Sayfa 251/398 İlkİlk ... 151201241249250251252253261301351 ... SonSon
Arama sonucu : 3182 madde; 2,001 - 2,008 arası.

Konu: MAALT - Marmaris Altınyunus

1. Hisse kopuyor yine , al-satçıları sevmeyen bir spekimiz var. KEndisi sat-al yapsa da trendi bozmadığı sürece takipçisiyiz.

2. spek mpek anlamam, mızrak çuvala sığmıyor. ben de alttan alıp yukarıdan satıyorum.

3. Bu oteli yapmak için 60 milyon dolar harcayacaklarsa otel bittiğinde 120 ile 150 milyon dolar piyasa değeri oluşur birde diğer otelin değerini eklersen hissenin nereye gideceğini düşünün . Yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by ufukgul Yazıyı Oku
    Bu oteli yapmak için 60 milyon dolar harcayacaklarsa otel bittiğinde 120 ile 150 milyon dolar piyasa değeri oluşur birde diğer otelin değerini eklersen hissenin nereye gideceğini düşünün . Yatırım tavsiyesi değildir.
    Yeni otelin finansmanı için ya kredi kullanırlar ya da bedelli sermaye arttırımı açıklayabilirler. Ayrıca bu tip bir işlemde yeniden değerleme ve birikmiş fonları bedelsiz sermaye olarak dağıtmak zorunda. Kokuyu alan büyükler yavaş yavaş köşe tutmaya başlıyorlar sanki.

5.  Alıntı Originally Posted by ufukgul Yazıyı Oku
    Bu oteli yapmak için 60 milyon dolar harcayacaklarsa otel bittiğinde 120 ile 150 milyon dolar piyasa değeri oluşur birde diğer otelin değerini eklersen hissenin nereye gideceğini düşünün . Yatırım tavsiyesi değildir.
    Hakkaten sizin hiç bişeyden haberiniz yok kardeşler. 60 Milyon Dolara otel mi ? Ne yapıyorsun hocam Dubai'de ki Burj Halife 'mi inşa ettireceksin 5 Katlı imar izni olan otele ? Altı üstü 150-170 Oda olacak bir de yat limanı var hadi 10 Küsür dönümde imar arazisi var kongre merkezini vs. de yenilediğini düşün en lüks şekilde inşa edilse dahi maksimum maaliyet 100 Milyon TL 'yi geçmez. 60 Milyon dolar dediğin rakam 350 Milyon TL 'ye yakın eder ki onunla abartısız 4 Talya Oteli daha yaparsın. Şirketin Nakti tutarı kasasında ki 129 Milyon TL civarında ki nakit bu oteli yaptırmaya yeter de artar bile ekstra krediye vs. ye ya da bedelliye felan gerek yok üstüne bedelsiz sermaye artırımı ya da temettü ödemesi bile yapar şirket kalan parayla. İnsanları yanlış bilgilendirmeyin. 100 Milyon TL bile aslında çok çok afaki bir rakam benzer dönümde ki arazi ve otelleri incelerseniz 55-60 Milyon TL 'ye çok lüks oteller inşaa ediliyor aynı kapasitede ama ben hani abarttıklarını ve yat limanını , kongre merkezini ultra lux yaptıklarını hesap ediyorum. Bu durumda otelin eder değeri benim gözümde 300-350 Milyon TL değerinde olur ki bunu hesaba vurduğumuzda ciddi miktarda ucuz olduğunu düşünüyorum hissenin hala . Yatırım tavsiyesi değildir ama bir işi bilmeden lütfen sallamayın kafadan 60 Milyon Dolar gibi bir rakamın harcanacağını ve kasada bu kadar nakti olan borcu SIFIR olan bir şirketin bedelli yapacağı gibi hayali uydurma bir fikri lütfen ortaya pervasızca sallamayın.

6. Nerden çıktı bu rakam 100 Milyon TL derseniz buyrun talyanın yaklaşık 3 Katı büyüklüğünde ki otelin yenileme maaliyeti ANTALYA'Da 50 MİLYON TL 5 Sene önce :
    https://www.borsagundem.com/haber/de...satildi/159258

7. Yine alacağı TEŞVİK ve Diğer vergi istisnalarını saymıyorum bile onlarda bonus ve işin cabası ...

8. Bugün inşaat sektöründe müteahhitlik yapan arkadaşların varsa bir sor bakalım maliyetleri sen beş sene önceki olduğu maliyetleri söyleme burada iyi bir araştır ondan sonra yorum yorum yap bence sana güzel bir örnek vereyim 5 sene önce benzin ne kadardı.analarsın belki

Sayfa 251/398 İlkİlk ... 151201241249250251252253261301351 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •