Sayfa 646/2105 İlkİlk ... 14654659663664464564664764865669674611461646 ... SonSon
Arama sonucu : 16833 madde; 5,161 - 5,168 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

1.  Alıntı Originally Posted by HATAKE Yazıyı Oku
    gmenin bugün artmasına çok sevindim. bu insanlara yaptıklarının ağızlarına silah dayayıp paralarını gasp etmekten farkı yok gerçekten. inşallah 10bin dolar olur gme....
    kendileri her gün robotlarla milletin kanını emerken düzenleyici kurumlar kulağının üstüne yatmayı biliyor.... sonra değer yatırımcısı olun buffet gibi yapın diye akıl verirler bir de dalga geçer gibi
    Robotları çözmek yolmak çok kolay yanlız 2-3 gün yolarsanız taktik değiştiriyorlar öpülmeden olay mahalini terk etmek lazım fazla takılmadan .

Uzun vade yatırım tek eşlidir. Trader ise her Çiçek'ten bal alan arı gibidir

çok haklısınız ben de yaşananların toplumsal sorunlardan kaynaklandığını düşünüyorum... belirttiğiniz gibi insanların kapana kısılmış hissetmesi, kaybedecek hiçbir şeyi kalmayanların sayısının artması sıkıntılı. işin komik yanı zenginlerin para kazanmaya devam edebilmesi için insanların onların ürettiklerini alacak gücünün olmasının gerekmesi... (yanılmıyorsam ford işçilerine para verip bununla kendi arabalarının satışını arttırmıştı) çok kapsamlı sosyal politikalara ihtiyaç var gerçekten
    sağlıklı hafta sonları dilerim saygılar
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

Şant Manukyan
    @SantManukyan
    Günaydın, dün itibarı ile mısır fiyatları 2013, gıda 2014'ten bu yana en yükseğinde. Dış dinamikleri anlamak/tahmin etmek giderek kritik bir hal alıyor : https://finance.yahoo.com/news/china...13.html… . Çin'de mısır için yarışan 3 grup var ; insanlar, hayvanlar (domuz) ve endüstri.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Şant Manukyan
    @SantManukyan
    Günaydın, dün itibarı ile mısır fiyatları 2013, gıda 2014'ten bu yana en yükseğinde. Dış dinamikleri anlamak/tahmin etmek giderek kritik bir hal alıyor : https://finance.yahoo.com/news/china...151152313.html . Çin'de mısır için yarışan 3 grup var ; insanlar, hayvanlar (domuz) ve endüstri.

Geçen aydan beri birçok yazımda küresel ölçekte gıda fiyatlarında bir hareketlenme olduğunu bu başlıkta yazmış ve Birleşmiş Milletler gıda ve tarım örgütü FAO'nun rakamlarını burada paylaşmıştım.Aşağıda göreceğiniz gibi ,vadeli piyasalarda gıda fiyat artışları yıllık bazda önemli yerlere gelmiş durumda,bunun yanında sanayi metallerinde de ciddi artışlar var,petrol fiyatları ise pandemiyle birlikte Nisan ayında 30 dolar/varil'in altına dalış yaptıktan sonra şu anda 52.2 usd/varil ile pandemi öncesi seviyelerine dönmüş durumda,bunlara ilave olarak nakliyede geçerli, navlun fiyatları 3 katına çıkmış ve özellikle deniz ve havadan ürün nakliyatında önemli bir sıkıntı var,hepsini bir arada toparladığımızda küresel ölçekte bir enflasyon baskısı hissedeceğiz gibi görünüyor.

GIDA Yıllık fiyat artış oranı(%)
    Soya 53.65%
    Buğday 18.10%
    Kahve 19.73%
    Yulaf 13.98%
    Pirinç -0.81%
    Şeker 9.54%
    Çay 28.81%
    Mısır 41.98%
    Sığır eti 48.68%
    Domuz eti 8.65%
    Kümes hayvanları 28.41%

DİĞER
    Kereste 105.32%
    Kauçuk 49.93%
    Pamuk 15.54%

SANAYİ METALLERİ
    Bakır 38.43%
    Lityum 27.81%
    Kobalt 24.89%
    Çelik 15.49%
    Kömür 31.34%
    Kurşun 9.46%
    Alimünyum 13.71%
    Kalay 39.03%
    Çinko 16.43%
    Nikel 41.32%
    Demir 64.02%

LME Indeks 31.01%*

*:London Metal Exchange Index consists of 6 metals with the following weights: aluminim (42.8%), copper (31.2%), zinc (14.8%), lead (8.2%), nickel (2%) and tin (1%). Weightings of the six metals are derived from global production volume and trade liquidity averaged over the preceding five-year period. The index value is calculated as the sum of the prices for the three qualifying months multiplied by the corresponding weights, multiplied by a constant.

Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Geçen aydan beri birçok yazımda küresel ölçekte gıda fiyatlarında bir hareketlenme olduğunu bu başlıkta yazmış ve Birleşmiş Milletler gıda ve tarım örgütü FAO'nun rakamlarını burada paylaşmıştım.Aşağıda göreceğiniz gibi ,vadeli piyasalarda gıda fiyat artışları yıllık bazda önemli yerlere gelmiş durumda,bunun yanında sanayi metallerinde de ciddi artışlar var,petrol fiyatları ise pandemiyle birlikte Nisan ayında 30 dolar/varil'in altına dalış yaptıktan sonra şu anda 52.2 usd/varil ile pandemi öncesi seviyelerine dönmüş durumda,bunlara ilave olarak nakliyede geçerli, navlun fiyatları 3 katına çıkmış ve özellikle deniz ve havadan ürün nakliyatında önemli bir sıkıntı var,hepsini bir arada toparladığımızda küresel ölçekte bir enflasyon baskısı hissedeceğiz gibi görünüyor.

GIDAYıllık fiyat artış oranı(%)
    Soya53.65%
    Buğday18.10%
    Kahve19.73%
    Yulaf13.98%
    Pirinç-0.81%
    Şeker9.54%
    Çay28.81%
    Mısır41.98%
    Sığır eti48.68%
    Domuz eti8.65%
    Kümes hayvanları28.41%

DİĞER
    Kereste105.32%
    Kauçuk49.93%
    Pamuk15.54%

SANAYİ METALLERİ
    Bakır38.43%
    Lityum27.81%
    Kobalt24.89%
    Çelik15.49%
    Kömür31.34%
    Kurşun9.46%
    Alimünyum13.71%
    Kalay39.03%
    Çinko16.43%
    Nikel41.32%
    Demir64.02%

LME Indeks31.01%*

*:London Metal Exchange Index consists of 6 metals with the following weights: aluminim (42.8%), copper (31.2%), zinc (14.8%), lead (8.2%), nickel (2%) and tin (1%). Weightings of the six metals are derived from global production volume and trade liquidity averaged over the preceding five-year period. The index value is calculated as the sum of the prices for the three qualifying months multiplied by the corresponding weights, multiplied by a constant.
    Sn deniz
    Kıssadan hisse, ptt kargo bizdeki enflasyon sorununu çözemeyecek. Küresel sorunlara yerel çözümler bulmak zor.

O egeli ben değilim

6. Deniz hocam şu an ki yaşadığımız satış kar realizasyonu mu. Game grubunun karşındakilerin teminat gereksinimleri için mi. Yoksa küresel boyutta mi bu. Bu satışın neticesinde dolar ihtiyacı olmaz mı. Faize kayma mi olur.

Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Temel analiz açısından ,euro'nın dolara karşı bu düzeyde bir değer kazanması için sebep yok.Hem merkez bankalarının parasal genişlemelerinin/gsyih'ya oran olarak Euro Bölgesi çok daha fazla parasal genişleme yapmış,Euro bölgesinde enflasyon ve faizler eksi iken ABD de her ikisi de pozitif ve ABD Hazine tahvilleri çok daha iyi faiz veriyor,hem de ekonomilerin dipten toparlama açısından ABD ekonomisi Euro bölgesi ekonomisine göre daha iyi.

Beklentim Şubat ayı başından itibaren dünya borsalarında düzeltme ve dolar endeksinin yukarı yönlü hareket etmeye başlaması,euro'ya karşı da değer kazanmaya başlaması.Trump'ın aksine Biden döneminde ABD yönetiminin politikası,demokrat yönetimlerin genel yönetimi çerçevesinde, muhtemelen doları kuvvetli tutmak olacak.

https://tradingeconomics.com/euro-area/currency

Yukarıdaki grafikte 1992-2000 Clinton,ve 2008-2016 döneminde(Burada seçim kazanılan yıl Kasım ayı ,göreve başlama ve devretme 1 sonraki yılın Ocak ayı oluyor) euro/usd paritesinin değişimini görüyoruz.
     Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Deniz hocam şu an ki yaşadığımız satış kar realizasyonu mu. Game grubunun karşındakilerin teminat gereksinimleri için mi. Yoksa küresel boyutta mi bu. Bu satışın neticesinde dolar ihtiyacı olmaz mı. Faize kayma mi olur.
    Yukarıdaki yazıyı bu başlıkta 18 Aralık tarihinde yazmıştım.Başta çok şişmiş ABD borsaları olmak üzere küresel ölçekte dünya borsalarında düzeltme bekliyorum.Bu haftaki satışları da öncü satışlar olarak yorumlayabiliriz.Bu haftaki satışlara rağmen 1 yıl önceye göre, hala ABD S&P 500 endeksi %15.15,Nasda q endeksi ise %42.83 primli,halbuki Perşembe günü açıklanan veriye göre ABD ekonomisi 2020 yılında %3.5 küçüldü,önümüzdeki hafta açıklanacak veride de Euro bölgesi ekonomisinin yıllık %5.5 küçülmesi bekleniyor.
    Borsalarca satın alınan her şey büyük ölçüde boş ve temelsiz çıktı,borsaları pompalayan Trump gitti ABD de yeni bir yönetim başa geldi,artık muhtemelen kazançlar uçmadan piyasalarda realize etme zamanı geldi.
    Küresel ölçekte borsalarda bir düşüş olursa,teminat eksilmesi nedeniyle dolara ihtiyaç olur ve dolar endeksinin yükselmesi beklenir.

8. Deniz Bey,

Bu Gamespot olayı nereye varacak bilmiyorum ama benzer hisseler (hedge fonların kısa pozisyon tuttuğu) de hedef gösterilmeye başlandı. Bu durum toplu bir harekete dönüşürse ne tür sonuçları olabilir yorumlarsanız sevinirim.

Selamlar...

https://twitter.com/ugusek1/status/1...592237574?s=21

Sayfa 646/2105 İlkİlk ... 14654659663664464564664764865669674611461646 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •