by 777 Yazıyı Oku
    Geçen gün Oytun ERBAŞ hoca evlerinde kedi,köpek besleyenlerin bu viruse yakalanma ihtimallerinin düşük olduğunu,daha doğrusu %30 oranla aşılandıklarını söyledi veya benzer bi konuşmaydı,yanılmıyorsam.

Alman kurdu iyidir eğitime yatkındır,akıllılık sıralamasında 2 cidir.
    Bende Labrador retriever var,tüy sorunu apartmanda biraz sorun oluyor. (4 cü sırada,biraz hiper aktifdir ama apartmanda uygundur)
    Çiftleştirirsem 1 tane yavru hediye ederim size.(Annesi ve babası orjin ırk 2 sininde Türkiye şampiyonluğu var)
    Benim oğlanın yetiştiricisi bu arkadaş,Aile fotoğrafları var bu site de.( king delüx babası-night dancer show, annesi)

https://www.petarkadas.com/nurettin1...x-fotograflari

3.  Alıntı Originally Posted by 777 Yazıyı Oku
    Benim oğlanın yetiştiricisi bu arkadaş,Aile fotoğrafları var bu site de.(Ukrayna - king delüx babas-night dancer show, annesi)

https://www.petarkadas.com/nurettin1...x-fotograflari
    Bakalım, ne zaman diye sordum ben söyleyeceğim dedi.
    Kadın bana asılıyor da olabilir. Şimdilik o ihtimali kenarda tutuyorum.

Köpek filan bakarken benim karnımı da doyurur diye tahmin ediyorum.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

4. Wekend Dow 1000 puan eksi. Bu hafta yeni bir satış dalgası gelir gibi. Apple mağazaları kapatma kararı almış bu önemli. Arkası gelir. Bence asıl önemli olan etkisanayi kuruluşları tatil verdiğinde başlar. Virüs abartılıyor olabilir ama yeni finansal krizi tetikleyecegi simdiden belli. Ayrıca bi sure sonra zor durumda olan bir çok büyük küçük firma iflas açıklar.

Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Bakalım, ne zaman diye sordum ben söyleyeceğim dedi.
    Kadın bana asılıyor da olabilir. Şimdilik o ihtimali kenarda tutuyorum.

Köpek filan bakarken benim karnımı da doyurur diye tahmin ediyorum.
    Size mi verecek ?

6.  Alıntı Originally Posted by tribal Yazıyı Oku
    Wekend Dow 1000 puan eksi. Bu hafta yeni bir satış dalgası gelir gibi. Apple mağazaları kapatma kararı almış bu önemli. Arkası gelir. Bence asıl önemli olan etkisanayi kuruluşları tatil verdiğinde başlar. Virüs abartılıyor olabilir ama yeni finansal krizi tetikleyecegi simdiden belli. Ayrıca bi sure sonra zor durumda olan bir çok büyük küçük firma iflas açıklar.
    Zaten hep küçükler iflas eder... büyükleri birileri kurtarır... hep kurtarır.....

Avrupada yasayan ve italya ya komsu olan bir ulkede olarak sunu soyleyebilirim ki panik yapmaya gerek olmadigi gibi tedbiri de elden birakmamak lazim.

Ayrica dogmamis cocuga don bicmeye gerek yok. Her gun yasayip goruyoruz. Sen bilincli olacak ve dikkat edeceksin. Hani derler ya insan once kendine saygi gosterecek, sonra saygi bekleyecek onun gibi bir sey

Ornegin ben kendimi karantinaya aldim. Bunu kendim icin yapmiyorum. Bana bulassa oldurme olasiligi cok dusuk zaten ama cevremde ki insanlar ve ozellikle cocuklarim icin bunu yapmaliyin. Herkesin bu bilincte olmasi lazim

Eger bu bilinc yerlesirse panik olmanin geregi yok. Ben bu yuzden Ingiltere nin almis oldugu karari yanlis bulmuyorum. Avrupa bu saatten sonra ne yaparsa yapsin onune gecemeyecek. Virus coktan yayildi ve milyonlarca insan enfekte olacak. Kimi hafif atlatacak kimi yataklara dusecek ama yuzde 80 90 ini bu hastaliktan kurtulacak.

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by KARADUMAN Yazıyı Oku
    sigara hem bağımlılık hem alışkanık aslında..
    Ben bıraktım.

Ve anladım ki, sigara bağımlılık değil, bir tür alışkanlık.

Bırakacaklara tavsiyelerim;

- Azaltarak değil, bir defada bırakın.

- En az bir ay sigara ile yaptıklarınızı yapmayın. Yani, kahve gelince bir sigara yakıyorsanız, kahveyi içmeyin. Çay ile sigara içiyorsanız çayı şekersiz için. AVM'lerin terasına çıkınca içiyorsanız, çıkmayın.. Yani sigaranıza ekürülik yapan alışkanlıklarınızı da terk edin ya da şeklini değiştirin.

- Belki yeniden buluşurum umuduyla terk ettiğiniz sevgili gibi değil, çok sevdiğiniz sevgilinizin ölmüş olduğu gibi şartlandırın bilinçaltınızı.

Bu kadar..

Yaşayacağınız sorunlar;

- Diş ve diş eti sorunları. Bıraktığınız gün diş eti tedavisi görün.

- İştah açılması ve hızlı kilo alma. Düzenli spora başlayın, karbonhidratı kesip protein ağırlıklı beslenin.

Bu kadar..

Sayfa 420/1002 İlkİlk ... 320370410418419420421422430470520920 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •