Sayfa 120/135 İlkİlk ... 2070110118119120121122130 ... SonSon
Arama sonucu : 1079 madde; 953 - 960 arası.

Konu: Metastock la ilgili herşey

Ben hiç addons kullanmadım ya da bilmediğim için kullandıysam da farkında değilim. Biraz bilgi verebilir misiniz?

2.  Alıntı Originally Posted by berlys Yazıyı Oku
    cevabınız için teşekkür ederim, trailing stopu kaydetip fml ile formülü çağırmaya çalıştım yine olmadı mosttan sonrası hangi işaret gelecek.
    MOV(fml("MOST") ((H+L+2*L)/4,6,1.5),7,WW)

matriks kodu
    MOV(MOST((H+L+2*L)/4,6,1.5),7,WW)

mov(c,7,e)
    c yerine most kullanılmış
    most tek başına
    MOST((H+L+2*L)/4,6,1.5)
    buraya kadar anlaştık
    movun içinde most movun close u most oluyor

formül çağırma için ise
    Formulünüz içinde kullanmak istediğiniz indikatörün kısaltmasını kullanarak tanımlamalısınız.
    Bu kısaltmayı FML("Indicator") formülü içinde tırnak işaretleri arasındaki Indicatör ifadesi yerine tam olarak ve büyük-küçük harf ayrımına dikkat ederek aynen yazmalısınız.
    FML("a11") ifadesi, a11 kısaltma kodunu taşıyan indikatörün çizgisini kullanır.
    Dikkat: Resimde tanımlı indikatörler içinde 2. Sırada bulunan indikatörün kısaltması a11 dir. Eğer siz formülünüzü FML("A11") şeklinde yazarsanız hata uyarısı alırsınız.
    İpucu: Formula Call fonksiyonu ile çağıracağınız indikatörü başka bir indikatörün içinde kullanabileceğiniz gibi, Sistem tester vb uygulamalar içinde de kullanabilirsiniz. Şuna dikkat ediniz: Formülünüze aldığınız indikatörün içinde 1’den fazla çizgi var ise, sistem ilk çizgiyi çağırır. Diğer çizgiler hesaba katılmaz. Her çizgiyi ayrı ayrı kullanmak istiyorsanız, her biri için ayrı birer indikatör tanımlamanız gerekir.
    Bir örnek yazalım:
    CROSS(C,FML("a11")) formülü size sembol fiyatının a11 isimli indikatörün çizgisinin (değerinin) üstüne çıktığı zamanı gösterir.

kaynak http://matrikstrader.blogspot.com/20...terminali.html
    algoritma
    Sessiz olursan daha çok şey Duyarsın.

3.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Ben hiç addons kullanmadım ya da bilmediğim için kullandıysam da farkında değilim. Biraz bilgi verebilir misiniz?
    developer kit eklendikten sonra metastock için size karlı işlem yapan bir stratejiniz olsun diyelim ki farzı misal
    kodlar çalışmaz örnektir
    a:=c;
    b:=(c+1)/100;

cross(a,b) bu sistemle al yaparsanız günlükte son 1000 barda 47 başarılı 10 başarısız işlem açtı geçmişte ve yüzde 47 kazandırdı
    siz bu sisteminizi evet metastock için bir add on um var satın almak istermisiniz diyorsunuz ve yayınlıyorsunuz

ve/veya ben rsi deki gürültüleri giderdim tertemiz bir indikatörüm var derseniz yine developer kit le third party yazılım eklentisin yapabilirsiniz
    metastock add onlarını
    https://www.metastock.com/products/thirdparty/

developer kit
    https://forum.metastock.com/topics/6...DK--Assistance
    algoritma

4. metastock
    matriks
    amibroker
    ideal

her platformun artıları ve eksileri vardır
    temelde tarih açılış kapanış yüksek düşük hacim verilerini işler
    hangi üründe çalışırsanız çalışın yukarıdaki verileri işlemekten başka bir şey yapamaz
    internet sonsuz derya

bazen sorulan sorularda (ki buradaki yazılan yazıları en az iki kez okumuşumdur) sizden bir fazlam yok bende öğrenmeye çalışıyorum
    tüm teknik analizle bir şeyler yapmaya çalışanlara tek tavsiyem şudur
    basit düşünün
    grafiğe baktığınızda şunu sorun kendinize nerden al nerden sat
    sistemim indikatörüm nerde hata yapmış
    hata yapılan yeri ya iyileştir yada işleme girme
    close rakamı artmazsa düşer veya sabit kalır
    0 1 2
    tarih açılış kapanış yüksek düşük hacim
    algoritma

Alıntı Originally Posted by pazartesi Yazıyı Oku
    developer kit eklendikten sonra metastock için size karlı işlem yapan bir stratejiniz olsun diyelim ki farzı misal
    kodlar çalışmaz örnektir
    a:=c;
    b:=(c+1)/100;

cross(a,b) bu sistemle al yaparsanız günlükte son 1000 barda 47 başarılı 10 başarısız işlem açtı geçmişte ve yüzde 47 kazandırdı
    siz bu sisteminizi evet metastock için bir add on um var satın almak istermisiniz diyorsunuz ve yayınlıyorsunuz

ve/veya ben rsi deki gürültüleri giderdim tertemiz bir indikatörüm var derseniz yine developer kit le third party yazılım eklentisin yapabilirsiniz
    metastock add onlarını
    https://www.metastock.com/products/thirdparty/

developer kit
    https://forum.metastock.com/topics/6...DK--Assistance
    Çok teşekkür ederim Sayın pazartesi, cahillik başa bela

6.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Çok teşekkür ederim Sayın pazartesi, cahillik başa bela
    estağfurullah hocam yıllardır siz de bende yazıp çiziyoruz dilimiz döndüğünce
    benimde anlamadığım o kadar çok şey varki
    algoritma

Alıntı Originally Posted by pazartesi Yazıyı Oku
    estağfurullah hocam yıllardır siz de bende yazıp çiziyoruz dilimiz döndüğünce
    benimde anlamadığım o kadar çok şey varki
    Sayın pazartesi;

Bu MTF MetaStock'ta da uygulanabiliyor mu? uufuk abinin başlığını okudum ama bir türlü anlayamadım... MTF hakkında ingilizce ya da Türkçe farketmez kaynak gösterebilir misiniz?

8.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Sayın pazartesi;

Bu MTF MetaStock'ta da uygulanabiliyor mu? uufuk abinin başlığını okudum ama bir türlü anlayamadım... MTF hakkında ingilizce ya da Türkçe farketmez kaynak gösterebilir misiniz?
    en iyi kaynak uufuk abinin yazıları
    bende tam olarak anlayamadım
    o başlıktakileri matriks de denedim
    algoritma

Sayfa 120/135 İlkİlk ... 2070110118119120121122130 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz