Sayfa 782/983 İlkİlk ... 282682732772780781782783784792832882 ... SonSon
Arama sonucu : 7864 madde; 6,249 - 6,256 arası.

Konu: HURGZ - Hürriyet Gazetecilik

1. Sayın Strateji geçenlerde Hürriyet yatırım ilişkileri Burçak Canbaz ın iletişim bilgilerini paylaşmıştı.

Yaşanan durumla alakalı Sayın Stratejinin bahsettiği üzere bende geri alım ile ilgili şirketin aksiyona geçmesi konusunda geçen hafta mail atmıştım. Bugün mailime Burçak Canbaz aşağıdaki gibi dönüş yapmış.

Mailiniz tarafımıza ulaşmış olup ilgili mercilere yönlendirilmiştir. İlgili konu hakkında tarafınıza en kısa sürede geri dönüş yapılacaktır.
    saygılarımızla,
    Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.
    Yatırım İlişkileri Birimi

Umarım kısa sürede olumlu olarak dönüş yaparlar. Sizler de eğer mail atmadıysanız en kısa sürede tepkilerinizi gönderin. Şikayetler çoğaldıkça belki harekete geçerler.

YATIRIM İLİŞKİLERİ BİRİMİ
    BURÇA CANBAZ
    TEL 0212 449 60 30 FAKS:0212 677 08 92 FAKS: 0212 677 01 82 [email protected]

2.  Alıntı Originally Posted by Derinlik34 Yazıyı Oku
    Sayın Strateji geçenlerde Hürriyet yatırım ilişkileri Burçak Canbaz ın iletişim bilgilerini paylaşmıştı.

Yaşanan durumla alakalı Sayın Stratejinin bahsettiği üzere bende geri alım ile ilgili şirketin aksiyona geçmesi konusunda geçen hafta mail atmıştım. Bugün mailime Burçak Canbaz aşağıdaki gibi dönüş yapmış.

Mailiniz tarafımıza ulaşmış olup ilgili mercilere yönlendirilmiştir. İlgili konu hakkında tarafınıza en kısa sürede geri dönüş yapılacaktır.
    saygılarımızla,
    Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.
    Yatırım İlişkileri Birimi

Umarım kısa sürede olumlu olarak dönüş yaparlar. Sizler de eğer mail atmadıysanız en kısa sürede tepkilerinizi gönderin. Şikayetler çoğaldıkça belki harekete geçerler.

YATIRIM İLİŞKİLERİ BİRİMİ
    BURÇA CANBAZ
    TEL 0212 449 60 30 FAKS:0212 677 08 92 FAKS: 0212 677 01 82 [email protected]
    Bugün herkese aynı mail geldi

3. Değerli arkadaşlar, Ayın 17 Ağustos'ta SPK'ya dilekçe verenler için,

SPK Muafiyet kararının gerekçesini sorduğumuz dilekçelere cevap verme süresi 17 Eylül'de doluyor.

Biz hukuki ve kanuni sınırlar içerisinde elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya devam edelim.

SPK'nın dilekçelerimize vereceği cevaba göre de yeni mahkemeye başvuracaklar harekete geçer, biz de gerekirse davaya ek sunarız.

Bu arada SPK'nın vereceği cevaba göre, bir yol daha açılıyor.

https://www.ombudsman.gov.tr/

Buraya da başvuracağız ek olarak. Biz elimizden geleni yapalım, gerisi Yüce Rabbim'e kalmış. Yüce Rabbbim'in zulum yapanların er ya da geç cezasını vereceğinden şüphem yoktur. Biz yanlış bir şey yapmadık, SPK Tebliği'ne ve hukuka güvendik. Rabbim ne eylerse güzel eyler.
    *** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** LÜTFEN, tüm bilgi, haber ve önerileri akıl süzgecinizden geçirerek son kararınızı kendiniz veriniz YOKSA ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.

4.  Alıntı Originally Posted by STRATEJİ Yazıyı Oku
    Bu maydanoz yazıya ben cevap vermiyorum, yorumu size bırakıyorum.
    Bu yazı sizin için değil Sn.STRATEJİ. Burada okuduğum ismini anımda gereksiz reklam yapmak istemediğim kendini pazarlamaya çalışan, şu kadar bilgiliyim şu kadar dava kazandım diyip duran akılsız tüccar için.
    Üzerinize alınmayın, sizin hiç akçeli konulara girdiğinizi okumadım, sadece yardım etmeye çalışan yazılarınız var

5.  Alıntı Originally Posted by frt77 Yazıyı Oku
    Bu yazı sizin için değil Sn.STRATEJİ. Burada okuduğum ismini anımda gereksiz reklam yapmak istemediğim kendini pazarlamaya çalışan, şu kadar bilgiliyim şu kadar dava kazandım diyip duran akılsız tüccar için.
    Üzerinize alınmayın, sizin hiç akçeli konulara girdiğinizi okumadım, sadece yardım etmeye çalışan yazılarınız var
    Sayın frt77;
    Yazınızda hedef belirtilmediği için üzerime de alınmadım desem yalan olur. Açıklamanız için teşekkür ederim.

Amacım burda zaten mağdur olmuş hissedar arkadaşların bir de avukat sebebiyle mağdur olmamalarıdır.

Selamlarla.
    *** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** LÜTFEN, tüm bilgi, haber ve önerileri akıl süzgecinizden geçirerek son kararınızı kendiniz veriniz YOKSA ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.

6. Değerli Hürriyet Hissedarı Arkadaşlarım;

SPK'nın cevabı geldi. Tam da beklediğimiz gibi bir cevap.

https://www.tbmm.gov.tr/kanunlar/k4982.html

BU BİLGİ EDİNME HAKKI KANUNU'NUN TÜM METNİNE ULAŞMAK İÇİN LİNK.

BU KANUNUN :

1Amaç

MADDE 1.- Bu Kanunun amacı; demokratik ve şeffaf yönetimin gereği olan eşitlik, tarafsızlık ve açıklık ilkelerine uygun olarak kişilerin bilgi edinme hakkını kullanmalarına ilişkin esas ve usulleri düzenlemektir.

Kapsam

MADDE 2.- Bu Kanun; kamu kurum ve kuruluşları ile kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarının faaliyetlerinde uygulanır.

1.11.1984 tarihli ve 3071 sayılı Dilekçe Hakkının Kullanılmasına Dair Kanun hükümleri saklıdır.

Bilgi Edinme Değerlendirme Kurulu

MADDE 14.- Bilgi edinme başvurusuyla ilgili yapılacak itirazlar üzerine, 16 ve 17 nci maddelerde öngörülen sebeplere dayanılarak verilen kararları incelemek ve kurum ve kuruluşlar için bilgi edinme hakkının kullanılmasına ilişkin olarak kararlar vermek üzere; Bilgi Edinme Değerlendirme Kurulu oluşturulmuştur.

Bu kurulun yerini
    https://www.ombudsman.gov.tr/hakkimizda/index.html

"Hakkımızda

Kamu Denetçiliği Kurumu, Anayasamızın 74 üncü maddesinde yer alan Anayasal bir Kurumdur. 6328 sayılı Kanunun 5. Maddesi gereğince “Kurum, idarenin işleyişi ile ilgili şikâyet üzerine, idarenin her türlü eylem ve işlemleri ile tutum ve davranışlarını; insan haklarına dayalı adalet anlayışı içinde, hukuka ve hakkaniyete uygunluk yönlerinden incelemek, araştırmak ve idareye önerilerde bulunmakla…†görevlendirilmiştir.

Kurumumuz, Hukukun üstünlüğünün sağlanması, iyi yönetim ilkelerinin yerleştirilmesi ve halka karşı sorumluluk anlayışı içinde ve hakkaniyet temelinde, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne bağlı bir denetim mekanizması olarak 2013 yılından itibaren faaliyetlerini sürdürmekte, halkın avukatlığını yapmakta ve aldığı kararlar ile idareye yol göstermektedir.

“İnsanların en hayırlısı insanlara en fazla faydası dokunandır†inancı ile “İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın†ilkesini kendisine rehber edinen Kamu Denetçiliği Kurumu;

İdarenin hizmet kalitesinin yükseltilmesine,
    İyi yönetim ilkelerinin yerleşmesine,
    İnsan haklarının gelişmesine,
    Hukukun üstünlüğünün sağlanmasına,
    Hak arama kültürünün yaygınlaşmasına,
    Şeffaf hesap verebilir, insan odaklı bir idarenin oluşmasına

katkı sağlamaya çalışmaktadır."

7. Değerli Arkadaşlar Gördüğünüz gibi SPK bize bilgi vermeyi

"KURULUMUZUN KARAR GEREKÇELERİNİ BAŞVURU SAHİBİ DIŞINDAKİ TARAFLARLA PAYLAŞMA YÖNÜNDE UYGULAMASI BULUNMAMAKTADIR."

diyerek, gerekçeli kararı biz HÜRRİYET HİSSEDARLARINDAN gizlemeye devam etmekte, mahkemeye başvurup yargı makamı isterse onlara açıklarım demektedir.

Düşünün arkadaşlar, "BİLGİ EDİNME HAKKI KANUNU" maddelerini verdim. Kanun açık ve net, neymiş SPK'nın böyle bir uygulaması yokmuş. SPK bültenlerine bakın, istediği zaman verdiği idari kararları, tebliğ hükümleri uygulamalarını, cezaları gerekçelerine de dayandırarak vermektedir.

Örnek 16.08.2018 Hürriyet Kararının verildiği günkü DGZTE kararına bakalım ki daha iyi anlaşılsın;

"b) 1,41585 $'ın Türk Lirası karşılığının belirlenmesinde; Tebliğ'in 17 nci maddesi çerçevesinde payların devir tarihinde T.C.
    Merkez Bankasınca açıklanan döviz alış kuru (4,4581) ile pay alım teklifinin başlayacağı günden önceki iş günü T.C. Merkez
    Bankasınca açıklanan döviz alış kurundan yüksek olanının kullanılmasına,

c) 29.06.2018 tarihinde Şirket tarafından 2017 yılı hesap dönemine ilişkin ortaklara dağıtılan karın, yukarıdaki esaslara
    göre belirlenen nihai pay alım teklifi fiyatında indirim kalemi olarak dikkate alınabileceği hususunda Demirören Medya'nın
    bilgilendirilmesine

ç) Fiili pay alım teklifine II-26.1 sayılı Pay Alım Teklifi Tebliği'nin 17 nci maddesinin üçüncü fıkrasında belirtilen süreden (14.07.2018 tarihinden) sonra başlaması dolayısıyla 14.07.2018 tarihini aşan her gün için yıllık LIBOR oranlarının %50 fazlası ile hesaplanacak faiz tutarının pay alım teklifi fiyatına eklenmesine,

karar verilmiştir."

Örnek ne kadar net ve somut. SPK istediğinde Tebliğ'inin fıkrasına kadar vermekte, gerekçeyi göstermektedir. Ama istemediğinde hiç bir gerekçe göstermemekte, BİLGİ EDİNME HAKKI KANUNU'nunu bile hiçe sayarak gerekçeyi istediğimizde, bizim gibi hissedar olan patrondan başkasına gerekçeyi göstermezmiş. Ancak mahkemeden, mahkeme isterse öğrenirsiniz demektedir.

Bu ülkede 4982 SAYILI Bilgi Edinme Hakkı Kanunu da var, 6362 SAYILI SERMAYE PİYASASI KANUNU da. 6362 Sayılı kanunun

Amaç

MADDE 1 - (1) Bu Kanunun amacı; sermaye piyasasının güvenilir, şeffaf, etkin, istikrarlı, adil ve rekabetçi bir ortamda işleyişinin ve gelişmesinin sağlanması, yatırımcıların hak ve menfaatlerinin korunması için sermaye piyasasının düzenlenmesi ve denetlenmesidir.

denmektedir.

Yani SPK iki kanunu da, ANAYASININ EŞİTLİK İLKESİ kararını da gözardı ederek, Demirören'i muhatap alırken, kanuni olarak hissedar olmamıza rağmen bizim haklarımızı hiçe sayarak, MUAFİYET KARARININ GEREKÇESİNİ BİZDEN GİZLEMEKTEDİR.

8. Arkadaşlar ne kanunu, mevzuatı paylaşıyorsunuz? O iş bitti artık. İşine gelirse uygular, gelmezse uygulamaz.
    Bu zihniyete oy verenlerin ne düşündüğünü merak ediyorum. Adam diyor "burası siyaset yeri değil". Sana yapılan adam kayırma işi siyasetin bir sonucu ama. Önümüzde seçimler var. Mağdur olduğunuzu, bu yüzden bunlara bu yüzden oy vermeyeceğinizi önünüze gelen siyasetçiye haykırın.

Oy verip de ağlamayın sonra. (vermeyenleri tenzih ederim.)

Tabi ki mahkemelerde hakkınızı arayın. Belki hukuka inanan hakime rastgelirsiniz. Şansınıza.

Yatırım tavsiyesi değildir.

SM-N900T cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 782/983 İlkİlk ... 282682732772780781782783784792832882 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •