Sayfa 787/1003 İlkİlk ... 287687737777785786787788789797837887 ... SonSon
Arama sonucu : 8017 madde; 6,289 - 6,296 arası.

Konu: Viop - XIX

1.  Alıntı Originally Posted by laguna Yazıyı Oku
    Anlaşılan dünya uçsa bankalar yüzde 1 yükselemeyecek.
    Tam kafayı kaldırıyor bankalara satış geliyor yoksa bıst 100 112.500 lerde idi.

2.  Alıntı Originally Posted by Kandirildim Yazıyı Oku
    Bir gaflete dusmus ve viop a yeni girmis biri olarak 126.600 den shortum.
    Pozisyonumu kapatmamak icin direniyorum.
    Terste kaldigim bu durumda ne gibi stratejilerle zararimi minimuma indirebilirim. Bu konuda destek olabilirseniz sevinirim.
    Endeks üzeri performans yapacağını düşündüğün bir hisseyi alıp şort zararını azaltabilir yada paçal yapabilir yada kol kesebilirsin.
    Çoğumuz aynı şekilde zarardayız, kasada ne kadar şortcu varsa artık boyna yukarı sürüyorlar

16.96 Since 27 Aralık 2023

3.  Alıntı Originally Posted by Kandirildim Yazıyı Oku
    Bir gaflete dusmus ve viop a yeni girmis biri olarak 126.600 den shortum.
    Pozisyonumu kapatmamak icin direniyorum.
    Terste kaldigim bu durumda ne gibi stratejilerle zararimi minimuma indirebilirim. Bu konuda destek olabilirseniz sevinirim.
    temınat fazla yeterlı degılse aynı mıktar ya da daha az ters poz ac zararı sabıtlersen yukselıs bıttıgıne ınandıgın yerde tersı kaparsın...ama duser dıyorsan beklıycen....
    147 gecılmezse .....ay sonu 136 beklerım.......takıp edelım.........

4.  Alıntı Originally Posted by bummer Yazıyı Oku
    Ankaranın ortasına atom bombası bile atılsa, 3. dünya savaşı bile çıksa bu borsa düşmeyecek dediğimde beni linç edenler neredeler...) Baya eğlenceli oldu. Long var huzur var.
    Düşmez tabi bağlantılar kesildiği için işlem yapılamaz hiç düşmez
    Bir ülkede yalakalığın getirisi, dürüstlüğün getirisinden fazla ise, o ülke batar. Montesquieu

5.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    yalanım yok abartmıyorum 2 sene önce 200.000 fiyat veriyorlardı
    geçen yıl yan arsa vardı 325 metre kare benimki 500 metrekare üzerine kurulu
    ona 375.000 istiyorlardı.
    bizim daire triblex geçen sene 500 diyorlardı geçen akraba var emlakçılık yapıyor ne eder dedim bekle yazlıkçılar gelince 750-800 eder dedi
    yuh dedim
    satmak gibi bi niyetim yok
    ben 3 seneye emekli olmaya niyetliyim
    emeklilik için aldım ve gidip bi tadilat yapıp içine gireceğim
    ama insanların salak bir şekilde sürü halinde bir yerlere saldırmalarını anlamıyorum benim daire etse etse benim gözümde 400 eder ama adamlar neredeyse 2 katı fiyat verecekler
    bu resmen salaklık
    Sen bu işleri benden çok daha iyi bilirsin...Akıl vermek gibi olmasın da...ben de emlak işinde al satı sevmem, uygun zamanda al, sonra üstüne yatçıyım

Ama ne yalan söyleyim, senin durumda olsam şeytana uyar, tok satıcı modunda 800 yazardım...çok istekli olan varsa, alsın hayrını görsün derdim

Bursa Orhangazi ve Akyazı da tarla vasfında 2 ve 1 dönümlük yerlerim var...köy içinde...kafayı bozarsan, lüks prefabrik dublex kondurur, 500 er binden satılığa çıkarırım...hem köy hayatı, hem doğanın içi, zeytin ve fındık ağaçları içinde süper yaşam...hem meyveni topla, hem sebzeni yetiştir...İstanbul Anadolu yakasından 1 saat mesafe...homeofis olarak buradan çalış, işin olunca da 1 saatte git gel İstanbul’a
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

6.  Alıntı Originally Posted by mertus Yazıyı Oku
    Hocam bana kalırsa altın kural terste kalınca pozisyonu kesinlikle arttırmamak.

En baştan pozisyona girerken stoploss belirlemek ve ne olursa olsun uymak gerekiyor. Baştan belirlemediyseniz şimdi belirleyin. Kullandığınız tekniğe göre bir stoploss noktası ve kar alma noktası belirleyin. Naçizane tavsiyem. Umarım gönlünüzce olur.
    Hissede izledigim stratejiler bu tarafta back testte tuttu. Fakat reel de tam bir kabus.

7. cok sortcu yakalamıs bellı vıopu sureklı yukarda tutuyor...
    147 gecılmezse .....ay sonu 136 beklerım.......takıp edelım.........

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Kuzey Ege - İstanbul
    Gönderi
    14,184
     Alıntı Originally Posted by sindoma53 Yazıyı Oku
    Tam kafayı kaldırıyor bankalara satış geliyor yoksa bıst 100 112.500 lerde idi.
    Bankalar yükselişe engel olmasa endeks şimdi 130 bin olmuştu. Kafayı bankalara taktık 30 bin puan yükselen endekste havamızı aldık.
    Dünyada en zor şey kırılan bir kalbi onarmaktır...

Sayfa 787/1003 İlkİlk ... 287687737777785786787788789797837887 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •