Sayfa 365/1023 İlkİlk ... 265315355363364365366367375415465865 ... SonSon
Arama sonucu : 8183 madde; 2,913 - 2,920 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Dolar çok terso birşey olmadığı sürece bir süreliğine sakinleyecek gibi bir görüntü çiziyor..
    Başbakanın MB yetkili demesi ortalığı yatıştırdı bir nebze de olsa

rusya abd savaşını dış borsalar fazla takmadı bizim de onlara uymamız beklenir..

MB bir hareket gerçekleştiremezse eğer çok fena terso yaparlar yalnız umutabi haklı..

o.25 falan ile geçiştirmeye kalkmaz inşallah

tahvil 14.50 12.75 fonlama gösterge 8 olmaz..

Hadi vatana millete geçmiş olsun bence fırtına bir süreliğine dindi.
    Dagılın! Aga lafını söyledi. O kaddar.

Sana bir soru: 3,75'den 3,38'e düştüğünde sence senin bu dönemdeki yazıların nedeniyle kaç kişi dolar satmıştır. Dolar neden 3,10, borsa neden 150 bin olmadı? Ulan azıcık bitiniz canlanınca hemen kendinizi belli ediyorsunuz.

Nereden Başlamalı, Hangi Birini Anlatmalı?

Yazar: Şenay Şerefoğlu

ABD Başkanı Trump, Mart ayında ek gümrük vergisi tarifesini gündeme getirdi, ardından Çin ile karşılıklı misilleme yaparak restleşti. Bu süreçte küresel piyasalarda ticaret savaşları endişeleri artarken satışlar da hızlandı. TL, kırılganlığı nedeniyle bu süreçte en çok değer kaybeden para birimleri arasında yer aldı.

TL’nin olası ticaret savaşlarından bu denli fazla etkilenmesinde iç ekonomik verilerdeki bozulma en önemli etken olurken devam eden sınır ötesi operasyon ve siyasi belirsizlik de kayıpların artmasına neden oldu.

Bu hafta itibariyle bu mevcut risklere ABD ile Rusya arasında yaşanan gerginlik eklendi. ABD, Rusya’yı Esad’ın kimyasal silah kullanmasına sessiz kalmakla suçlarken göz dağı vermeyi de ihmal etmedi. Rusya’dan gelen misilleme ile jeopolitik riskler arttı ve ruble günlük bazda %4 düşüş yaşayarak sert kayıplar verdi.

TL, bu gelişmeden de en çok etkilenen para birimi oldu. Bunun nedeni ise siyasi kanatta Türkiye’nin de ABD kadar sert olmasa da Suriye-Esad rejimine karşı olması ve bu süreçte ABD ile aynı fikirde olması. Ancak aynı zamanda hatırlanacağı üzere Rusya ve İran liderleri ile önceki hafta görüşülmüştü, yani karşımızda olan Rusya da aslında ilişkilerimizin olduğu önemli bir ülke. Bununla beraber olası savaş jeopolitik olarak da Türkiye’nin hemen sınırı olduğu için daha da risk taşıyor.

Küresel risklerin artması, yurt içinde ekonomik göstergelerdeki bozulma ve son olarak da jeopolitik risklerin artması ile TL, bugün tarihi düşüş yaşadı. USD/TRY kuru 4,20 sınırına yaklaşırken EUR/TRY de 5,20’ye yaklaştı.

Yetkililerden gelen açıklamalar kurun ateşini söndürmeye yetmedi ve son olarak Başbakan Binali Yıldırım, gerekirse Merkez Bankası’nın müdahale edebileceğini söyledi.
    Kurda yaşanan bu rekor yükselişlerin haftanın kalanında devam etmesi durumunda TCMB’den faiz müdahalesinin gelmesi olasılığı da arttı, ancak mevcut riskler devam ederken faiz artışı ne kadar etkili olabilir?!

Döviz kurlarındaki yükselişte birçok gelişmenin etkisi oluyor ve yaşanan fiyatlamanın çok sağlıklı olmadığını düşündüğümüz için böylesi zamanlarda teknik seviyelerin de çok güvenilir olmadığı görüşündeyiz.

Takip edeceğimiz seviyeler ise psikolojik bölgeler olacak, şimdilik 4,20 - 4,25 aralığı yükseliş bölgesi olurken geri çekilmelerde 4,08 altını izleyeceğiz.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

3. USD önce şu tüik eli ile çalınan değer kaybını bir yerine koysun bakalım

yabancı ve para sahibi senin kuzuların gibi mi ,
    her önüne konulanı yesin
    yemez de ...

4. .............. bir ekonomik tetikçinin itiraflarından alıntı .................

5.  Alıntı Originally Posted by serothehero Yazıyı Oku
    Dagılın! Aga lafını söyledi. O kaddar.

Sana bir soru: 3,75'den 3,38'e düştüğünde sence senin bu dönemdeki yazıların nedeniyle kaç kişi dolar satmıştır. Dolar neden 3,10, borsa neden 150 bin olmadı? Ulan azıcık bitiniz canlanınca hemen kendinizi belli ediyorsunuz.
    Paşam senin geçen sene 3.80 3.90 arası dolar aldırdıklarından daha az hatta sıfırdır..
    Bak bu çıkışa rağmen bile hala zarardalar ...

3.60 larda iken 3.50 nin altına 3.35 e düşeceğini söyleyen bir ben vardım..

Borsa 120.000 görür diyende..

Borsa 120 üzerinde 150 3.35 altında 3.10 gündem de dedim idi..

Gidiyordu canikli çevirdi 11 eylül günü..

6. 18:21 rusya'dan abd'ye yanıt/kremlin: Daha ciddi bir yaklaşımdan yanayız - ht
    18:20 rusya'dan abd'ye yanıt/kremlin: Kırılgan duruma daha da fazla zarar verilmemeli - ht
    18:15 rusya'dan abd'ye yanıt: Twıtter diplomasisinin içinde yer almayız - ht

7. @husnuyusuf1 adlı kişinin Tweetine göz at: https://twitter.com/husnuyusuf1/stat...046414337?s=08

8.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Paşam senin geçen sene 3.80 3.90 arası dolar aldırdıklarından daha az hatta sıfırdır..
    Bak bu çıkışa rağmen bile hala zarardalar ...

3.60 larda iken 3.50 nin altına 3.35 e düşeceğini söyleyen bir ben vardım..

Borsa 120.000 görür diyende..

Borsa 120 üzerinde 150 3.35 altında 3.10 gündem de dedim idi..

Gidiyordu canikli çevirdi 11 eylül günü..
    Hafızanda zayıf. Otur Sıfır!

Ben 3,64 dolar aldım. Benim "en son ölü dolarcı" grafiğim hala duruyor isteyen açan bakar. 3,68-3,74 en son bir silkeleme yapıp 4,44 dedim. İsteyen açsın arasın bulsun. Ayrıca çevirdi dediğin şahsın adı canikli değil gedikli, kendisi akp kurucusudur ve cumbaba danışmanlığından vicdanı elvermediği için istifa etti.

Sayfa 365/1023 İlkİlk ... 265315355363364365366367375415465865 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •