Sayfa 222/996 İlkİlk ... 122172212220221222223224232272322722 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 1,769 - 1,776 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VI

Aha... Şimdi yeni birini yazdık, bir yenisi daha.

Hadise, Konyada olmuş.

Başka bir protesto olsa, coplan biber gazıylan girişirlerdi.
    Son düzenleme : reha kaya; 16-03-2020 saat: 19:39.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Bu da kodumun başka bir ****si, lan burayı sabah 3'te zavallı çocuklar boşalttı ********, 5 yıldızlı otelmi bekliyordun aq!

Konuşmasını duysanız, sizler benden fazla soversiniz.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

3.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku

Bizans, Ankara, Izmır v.b. şehirlerde yaşayan arkadaşlar, durum hakikaten böyle mi?
    Çarşının yarısı 3-4 gibi kapatıp gitmiş açmayan çok yer vardı

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Vatan hayını capulcular sizi atın hepsini içeri anarşist misiniz devlete karşı geliyorsunuz?
     Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku

Aha... Şimdi yeni birini yazdık, bir yenisi daha.

Hadise, Konyada olmuş.

Alıntı Originally Posted by subcomponent Yazıyı Oku
    İtalya'nın toplam yoğun bakım kapasitesi 5 bin kişiydi.. (tüm avrupada en kötü oranlar onlarda, meslea almanyanın 25 bin kapasitesi var)

ilk başta savaş triajı yapmadıkları için, zaten doldu kapasite,şimdi savaş triajı yapıyorlar. İtalya milleti zorla evlere tıkmak zorunda kaldı çünkü yer zaten yoktu...italyada sağlık tamamen bedava olduğu için zaten sağlık kilit. bu olaylarla millet kuzeyden güneye aktı hastalık da korkunç arttı. İtalyanlar 3 saat dükkanı işyerini kapatıp anne baba arkadaş sevgili takılıp saatlerce yemek sohbet muhabbet yapan insanlar...İngilizler ise öğlen yemeğini evden getirip ofiste masasından kalkmadan yiyen insanlar.

İtalya ve İngliltereyi karşılaştırmak bu bakımdan mantıklı değil. İngilize "karantina getirdim zorla eve tıkacam seni" demesen de adam zaten erzakını alıp evine çekilebilir. espressosunu 28 kişiyle birlikte içmek zorunda hissetmez kendini...

İngiltere ne yapabilir?:

insanlara semptom da gösterseniz hastaneye gelmeyin diyebilir, evinizde kalın diyebilir.
    mobil ekipler gidip kontrol eder ve test yapar
    sadece solunum sıkıntısına giren kişileri hastaneye alır
    bu sırada kapasite arttırır, ek yatak koyar, yoğun bakım eğitimi olmayan personele yoğun bakım eğitimi verir (ki onları berlindeki hastaneler filan da yapıyor şu anda, kapasite arttırıyor yani), test kiti stoklar. oksijen cihazı üretimini arttırır ve bunların dağıtımını yapar.

her durumda avrupa önümüzdeki 2 hafta artacak ay sonu pik yapacak diye bekliyor. yani adamların amacı 2 haftalık süreçte hastanelerimiz kitlenmesin..(zira İngliterenin de süper bir sağlık sistemi yok, onlar da kitlenmeye ramak kala durumdalar)

Diğer uçta almanya, isviçre vs. var

Onlar sağlık sistemine güvendiği için geleni test edebiliyor, gerekirse yatırabiliyor. kilitlenmeyeceklerine güvendiklerinden yapıyorlar bunu.
    Söylediklerinizde haklılık payı var. Ancak ingiltere ipin ucunu kaçırırsa ne yapacak. İtalyaya AB sahip çıkmadı. İngiltereye kim sahip çıkacak

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

6. Son 10 yılda tüp yoktu sebze kuyruğuna girildi. Camiler yıkılmadı ama kapatıldı. Borsa 2001 krizi gibi eee neyi kinarsan başına gelirmiş.

7. Size sonuna kadar katılıyorum. Mesela canakale savaşında neymiş sarıklı birileri gelmiste onların sayesinde yenmisiz düşmanı. Üniversitedeki bayan bı hocamiz bunların zararı yok böyle şeyler anlatilmasinin zararı yok demişti. Bende nedenmis benim dedelerim basaramaz miydi benim dedelerim basaramayacagini onlara yardım mı gerektiğini dusunuyorsunuz dedim. Benim atalarım kabiliyetsizmiydi basaramiyacaklardida onun için mi böyle oldu dedim. Tabi bu saçmaladı biraz. sonra bende o zaman canakkale savaşında yanlislikla iki grubumuzun birbirleriyle çarpışmalarıni o örnek verdim. Madem yardım olacaktı bunları niye engellemedi sariklilar dedim. tabii kizamiyorda univdeyiz bozuldu biraz. Cevapta veremedi ama anfideki arkadaşların tamamının o an görüşünün değiştiğine emin oldum.
     Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Vatandaşın bir suçu yok gibi ! Devlet bazı algıları yasaklarken bazılarını teşvik ederse insanlar da öğretileni öğrenir.

Sinop il merkezinde SEYİT BİLAL türbesi vardır. Türbe kitabesinde ; Sahilde karaya çıkan düşmanla mücadele de kılıçla kafası kesilen Seyit Bilal, kafasını eline alır ve diğer eliyle kılıç sallayarak vuruşa vuruşa şimdiki yerine kadar ( 1,5 km. yukardaki tepe) gelir ve burada şehit düşer.

Samsun ili, ladik ilçesinde bulunan SEYD AHMET türbesi ; 1974 kıbrıs barış harekatında dalış yapan bir taarruz uçağı pilotu yeşil sarıklı bir derviş görür. Havada bombalarken, bu derviş tarafından bazı şeyler fısıldandığını söyler. Savaş bitince bu türbeyi ziyaret eder. ........

Yine bizim köyde amcamın tarlasının başındaki çok yaşlı bir çınarın 30 yıl önce budanmak istenmesi esnasında , balta elindeki dedemin ağaçtan atıldığını, sonra köy imamıyla bir kaç yaşlının dualarla gelerek tekrar baltayı vurmaya kalktıklarında 3 er metre savrulduklarını anlatır dururlar. Peki '' sen gördünmü amca, sen gördünmü baba '' dediğimde küfürü yiyorum.

8. Öyle bir ulkedeyiz ki canakalede bize kimse yardım etmedi cumlesini sokakta söylesen ya vatan hayinisin yada ataist.

Sayfa 222/996 İlkİlk ... 122172212220221222223224232272322722 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •