Sayfa 304/999 İlkİlk ... 204254294302303304305306314354404804 ... SonSon
Arama sonucu : 7986 madde; 2,425 - 2,432 arası.

Konu: Viop - XXV

1.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Bence BBHT'den de biri burayı izliyor.
    Tesaduf mu bilemem de
    2 aksam önceki trump biden konusunda yazdiklarimi Twiter da cok gordum
    Burayi gercekten okuyan cok kisi var

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    macron bişey deniyor

Fransa'da yeni tip koronavirüs vaka sayısı, son 24 saatte 16 bin 96 yeni vaka ile salgının başından bu yana en yüksek seviyesine ulaştı. -AA

Şimdi 1 milyon liram var.

Faiz enflasyonun altında. Yani reel faiz negatif. Döviz senede 20-30% yükseliyor. Naparım döviz alırım.

Doların ateşini yüzde 20 faiz düşürdü ve dengelendi diyelim. Naparım TL mevduata yatırırım. Neden? İş kursam 20% senelik kazanamam bu piyasada.

Ben yatırım yapmazsam işsizlik düşmez, üretim olmaz.

Neden iş kurmuyorum bu ülkede? (Çok uzun)
    Görüşlerim yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir.

4. Avrupada Başakşehir hariç
    Bugün devam eden tek takım

Galatasaray oldu.

Köy takımı dediğimiz takımlar
    Alanya ve Beşiktaşı elediler.

Galatasaray hariç top oynuyan yok.
    Tebrik ediyorum Galatasaray ı, şiir gibi oynadılar.

Maalesef bu döviz kurlarında, futbolda Avrupa gelirlerini
    Bjk ve Alanya elinin tersi ile itti.

5.  Alıntı Originally Posted by Dolares Yazıyı Oku

Faiz enflasyonun altında. Yani reel faiz negatif. Döviz senede 20-30% yükseliyor. Naparım döviz alırım.

Doların ateşini yüzde 20 faiz düşürdü ve dengelendi diyelim. Naparım TL mevduata yatırırım. Neden? İş kursam 20% senelik kazanamam bu piyasada.

Eurobond faizi %7'deyken öyle işsizliği dusurecek kadar bir yatırım ortami olmaz, durgunluk olur.

Bu faizlerin yuksek olmasi da iyi aslinda, cunku ucuz kredi bulsalar hemen yapacak verimsiz bir yatırım bulurlar.

Elleri kollari kilitlendi iyi oldu.

6.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Gelişmiş ülkeler faiz ve döviz ile ince ayar yaparak ekonomiyi idare ediyor, alt yapılar vs oturmuş.

Yerli sermaye, girişimci ve ondan daha önemlisi yaratıcı çalışan lazım. Olanı bilmeden nasıl yaratıcı olacaksın. Eğitim ezbere değil bil fiil pratiğe dayanmalı.

Şansımız son dönemde imlat sanayinden çok elektronik ve yazılım daha ön plana çıktı, yeni nesil kendi kendini geliştirebilir. Bir sürü açık üniversite var hatta MIT vs de gördüm galiba.

İmalat sanayi hala gözde olsaydı marangozluk, kaynakçılık, döküm, metal işleme vs konularında eğitim ön planda olurdu. Polis, asker ve öğretmen mesleklerinden çok sağlık sektörüne de ilgi arttı gibi o da bir şans.
    Siz hangi ülkeden bahsediyorsunuz?
    Masal mı anlatıyorsunuz? Ninni mi?
    18 milyon işsiz var. Üniversitelilere iş yok. İnşaat mühendisi şoför, bekçi, mimar sekreter işi arıyor.
    Annem doktor olmamı isterdi. 25inci tercihe Karadeniz Tıp yazmıştım. Sevindi zavallım. Halbuki oraya düşme htimalim bile yoktu. Çocuklarım TIP yazmak istese, doktor bıçaklayan, kafasında kaldırım taşı kıranların videosunu seyrettirir vazgeçiririm.
    İzmir'de özel üniversiteden mezun olan doktor yegenim "Amca ben hiç kadavra görmedim" dedi. Vay ona tedavi görmeye gidenin de haline...
    Sizin yazdıklarınız "Damlaya damlaya göl olur hesabı" Adamlar ülkeyi kuruttu. Üstüne de geleceğini ipotek verdi.
    Önceki köprüleri bırak, yeni Çanakkale Köprüsü'nün maliyeti 750 milyon dolar, 16 senede 4 milyar dolar ödenecek yandaş müteahhitlere.
    Hadi teknolojik devrimcilik oynayalım. "Elon Munsk international Tosuncuk- Çiftlikbank TESLA ne güzel"
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by TÜRKOĞLU Yazıyı Oku
    macron bişey deniyor

Fransa'da yeni tip koronavirüs vaka sayısı, son 24 saatte 16 bin 96 yeni vaka ile salgının başından bu yana en yüksek seviyesine ulaştı. -AA
    Bizdeki gerçek vaka sayısını bilseniz (hani şu tablolardan çıkarılıp yerine hasta sayısının konduğu sayı) aynı şeyi bizimkilerin de denediğini görürdünüz.

Lenovo P1a41 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Originally Posted by Dolares Yazıyı Oku

Hali vakti yerinde olan biri olarak neden canım sıkılıyor. Niye huzurlu değil içim? Çek düşük faizli krediyi yatır dolara. Faiz mi arttı yatır mevduata.

Halbuki Menderes'in açtığı yolda Özal'ın gösterdiği hedefe Erdoğan'ın iktidarını durmadan yalayıp yutup dik tutmam gerekirdi.

Neden canım sıkılıyor...
    Görüşlerim yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir.

Sayfa 304/999 İlkİlk ... 204254294302303304305306314354404804 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •